Veľká Morava

Veľká Morava (aj Veľkomoravská ríša, angl. Great Moravia, rus. Cамая болшая Моравия, lat. Moravia Maxima, maďarsky Nagy Maros) je nepresné označenie pre Veľké Slovensko, feudálno-kapitalisticko-socialisticko-komunisticko-demokratický štát pôvodne obývaný Starými Slovákmi (nie Praslovanmi!), Hunmi a Jánom Slotom, jeden z historických štátnych útvarov spravovaných slovenskými panovníkmi.

NázovUpraviť

Pozor na podobnosť v názve s Malou Moravou, ktorá je len jedným z územných celkov pod správou Slovenska. Tiež pozor na Matoviča.

HistóriaUpraviť

Na územie Veľkého Slovenska prišli v roku 863 P.V.T. bratia Konštantín a Metod (číslo 863 je prvočíslo), ktorí priniesli písmo a kultúru, ktorú dovtedy Všemohúci ani Svätopluk nepoznali. Konštantín a Metod boli vyslaní byzantským cisárom, aby preukázali aspoň nejakú schopnosť makať, po premárnenej šanci obrátiť na východné kresťanstvo divý kmeň Chazarov. (Tí sa miesto toho obrátili na spiatočnícky Judaizmus, ktorí nezakazuje ani piť, ani mrdať.) Cár obom kresťanským chlapákom nedal na výber, tak toľko domŕzali do Borimira (bohatiera, ukrutného), až ho presvedčili, že je kresťan a dali mu meno Svätopluk.

PanovníciUpraviť

 
Pribylina II. nebol malý len vzrastom, podľa ktorého dostal svoje meno, ale aj mozgovou kapacitou.

Pribinovská dynastiaUpraviť

Mojmírovská dynastiaUpraviť

Slotovská dynastiaUpraviť

 
Rodina Jánosza I. - v strede on sám, naľavo jeho syn Miro, úplne napravo druhý syn Jánosz junior.
 
Oficiálny portrét Csara IX.
 
Ján Slota ako študent bionukleárnej teológie v Mongolsku.
Necyklopedické štáty

 

 Absurdistan  Antarktída  Byzantská ríša  CCCP  ČeskoslovenskoFranská ríša  Hollywood  Internet  Kráľovstvo Šumavy  Morava  Rakúsko UhorskoOsmani  Rímska ríša  Tisícročná ríša  Veľké Uhorsko  Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
  Afganistan  Anglicko  Bulharsko  Česko  Čína  Dubaj  Egypt  Európska únia  Fínsko  Francúzsko  Grécko  Hong Kong  Chorvátsko  Izrael  IndiaÍrsko  Japonsko  Kanada  Kosovo  KubaLíbya  Maďarsko  Mongolsko  Nemecko  NórskoPoľsko  Rakúsko  Rumunsko  Rusko  Slovensko  Slovinsko  Švajčiarsko  Srbsko  Taliansko  Turecko  Ukrajina  USA  Veľká Británia