Zolotechnik

Zolotechnik je druh technika, ktorý sa stará o všelijaké zvieratá. V závislosti, kde mu dajú prácu, sa stará o tie zvieratá, ktoré majú iný pôvod ale aj ten istý ako ľudo. Zolotechnik nie je teda v prvom rade šofér.

Profesia zolotechnika vznikla niekedy vtedy, keď na Slovensku bol socializmus. Robil vtedy na farmách, čo sa vtedy volali družstvá. Podľa toho, že vtedy bolo jedno kde tie družstvá sú sa volali Jednotné roľnícke družstvá (skratka JRD). V týchto družstvách sa nešportovalo, ale chodilo sa tam do práce. Zolotechnik tam pôsobil ako niekto, kto mal na starosti zvieratá, teda ti ktoré sú potrebné na to aby bol hnoj, mlieko a mäso, teda sa staral o statok.

Zolotechnik nie je zolofil. Zolotechnik je čistý profík, preto zvery berie ako svoje zamestnanie so všetkým ostatným príslušenstvom. Ako každý šlusšný priemerný zamestnanec, netrpí úchylkou zvanou workoholizmus a tak túto prácu zo srdca nemá rád, lebo ho núti ráno vstať z postele. Berie to všetko, čo robí ako niečo, čo pobláznilo niekoho, teda nejakého farmára natoľko, že mu je ochotný za to dávať plat. Na Slovensku dokonca aj niekedy každý mesiac. A to býva zázrak.

Zolotechnik s trochou šťastia stíha platiť účty a tak po exekútorovi, ktorý občas prejde okolo utrie pred svojim prahom odkvapnutú slinu. Horšie, je ak ho prikvačí choroba. Samozrejme, že zolotechnika, nie exekútora... toho by mohla aj rakovina žrať, hyenu hnusnú. Exekútor, teda hyena, je hospodársky neupotrebiteľné zviera, lebo iba žerie, mlieko nedá, kožušinu tiež nie a to čo vyserie, z toho pekná jahoda, či dyňa neporastie.

Zolotechnik je a bol (teda asi skrátene: jebol) veľmi užitočný pracovník. Za určitých okolností tvoril. Tvoril akúsi časť celku, ktorá tvorila uzavretý kruh hospodárenia na farme. On sa stará o zvieratá, ktoré sa kŕmia tým, čo sa vypestuje na poliach, či vyrastie na lúkach, čím vyprodukuje hnoj s ktorého pomocou sa vypestuje krmivo pre zvieratá a ľudov a zvieratá sú pre ľudov tiež krmivom. Zolotechnikov kamoš je odjakživa ďalší farmársky ľudo, ktorého voláme agronóm... agronóm je ľudo, ktorý sa rád túla po poliach, narieka na tým, koľko mu tie svine zvieratá z nich obžrali a vyhovára sa hlavne na počasie.

Profesie.png Remeslá

AutobusárCelebritaDoktorGeológHajzelHasičHerecInfluencerKamionistaManažérNovinárPolicajtPolitikPosranecPrezidentProfesorProstitútkaPápežPodnikatelRedaktorRevízorSpevákSpisovateľStarostaŠoférVedecVekslákVojakZlatokopkaZolotechnik