"Keď sa pozerám späť, nezisťujem, že vytvorením linky 68 by v mojom živote nastal nejaký zásadný prelom. Ja som si v minulosti žiadnu 68-čku ani nevšimol."

- Robert Fico

Linka 68 je autobusová linka bratislavskej MHD, ktorá premáva z Petržalky smerom k biznis centrám a na Miletičku. Pôvodne tieto lokality spájalo 24 rôznych liniek, DPMB sa v rámci optimalizácie rozhodol všetky zrušiť a vytvoriť linku 68. Dopravný podnik mesta Bratislava ju zabezpečuje najmodernejšími autobusmi značky Ikarus 280, alebo (pri veľkom záujme cestujúcich o tento populárny autobus aj na iných linkách) príležitostne aj autobusmi Tambus s luxusnými sedadlami.

Ak ste sa rozhodli cestovať touto linkou napríklad zo zastávky Romanova o 8:01, musíte si zo zúfalstva zakúpiť hoci aj Nový Čas na zabitie času. Podľa cestovného poriadku je interval (i) v rannej špičke 4, po 8:00 skvelých 6 minút. V skutočnosti je to však 4i, tj. 24 minút - prvý autobus ide s náskokom (7:59), takže mu stihnete akurát zamávať. Druhý spoj (8:07) v intervale 2i jazdu vynechá. Tretí spoj (8:13) v intervale 3i je taký napráskaný, že sa doň zmestí ledva vodič. Štvrtý spoj (8:19) mešká o hodnotu i a prichádza v tandeme s nasledujúcim spojom, to znamená, že nastúpiť môžete o 8:25.

Bird hand.png
>>68 = 2(5 + 5) + 3 - (-68/2) + bazuka<<

Občas dopravný podnik vyskúša experiment a zaraďuje vozidlá do vlakov, aby vodičom na obratiskách nebolo samým smutno počas prestávky. Vtedy vám ujdú naraz dva spoje idúce tesne za sebou, po čakaní 2i na nasledujúcu súpravu naraz dva vynechajú, následne sa to ďalších dvoch nezmestíte a tu prichádza chvíľa pre bratislavské taxislužby.

Slávni cestujúciUpraviť

Linkou 68 cestovalo množstvo slávnych osobností.

Konšpiračné teórieUpraviť

Podľa kryptografie znamená 68 teda 6=f 8=h. Čo doviedlo hranola k myšlienke že autobus založil Janči a pravý názov znamená fuhrer hitler, do slovenčiny Pán Janči, hranol teda uvažuje o uzavretí spoju. Miki keď pozeral porno všimol si že je to blízko čísla 69 (prvočíslo).

>>... ale 69 nie je prvočíslo!!<<


Pozri ajUpraviť

Matematika

Základné numerické operácie
Plus (+)Mínus (-)Krát (×)Delené (:)Mocniny


Vety
Pytagorova vetaSlotove vetyMečiarove amnestieEvina teória pohybuŠtudentský Archimedov zákon


Konštanty
Bulharská konštantaBulharský logaritmusHranolova konštanta


Druhy čísel
P.V.T.ČísloPrvočísloDruhočísloTreťočísloNečísloPokokotNekonečno


Čísla
1050681506128631337


Geometria
KruhŠtvorecKosoštvorecLichobežník
GuľaHranolŠpic