EtymológiaUpraviť

Zo staromaďarského hehetlekös, prídavné meno pre osobu, ktorá mala menšieho koňa ako staromaďarský vodca Árpád, a teda bola na smiech. Rovnocenným výrazom pre heh je hehe, hehehe, hehehehe.

PoužitieUpraviť

Bežne sa používa v online komunikácii na internete. Vyjadruje dostatok empatie alebo občasne aj pocit radosti. Taktiež môže znamenať „teraz mi nič lepšie, čo by som k tomu povedal, nenapadlo“. V poslednej dobe sa často používa anglický variant LOL.

LOL, ROFL, ROFLMAOUpraviť

Používa sa najmä medzi jazykovo zdatnejšími používateľmi. Je to skratka "Laughing out Loud" (smeje sa nahlas). Zmätení noobovia, amatéri a looseri losri radi používajú tvary s viacerými 'o' (napr. "looool", alebo "looooooooooooooooool", čím sa pravdepodobne snažia vyjadriť hlasnejší smiech, ale jediné čo tým vyjadrujú je fakt, že netušia, čo vlastne píšu. ("loool" znamena "Laughing out out out loud" - a tým pádom nič neznamená). Predpokladáme, že táto forma vznikla na azete, xchate, v škôlke alebo v niektorej z podobných akreditovaných inštitúcií združujúcich talentované deti, a to nasledovnou formou:

*niečo vtipné*

"LOL"

"Čo je to LOL¨?"

"To nevieš? To sa akože smejem!" (tu je jasne vidieť, že dotyčný nevie, akú skratku používa (a pravdepodobne ani to, že je to skratka), ale nie je natoľko kreatívny, aby z toho urobil "LOOOL".)

"A to čo znamená?"

"Šak že sa smejem."

"Aha! Už chápem! LOL LOOOOOOOL"

(tu malo po správnosti nasledovať oboznámenie človeka s ekvivalenciou jeho duševného potenciálu s v liehu naloženou pásomnicou, ale pretože pôvodca toho prvého LOL na tom nebol tiež nijak slávne, oboznámenie sa nedialo, a preto veľa retardov používa ničneznamenajúci tvar LOOOOL)

Najväčšie lol je, samozrejme Chuck Norris.
Najväčší lolko je, Hranol.
Oficiálna informácia: 1. Mečiarova amnestia dokazuje, že druhý stupeň od LOL je ROFL.

ROFL

Skratka znamenajúca "rolling on floor laughing" (doslova "váľam sa so smiechom po zemi", lepšie preložené ako "váľam sa od smiechu po zemi"). Je to správny tvar druhého stupňa LOL.

ROFLMAO

Skratka znamenajúca "rolling on floor laughin my ass off" (doslovne preložiteľné ako "váľam sa po zemi smejúc sa tak, až si odrehotávam riť", lepšie preložené ako "váľam sa po zemi, a rehocem sa tak, až mi ide riť roztrhnúť". Je to správny tvar tretieho stupňa LOL. Samotné LOL je tretím stupňom ':)' (druhý stupeň je ':D').

Pretože slová (aj skratky) majú svoj pevne daný význam, je mierne neadekvátne používať LOL v situácii, keď sa človek sotva pousmeje. Zlé používanie smajlíkov a skratiek je jedným zo znakov toho, že človek nevie, čo robí.

lolko

Druh degenerovaného kokota, na ktorom sa všetci smejú.

PríkladUpraviť

<NeSomBlavak> Prave mi umrela mama :(
<borec> heh
<Modry_tesak> LOL, uprimnu sustrast.
<JaloVica> hehehe :-(
<vyhodnar> heeh
<vajco123> To mi je skutocne luto loool
<Mirka> Nechcela by som byt na tvojom mieste
<Mirka> LoL
<VelkyHranol> hehehehehe, dufam ze jej bude na druhom svete lepsie ako s tebou
<NeSomBlavak> Dik chalani, ste ti najlepsi kamosi co mam!
<JaloVica> V poho, vzdy sa na nas mozes spolahnut, LOL.                  

Iné významy pre LOLUpraviť

"lots of love"-veľa lásky
"lots of luck"-veľa šťastia
"luckers of Levice"-najvačší borci
"league of legends" - hra pre malé deti

Využitie v normálnom životeUpraviť

Dobre sa na to balia baby, skúste to a nebudete ľutovať, keď smiech nahradíte týmto, nebojte sa, nebudete vyzerať ako degen alebo retard.

Internet-§14n9

Heh - Jj - Ee - 1337 - Leet - N00b - Nbusr123 - Only Who Knows the Way - Poldo - RL - 5l€<>i€ hni€zd0 - Nuda Veliká z čeľade Počítačovitých - WTF

Seriózne jazykovedné diela NECYKLOPÉDIE  

BiboslovenčinaBrutusCikulaDrivoFrasFršnásťHaluzHehHroznýJazykJebaťKadiťMalé tudleMam v pičiMenoNadávkaOdkundesPapľuhPejoratívumPičovinaPozeraj ako čítašPozorPočuj ako píšešSarkazmusSlovesné podstatné menoSlovoSlušnosťSomarinaSpodnojazyčtinaSprdSráčSraľoVeckaVtipnoVýhonokVýmazVypchávkové slovo