Arriva Liorbus

Arriva Liorbus
Arriva Karosa Blue.jpg
Najnovší, najspoľahlibejší, najbezpečnejší a zároveň najhorľavejší autobus pod krídlami Leteckej spoločnosti Arriva
VrakosaLiorbus.jpg
Vrakosa
Bus new.jpg
Jeden z najnovších autobusov Arriva Liorbus
Vrakosa l.jpg
Na nevyťažené linky Arriva Liorbus nasadzuje tento model Vrakosy

Arriva Liorbus aľebo Arriva Liorhnus, predtým SAD Liorbus alebo SAD Liptovský Mikuláš je dopravná autobusová spoločnosť na Ľiptove i Orawe. Spoločnosť prevádzkuje pravideľnú aj nepravideľnú dopravu po našom krásnom Sľovensku. Arriva Liorbus prevádzkovala spoločnosť PAD a MAD (čítaj Pat a Mat) a diaľkovú autobusovú dopravu po celom našom rozľahľom Sľovensku až dokým ju neodkúpila zapredaná Arriva, ktorá má svoje tyrkysové hidžhend braky pohybujúce sa v nepravidelných intervaloch po 14 krajinách celej Európskej unie.

PAD a MADUpraviť

Arriva Liorbus si dopravu rozdelil na diaľkovú a na MAD a PAD (počuj Mat a Pat, aľebo aj Pat a Mat), z čoho jasne vyplýva, že ide o "Ajetovské riešenie tak náročného problému, akým je doprava. Aľe neskôr nás zainteresovaný z omylu vyviedli, bo vraj MAD znamená Mestská Autobusová Doprava a PAD vraj Prímestská Autobusová Doprava. Aľe MY obyvatelia Liptovskej stolice vieme svoje...

Vozový parkUpraviť

Arriva Liorbus má naozaj veľmi dobrú autobusovú flotilu. Vozový park Liorbusu tvoria takmer výľučne lietadlá značky Vrakosa, pár Írskych busov, pár mestských autobusov značky SOR Ľechtavý a Liorbus A380. Vrakosy sú tie najstaršie, aké môžu byť, aľe aby si ľuďovia mysľeľi, že ich vozia nové autobusy, tak spravili na Vrakosách geňeráľnu opravu, aby vyzerali ako novšie Vrakosy. Aľe MY, obyvatelia Liptovskej stolice vieme svoje, boha im jebem...

Podľa najňovších informácií Arriva Liorhnus chce nakúpiť 20 autobusov za 5,4 mil. -[1]. Samozrejme ľen na mestskiu dopravu (MAD, počuj Mat). Na ostatnie linky sa vysraľi a poňechajú tam starie Vrakosy, až kým sa úplňe ňerozpadnú.

VodičiUpraviť

"A kde sa jebeš, za mnou ide miestna!"

- Vodič nemenovaného prímestského spoja do Východnej, keď si cestujúci pýtal lístok len na zastávku v rámci mesta

"Tuna pozerajte na toho šoféra!"

- Druhý vodič na diaľkovej linke.

"Aaa, kam sa pcháš, nieje miesto, tunak pri vodičovy sa nesmie stáť tu to musí byť voľné."

- Posledná linka Banská Bystrica - Liptovský hrádok 18:00.

"Vodič: Nemám vám vydať. Ja: Nemám drobné. V: Nemám vám vydať, ja vám nemám vydať, pozrite nemám vám vydať, ja nemám drobné, nemám vám vydať 3 centy. Ja: Kurva tri centy si nechajte."

- Preplnená linka Ružomberok - BB 09.00 Pondelok, cez školský rok.

"V:Ten študentský preukaz je neplatný. Ja: Je prelongovaný, aha, validity until 2012. V: Ale mne to nepípa."

- Iný nechápavý vodič.

"Ja:Počkajte, ešte nejaká babka uteká. V: No mala skôr prísť, ja nemôžem čakať. (O 20 metrov ďalej zastaví svojmu synovi, babka nedobehne)"

- SAD Ružomberok.

"V: Boha jebem, čo idem pretáčať?"

- Nemenovaný legendárny vodič MHD Ružomberok s prezývkou RIDER, keď mu na zastávke zdochol motor a nemohol naštartovať. Tak si zapol rázporok a gombičku na rifľoch, zobral akýsi kľúč a šiel ho vonku nahodiť.

Vodičov Liorbusu tvoria takmer výlučne starí, 60-70 roční ujovia.

Cestovnie poriadkyUpraviť

Arriva Liorbus má cestovnie poriadky spravené tak, že vodiči si môžu na každej zastávke 5 minút fajčiť, a na ďaľšiu zastávku prídu včas a tam si môžu znovu 5 minút fajčiť. Arriva Liorbus vyhradil na cestu z Trnavy do Bratislavy 55 minút. Vďaka tomu ak autobus v Trnave mešká 15 minút, do Braťislavy príde načas. Aľe MY, obyvatelia Liptovskej stolice vieme svoje.

 
Cestovný poriadok spoločnosti Liorbus
Autobusová doprava
Autobusy: Liorbus A380 | Vrakosa | Írskybus | Ikarus 280 | Autobusy DPMB  
Dopravcovia: Slovenská autobusová doprava | DPMK | Dopravný podnik Bratislava | Arriva Liorbus | Eurobus Košice | Prepravný prieskum SAD
Druhy autobusovej dopravy: MHD | Prímestská doprava | Diaľková doprava
Ľudia: Autobusár | Revízor | Výroky autobusárov
Iné veci súvisiace s autobusovou dopravou: Cestovný poriadok | Zastávka | Teleportačná jama | Dopravno-zábavný podnik Bratislava