Pytagorova veta

Pytagorova veta patrí medzi základné filozofické učenia. Zostavil ju filozoofyl Retardus A. B. C. D. E. F. G. H. Pytagoras. Na túto vetu prišiel vtedy, keď mu padol 10 kilový balvan na hlavu a spôsobil mu retardáciu II. stupňa. Presné znenie Pytagorovej vety je: ak sa dvakrát opýtate svojho kamoša cez nejaký zavírený deštruktívny program (ICQ, Skype...) a on vám odpovie dva krát takto:

jj + jj znamená šak vravím že hej ty kokot
jj + ee znamená veď vravím že nie (prišla mama)
ee + jj znamená presvedčil si ma (peniaze sú peniaze)
ee + ee znamená je tu mama a nemáš prachy lol

Pytagorova veta podľa ArchimedaUpraviť

Štvorec ponorený do alkoholu ani Boh nevytlačí na preponu pravouhlého trojuholníka. alebo inak "Nie je toho boha, ktorý by ponoril teleso do kvapaliny tak, aby vytlačilo štvorec nad preponou"

Alebo tiež zaužívaná je aj veta: Súčet obsahu neprelínajúcich sa n-štvorcov, nie však troch, dotýkajúcich sa v jednom bode sa v pytagorovej vete rovná súčtu tretieho väčšieho štvorca, ktorý sa ich dotýka v dvoch bodoch a je s nimi v tej istej rovine.

Pytagorova veta podľa Alexandra Járaya, GRSc.Upraviť

 
Dôkaz Járayovej vety
© GrSc Járay

Treba povedať, že Pytagorova veta už neplatí. Existuje totiž JÁRAYova veta o pravouhlom trojuholníku, v nasledovnom znení:

"Súčet plôch nad odvesnami pravouhlého trojuholníka, vytvorených pomocou mocnín prirodzených, teda konečných čísel, nikdy sa nerovná veľkosti ploche štvorca vytvoreného nad preponou pravouhlého trojuholníka."

- A. Járay, GrSc

"Na školách a univerzitách celého sveta sa ale vyučuje iba Pytagorova veta, ktorej pravdivosť má hodnotu iba 0, 000....1% absolútnej pravdy, bez Járayovej vety o pravouhlom trojuholníku, ktorej hodnota pravdivosti predstavuje 99, 999......% absolútnej pravdy"

- A. Járay, GrSc.

Čítajte viac:Upraviť

[1] - tento blog je absolútne seriózny, oplatí sa ho preštudovať, kvantová matematika je príliš zložitá, aby sme ju tu uviedli celú. Kto neverí, nech si vygoogli. Týmto by som rád založil aj kult tohto velikána.

Matematika

Základné numerické operácie
Plus (+)Mínus (-)Krát (×)Delené (:)Mocniny


Vety
Pytagorova vetaSlotove vetyMečiarove amnestieEvina teória pohybuŠtudentský Archimedov zákon


Konštanty
Bulharská konštantaBulharský logaritmusHranolova konštanta


Druhy čísel
P.V.T.ČísloPrvočísloDruhočísloTreťočísloNečísloPokokotNekonečno


Čísla
1050681506128631337


Geometria
KruhŠtvorecKosoštvorecLichobežník
GuľaHranolŠpic