Jedna z predstáv o Večnom raji

Raj (možno aj ten Večný raj) je miesto, kde je nemožné možné, ale aj možné nemožné. Je to miesto, kde sa určite nedostane nikto z nás. Nikto z nás sa tam asi nedostane, lebo sú tam iba tí, čo nie sú hriešnici a taký nikto z nás nie je a ani nikoho takého nepoznáme. Trochu zarážajúcim faktom je, že základným vstupným vízom do Rajskej krajiny je absolvovať formálne prijímanie u nás populárne pod názvom smrť.

Nejaké úvodné drísty o ničomUpraviť

Takže raj je miesto, kde musí byť hrozná nuda. Raj je vraj aj miesto, kde všetky neidentifikovateľné malé tudle majú možnosť lietať a rozprávať sa s nemými pomocou pupočnej šnúry. Z toho vyplýva, že sa každopádne nachádza niekde na Slovensku, nevieme však kde presne. Slováci tiež o tom začínajú pochybovať, lebo to iba tak vyzerá, že tu je skôr peklo ako raj.

Raj je aj miesto, kde kresťania sú v spojení s islamom a hinduisti so všetkými ich bohmi sa stretli na pive (niekto nás opravil, že to bola pitva) s Budhom. Raj je miesto, kde nad náboženstvom víťazí údajne aj zdravý rozum.

Trochu faktovUpraviť

Štátne usporiadanieUpraviť

Vedci zistili, že Raj existuje. Je to údajne štátny útvar, ba dokonca veľmoc oddelená železnou oponou od jeho večných súperov o mimozemšťanskú civilizáciu, ktorú predstavujú napríklad pojmy ako taký Absurdistan, či Internet. Nebo, na rozdiel od zmienených mocenských celkov, ovláda konštitučná anarchia. V Raji sú všetci jeho osídlenci vládcami a všetci ostatní, a zároveň aj oni samotní, sú ich poddaní.

GeografiaUpraviť

Okolo 80% rajského územia zaberá unikátny ekosystém, ktorý je charakteristický tým, že je vytvorený idealistickými záhradami. Zo stromov tam dominujú jablone a je tam aj kopec hadov. Je tam dosť vlahy, aj keď tam neprší, podnebie je mierne a vonkajšia teplota je nastavená tak, že ľudo tam nenosí žiadne odevy. Takmer žiadne. To, čo sa tam nosí je skôr iba na ozdobu a veľmi tam frčia kerky a piercing.

SpoločnosťUpraviť

Súčasťou Rajskej infraštruktúry sú tovarom nabúchané nákupné centrá, fastfúdy, ako aj množstvo chrámov. Chrámy sú obstavané zvonicami, minaretmi a pri ich vchodoch musí byť zasadený aspoň jeden Budhov strom, to jest taká stará drevina druhu Ficus religiosa. Pri vchodoch chrámov sú všelijakí tí Šivovia, Krišnovia a všetci tí ostatní čo sú niekedy samá ruka. Pri rukách nie je možné opomenúť, že štuková výzdoba priečelí chrámov je zaplnená soškami spestrenými rôznymi tými polohami. Keby sme to chceli podať polopatisticky, čo nezvykneme vôbec, tak by sme sa vyjadrili, že na priečeliach chrámov sochári vyobrazili samú jebačku. Teda nie celkom bežnú, ale to, čo sa označuje za grupensex. Takže logicky aj tá patrí v Raji ku všeobecnej kultúre.

Biblické a kresťanské témy na NECYKLOPÉDII.  
 

Starý zákon
Boh Jahve Jehova Zem Matka príroda Genesis Genezis Exodus Numeri Biblické ženy Had Dedičný hriech Desať prikázaní Jób Mojžiš Nazareth Noe Potopa Články o stvorení sveta Koniec sveta Raj Čert Satan

Nový zákon
Biblické ženy Ježiš Ježid Panna Mária Pápež Vianoce Veľká Noc Turínske plátno Spasenie Celibát Pánboh zaplať Tridsať strieborných Ján Vykupiteľ (Žilina) Ján Vojtaššák Kostol Kadenie Neviditeľná ruka trhu Ján Hus Náboženské sekty Lužisti Jehovisti Svedkovia Jehovovi Prorok iSlam