Idiot je druh ľuda, ktorý je vlastne zázrak, lebo napriek tomu, že na svoju prácu využíva aj svoj mozog, ešte stále nevyhynul od hladu. Idiot je po hlupákovi, darebákovi a programátorovi štvrtý najznámejší ľudský poddruh. Od debila sa idiot líši neuveriteľnou vitalitou, má mnoho mutácií a je dokázané, že idioti sú všade a vedci stále nevedia nájsť vakcínu, ktorou by sa dalo zastaviť ich šírenie. Vo všeobecnosti existuje celosvetová tendencia znepokojujúceho nárastu idiotov v zasahovaní do vyšších funkcií v politike.

Idiot vyrastá ako normálny ľudo, až v určitom momente postupne pomocou mozgových multisynapsiových kruhov mozgovej kôry dokáže vo veľmi krátkom čase úplne eliminovať svoje IQ. Idiot je pritom nákazlivý, lebo je schopný iných ľudov privádzať k šialenstvu. Dokonca sú hlásené prípady, keď boli obete idiota dohnané k stavu podobnom chorobe šialených kráv.

Idiot má úžasnú schopnosť (väčšinou neúmyselne) úplne nepredvídateľnými spôsobmi zneschopniť takmer nezničiteľné veci a zariadenia. Nie nadarmo sa hovorí o jeho „neomylnosti“, keď zastáva názor, že s plánom či objektom nemajú šancu ani skúsení hlupáci. Bežný idiot napríklad hľadá prácu na Ukrajine. U idiotov je bežné, že porovnávajú Necyklopédiu s Wikipédiou. Od tupca ho rozlíšime podľa toho, že idiot je hrozne iniciatívny a vie, čo a ako sa má robiť. Vyznačuje sa tým, že za idiotov veľmi rád označuje všetkých ľudov, ktorí sa mu nepozdávajú. Pri zmene tapety na počítači, idiot najprv natrie obrazovku monitora lepidlom.

Ľudia
AbstinentBlondínaBratCelebritaČajaDebilDeckoDezolátiDôchodcaHerecHovädoChriašteľIdiotKovbojMagorMulatMužNadčlovekNepriateľPraľudPriateľTyZmrdOzembuchParoháčPapľuhPríjebekPrinc na bielom koniSliepkaStará dievkaStará maťSviňaSvokraSusedTajtrlíkVesmírni ľudoviaVýmelVzdelaná SlovenkaŽena