Necyklopédia:pieskovisko

Friedrich von Wrichan - valibuk z Poľsko-Slovenského pohraničia známi vďaka hádzaniu tankov po Rusoch, miesto narodenia - neznáme, dátum narodenia: Hovorý sa, že vystupíl priamo z lona matky prírody presne 23.9.1932. (Tento údaj nám poskytlo svedectvo zhrozených Tatranských pustovníkov, dalšie údaje nachádzame aj vo výbere krátkych textov a básničiek, ktorý usporiadal známi slovenský židolap (ang. Jew-Hunter) Jozef Cíger Hronský.) Podľa Nemcov sa však narodil v pruskej protestantskej aristokratickej a vojenskej rodine v roku 1880.

Život: Prvá zmienka o tomto hrdinovy je z roku 1940, kedy Friedricha našla skupina nemeckých vojakov. Nemcov zaujala Friedrichova sila a árijské črty a tak sa ho pokúsili presvedčiť, aby sa k nim pripojil. Friedrich odmietal a pokúsil sa brániť smrekmi ktoré vytrhol zo zeme. Situáciu však vyriešil poľný maršál Fedor von Bock, ktorý Friedricha uplatil lístkom na populárnu skupinu Power Waffen. Kedže Fedor bol ten, ktorý prehovoril valibuka rozhodli sa ho po ňom pomenovať, avšak toto meno poupravili aby ich mohli ľahšie rozoznať na fronte. Fedor vtedy vyslovil známi výrok:,,Bruder, dieser wird Stalins Schokoriegel zerreißen!" (v doslovnom preklade znamená: ,,Bratu, tak tento natrhne Stalinovy jeho čokovenček.")

Kariéra: 22. 6. 1941 – 5. 12. 1941 - sa podieľal na operácii Brabarossa, kde získal prezívku ,,Метатель танков"(tankovrhač). Zúčastnil sa viacero veľkých operácii, po niekoľkých dňoch bojov spolu z Nemcami obsadili Minsk, prekročili Dvinu aj Dneper a po ťažkých bojoch získali Smolensk. Útoku na Moskvu sa však nezúčastnil kvôli problému s kolenom. Po odvolaní Fedora von Bocka z frontu Friedrich v roku 1942 dezertoval a pridal sa na stranu sovietov.

21. august 1942 – 2. február 1943 - sa zúčastnil bojov o Stalingrad kde vďaka Friedrichovej sile utrpeli Nemci drvivú porážku.


Po vojne: Po roku 1945 sa preťahoval do jemne ožiareného Japonska kvôli enormnému výskytu 猫娘(Nekomusume) - (mačacie dievča). Bol priam fascinovaný týmto druhom sa a často sa s ním stretával. Údajne len kvôli rozhovoru.

V roku 1968 sa podieľal na obsadení Česko-Slovenska. Následne sa pridal k neuniformovanej zložke polície zvanej Štátna bezpečnosť (skr. ŠtB, po česky Státní bezpečnost, StB).

Po rozpade Česko-Slovenska 1. januára 1993 emigroval do Srbska.