"Žijeme v dobe, kedy sa k vám pizza dostane skôr ako polícia..."

- Filozof
Teľacia pizza - štvorcový model.

Pizza (hovorovo aj pizda) je to chalenica talianskeho pôvodu. Zväčša máva okruhlý tvar a delí sa na osem (nie je prvočíslo) častí avšak môže sa vyskytnúť aj v štvorcovom tvare alebo lichobežníkovom. Je to v závislosti od toho, ako si kuchár z talianov usiera.


EtymológiaUpraviť

Pôvodne sa slovo pizza písalo picia [pitcha], po konzultácii so slovenskými turistami však názov radšej zmenili na predsa len o čosi menej vulgárne pizza.

ZloženieUpraviť

Hlavnými prísadami je samotné cesto. Cesto nie je ako by našinec očakával zo štrku, dlažobných kameňov a asfaltu, ale z múky a vody.... no niekto dá tam aj krumple. Na cesto sa švacne rajčinová žbrnda a základ máme hotový.

Potom každý si podľa svojho gusta pridá čo chce: či už syr, baraní džús, zajačiu šunku, kukuricu Bonduelle, ananás z Hawaia, anavás z USA, tuniaka z mora, tučniaka zo severného pólu, alebo feferónku štipľavú jak riť, alebo aj ako dve rite (maximalisti sa nezastavia ani pri sto ritiach).

Sú však tri veci ktoré sa ako ozdoba na pizzu nehodia: mačka, výkal, tehla.

Žrádlo
  BanánBryndzaCibulaCigaretyCukorDžúsDyňaGebuzinaGyrosGulášHaluškyHamburgerHotdogHovädoChliebJedKeksyKokosKumpaoKvargľaKvasená kapustaLángošLečoMedMlátoMliekoMäsoMozartove guleMuchotrávka zelenáPizzaPrasaRybie filéSamove zásobníkySviečkováŠiškyŠnicleŠpiritusSušienkyTalkneTreska v majonézeVšehodžúsUhorkaUchotrávka zelenáVajciaZemiakZyklonádaŽinčica

Súvislosti: GastropatGrgGrcPrdChlastLietajúce špagetové monštrumMikrovlnkaPetr NovotnýNápojový lístokZvracanie