Papagáj (čes. papouch, maď. papőch, politicky korektne papa gay) je vták, ktorý vie byť ozaj riadnym vtákom. Jeho vtákovitosť vyplýva najmä zo skutočnosti, že vie rozprávať a nerozumie tomu, čo hovorí (Tak isto ako žena). Týmto sa podobá človeku a to až natoľko, že býva považovaný za člena rodiny.

Papagáj
Papagáj
Mať vtáka čo niečo vydrží je túžbou každého homosexuála, ba aj chlapa.

Papagáj je vták, ktorý vie byť ozaj riadnym vtákom

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

John Silver, milovník vtákov a oddaný pastafarián

EtymológiaUpraviť

Napriek názvu je pravdepodobné, že nie každý papagáj je gay, ba dokonca ani buzerant. Názov je len odrazom túžby každého gaya mať dúhového (alebo aspoň ružového) vtáka. Papálna predpona papa sa do názvu dostala vďaka blízkosti homosexuálnej a cirkevnej komunity, ako aj vďaka viere, že ide o vskutku božského vtáka. Nie je celkom jasné, ako vznikol česko-maďarský tvar papouch. Je možné, že pôvodne šlo len o potrebu zdôraznenia veľkosti vtáka oproti archaickému tvaru papoušek, ktorý je niektorými homosexuálmi vnímaný ako ofenzívny, pretože prípona „šek“ je odvodená z urážlivého „drahoušek“, resp. maďarského „pupuš“.

SymbolikaUpraviť

Papagáj je veľmi symbolický vták, preto si ho za svojho maskota zvolilo hokejové mužstvo Papagájov (Bratislava).

ObjavUpraviť

Objaviteľom tohto radu je pravdepodobne Robinson Crusoe, ktorý uvidel bližšie neurčený druh na svojom ostrove a hneď ho napadlo, že to bude papagáj. Papagáje, pravda, žili aj v Starom svete, konkrétne v Afrike, ale černochom to bolo jedno.

VlastnostiUpraviť

Papagáj nám môže byť vzorom vo viacerých vlastnostiach. Vie napr. papagájovať, čomu sa ľudské deti učia v škole. Existuje však aj teória, že papagáje sa naučili papagájovať od ľudí. Za veľmi cennú a nasledovaniahodnú vlastnosť sa považuje schopnosť papagájov žrať hlinu.

Slávne výroky papagájovUpraviť

"Úbohý Robino! He, he!"

- papagáj Robinsona Crusoua

"Money, money, money!"

- papagáj Johna Silvera - o kapitalizme, skupine ABBA a sociálnych istotách

"Načo mi je perie!"

- papagáj - alkoholik

"Nikdy nedám pijavici ľahkú šancu!"

- papagáj Johna Silvera
 
Rodina
Stará mať
Otec Krstný otec Matka
Muž Decko Žena
Svokra
Manželstvo
Manžel Manželka
Pes Mačka
Papagáj Korytnica
Narodenie
Chlapec Dievča
Syn Dcéra
Brat Sestra


Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDelfínDikobrazDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHrochHyenaChameleónJóžin z bážinJežkoKomárKopytníkKrokodílKrtkoKruté jablkoLabuťLevĽudoMačkaMliečny tvorOtravník obyčajnýMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMravceMyšMuchaOpicaOsaPavúkPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesSarančatáSlonSomárŠakalŠkrečokŠvábTchorTigerTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVošVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

Jedlé
BaranBizónyDiviakJeleňJelenček africkýChobotnicaKačicaKamzíkKôňKorytnicaKozaKravaOvcaPotkanPrasaPrasopesRybaRakSarančatáSliepkaSlimák záhadnýŠmolkoviaTuleňÚhorVtákZajac