Len pre výstrahu: takto nejako vyzerá Cthulhu a jeho mesto.

"Prečo voliť menšie zlo?"

- slogan Cthulhu v prezidentskej kampani

"Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn."

- Mantra uctievačov Cthulhu

Cthulhu, prepisuje sa aj ako Tulu, Clulu, Clooloo, Cthulu, Cthullu, C'thulhu, Cighulu, Cathulu, C'thlu, Kathulu, Kutulu, Kthulhu, Q’thulu, K'tulu, Kthulhut, Kulhu, Kutunluu, Ktulu, Cuitiliú, Thu Thu a podobne, často s prívlastkami Great, Dead, alebo Dread, je podmorská ľudožravá príšera, ktorá je možno bohom, možno mimozemšťanom. Bytosť je synonymom extrémneho zla.

Najlepšia výslovnosť mena je asi [kathúlú] (/kəˈθuːluː/) alebo [chlúl-hlú], každopádne sa ju neoplatí brať na ľahkú váhu. Čo je najhoršie, meno je vraj ľudami nevysloviteľné.

OpisUpraviť

 
Pozor na to, čo robíme.
 
Uctievajme Cthulhu, tak ako to robia rozumní ľudia.

Cthulhu sa nedá opísať, existujúce sochy majú len jednu spoločnú vlastnosť: sú hrozné. Má to byť súčasne drak, Veľký tlstý cigáň, chobotnica a karikatúra ľuda (resp. sme karikatúrami my). Je zelený, vlhký, okrídlený, obrovský, údajne nie z mäsa a kostí. Pokiaľ je to naozaj Boh, je relatívne všadeprítomný a všemocný. (Ne)žije v R'lyehu, čo je obrovské čudesné podmorské mesto v južnom Pacifiku. Jeho architektúra nás desí, pretože stojí na princípoch neeuklidovskej geometrie, o ktorej tajoch prednáša aj GRSc. Járay.

KultUpraviť

Cthulhu je uctievaný degenerovanými ľudami v odľahlých oblastiach sveta – centrum kultu sa nachádza v Arábii, riadia ho nesmrteľní vodcovia z čínskych hôr, často aj v Grónsku a v USA. Pri hrôzostrašných obradoch sa opakuje najmä mantra „Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn“, čo znamená približne Vo svojom dome v R'lyehu mŕtvy Cthulhu snívajúc čaká. Pre dennú potrebu stačí opakovať aj „Cthulhu fhtagn“, čiže Cthulhu čaká.

Prečo uctievať CthulhuUpraviť

Na základe logickej úvahy:

 1. Cthulhu, ak existuje, existuje niekde mimo nášho dosahu, takže si nemôžeme byť istí,
 2. ak existuje, dá relatívne milosrdnú smrť tým, čo ho uctievajú a vyjadria svoju vieru napr. rituálnou samovraždou alebo aspoň sebabičovaním,
 3. ak existuje, odsúdi tých, ktorí ho neuctievali na nekonečné muky, a teda:
  • uctievame Cthulhu a on existuje, získame rýchlu smrť (bolesť < ∞),
  • uctievame Cthulhu a on neexistuje, nezískame nič (0),
  • neuctievame Cthulhu a on neexistuje, nezískame nič (0),
  • neuctievame Cthulhu a on existuje, budeme trpieť nekonečnou bolesťou (bolesť = ∞).

Takže, každý si môže sám slobodne zvážiť, čo sa mu oplatí.

 
A podporujme radšej väčšie zlo.
Nekresťanské témy na NECYKLOPÉDII.  
 

Lietajúce špagetové monštrumAxis MundiApiBožské pomeloBudhaBudúce výskumy religiozity religionistovErev šabatReinkarnácia a ChasidizmusSlobodomuráriΟυροβςaβóροςแม้วโครซัค วินเด้าส์ReptiliániSatanČertTeória o vzniku teóriíVesmírni ľudoviaVeľká TreskaČubizmusProfesor DawkinsSafinizmusCthulhu

Apage!!!    Tieto príspevky sú výsledkom rôznych aj zvrátených náboženských predstáv a my vôbec netušíme, ako sa sem dostali! Akási zlomoc tu bola asi!