Steve Jobs

"Najdrahšie na iPhone je to odhryznuté jablko."

Steve Jobs
Steve Jobs
V roku 2012 sa teda máme na čo tešiť...

zbytočne glorifikovaný bežný manažér počítačovej firmy
Narodenie 24. február 1955
Sv. Františko, USA
Úmrtie 5. október 2011
Paľo Alto
Známy vďaka niečo s ovocím

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

- Steve Jobs - o marketingu

Steve Jobs (slov. Števo Práce, nemýliť si z Jebs) bol spoluzakladateľ a generálny manažér APPLE. Médiami bol označovaný ako jeden z najvplyvnejších ľudí v oblasti high-tech na svete, a geniálny manažér. V IT komunite a spoločnosti Apple bol považovaný za hnusného, prehnane- oportunistického ego-maniackého a manipulatívneho narcisa, ktorý v živote vytvoril NIČ a ako správny manažér a idol zmrdov sa vyviezol na chrbtoch iných. V posledných rokoch okrem IT a prezentácie produktov firmy sa zaskvel aj ako brilantný propagátor rakoviny.

V spoločnosti Apple bol Steve Jobs známy svojim autokratickým štýlom riadenia a terorizovaním zamestnancov. Vždy šiel aj cez mŕtvoly a prvoradým bol pre neho biznis. Preto po vzore iných podobných celebrít bola aj jeho smrť použitá ako „marketingový ťah na bránu“ v predaji IT techniky ale aj iných mediálnych produktov ako sú in memoriam časopisy, či knihy s jeho tvárou na svojich obálkach.

ZačiatkyUpraviť

Úspech Steva Jobsa v obasti IT má svoj pôvod v jeho programátorskej neschopnosti. Jeho osobný prínos v procese IT vývoja spočíva v manipulovaní spolupracovníkov a prehnanom dôraze na tie stránky IT- produktu, ktoré nevyžadujú mozog a ktoré zvládne každý. Napríklad dizajn. Jeho posadnutosť dizajnom, ovládacími prvkami a ergonómiou začala v časoch vysokej školy. Steve Jobs vyletel zo skúšky z elektrotechniky, a tak namiesto toho navštevoval kurzy výtvarnej výchovy. Keďže výtvarná výchova nevyžaduje mozog, ale emócie, Steve Jobs prešiel kurzom bez vážnejších problémov. V tomto časovom období si Steve Jobs plne uvedomil, že výtvarná výchova je preňho ideálnou oblasťou expertízy.

V prípade počítačov Big Mac bol vždy dizajn prvoradým až natoľko, že zlé jazyky začali hovoriť, že užívateľ PC s operačným systémom Windows na internete sleduje sex a užívateľ Big Mac PC s Mac OS je už natoľko zmagorený, že on má sex s týmto svojim počítačom. Vulgárne ktosi k tomu dodal, že to je tak preto, že Mac OS je sám o sebe parádne drahá prostitútka a kto si ju zaplatí na internetového providera už mať nemusí. Iní zlosynovia dodávajú, že celkom dobre chápu, prečo sa Apple tak veľmi vyhýba ostrým hranám, či iným nepravidelným výčnelkom...

Poznámka Necyklopédie: „Tento článok nechcel do témy sex vôbec zabŕdať!!! To sa zase iba zapojil nejaký primitívny sexom posadnutý redaktor!!!

Spolupráca so Stevom WozniakomUpraviť

Kľúčovým aspektom v živote Steva Jobsa bolo jeho priateľstvo so Stevom Wozniakom. Steve Wozniak vytvoril začiatkom 70-tych rokov prototyp počítača APPLE 1 a začal technologickú revolúciu v oblasti osobných počítačov. V tom istom čase pracoval Jobs pre Atari, kde dostal za úlohu vytvoriť integrovaný obvod pre počítačovú hru Breakout. Jobs však nemal potrebné znalosti alebo záujem (nechcelo sa mu pohnúť riťou), a tak požiadal Wozniaka o pomoc s návrhom, že odmenu si rozdelia 50/50 (Atari prisľúbila US$100 za každý zredukovaný čip). Wozniak dokázal skoro nemožné a zredukoval počet čipov o 50. Jobs, prasa nemorálne, povedal Wozniakovi, že Atari mu vyplatila len $600, na rozdiel od sľúbených $5000, a tak Wozniakovi ostalo len $300.

Dvojaká morálkaUpraviť

Steve Jobs bol morálny relativista a (údajne) kurva človek. Napriek tomu že Apple vznikol len vďaka tvorivému géniu Steva Wozniaka, po odchode z Apple nemal problém Wozniaka súdne zažalovať (Jobs nakoniec spor prehral). Hoci začal ako typický hacker (predával so Stevom Wozniakom zariadenia na telefonovanie zadarmo), dnes sa v hrobe IT komunite obracia chrbtom. Príkladom sú I-phone, I-prd a ich zablokované funkcie. Operačný program a hardwarové prvky v prvej verzii iPhonu a rovnako aj iPrdu by za normálnych okolností plne podporovali inštalovanie cudzích programov. Napriek tomu nie je možné do týchto zariadení inštalovať žiadny iný program než originál Apple.

Posmrtné úspechyUpraviť

Patentové spory o zaoblené rohy a nová prevratná iFunkcia pre vyhľadávanie v iMapách nazvaná iLost.

Bol to skvelý človek, ktorého duša bude stúpať stále vyššie a vyššie, aby sme ju mohli naveky chváliť a oslavovať skrze iPhona 6, jeho syna.

  Počítače  

FWIWCHackerHewlett-PankhartChyba procesara Intel PentiumInformatikIposGameJavaJozef BazošLamaLinuxMimov IndexModrá obrazovkaNbusr123Nuda Veliká z čeľade PočítačovitýchPackalPointerRESETSR-iPhoneStackStack OverflowSteve JobsVeľký TuxUpdateUSBVistaWindows


Šablóna:Steve Jobs