Cukor
Sugar 2xmacro.jpg
Ako vidíme, cukor je aj surovina na výrobu klenotov.

Cukor je chemický prvok, ktorý má značku Su, atómové číslo 33 a atómovú hmotnosť 74,92. Cukor bol prvýkrát dokumentovaný v roku 1970 MvDr, Petrom Novotným CsC. Cukor je pre ľudský oragnizmus identifikovaný ako rafinovaný prudký návykový jed na úrovni drogy.

Cukor a jeho podobyUpraviť

Na Slovensku sa stretávame najčastejšie s cukrom, ktorý má bielu farbu. Žiadnou výnimkou medzi cukrom nie je ani cukor hnedej farby. Tento cukor, hnedej alebo bielej farby je balený do papierových sáčkov, ktoré sa potom zvyknú v domácnosti odkladať tak ako sáčky od múky. Do už spomínaných sáčkov sa balí cukor kryštál, alebo ja práškový cukor. Do akejsi papierovej krabice sa zvykne baliť kockový cukor. A ešte aby sme boli v obraze, cukor sa vyrába z cukrovej repy ale cukrovej trstiny.

Cena cukruUpraviť

Cena cukru je pomerne vysoká, teda to si aspoň myslia ľudovia. Takže ak niekde v hypermarkete natrafíte na regál kde je akciový cukor, nie je žiadným prekvapením že tam cukor už nenájdete, iba neporiadok a zvyšný rozsypaný cukor.

Hlavná vlastnosť cukruUpraviť

Je to fakt, pre ktorý ho ľudovia zbožňujú, je sladký. Dá sa ním osladiť všetko - čaj, káva, koláč, a tiež aj život a vedci dokázali, že aj smrť.

Žrádlo
  BanánBryndzaCibulaCigaretyCukorDžúsDyňaGebuzinaGyrosGulášHaluškyHamburgerHotdogHovädoChliebJedKeksyKokosKumpaoKvargľaKvasená kapustaLángošLečoMedMlátoMliekoMäsoMozartove guleMuchotrávka zelenáPizzaPrasaRybie filéSamove zásobníkySviečkováŠiškyŠnicleŠpiritusSušienkyTalkneTreska v majonézeVšehodžúsUhorkaUchotrávka zelenáVajciaZemiakZyklonádaŽinčica

Súvislosti: GastropatGrgGrcPrdChlastLietajúce špagetové monštrumMikrovlnkaPetr NovotnýNápojový lístokZvracanie