Telo: Rozdiel medzi revíziami

Pridaných 46 bajtov ,  12:45, 13. apríl 2014
d
chýba zhrnutie úprav
d
d
'''Telo''' je základný nosič všetkého čo patrí ku [[tvor]]om, [[potvor]]om, a teda aj k [[ľudo]]m. Je to teda obal, ktorý obsahuje ďalšiu vážne dôležitú zložku, ktorou je [[duša]] (v gréckom originále Nového zákona ''pneuma'', telo je potom čosi ako pneumatika). Duša je jeden z podstatných prvkov existencie nevysvetliteľného javu, známeho ako [[život]].
 
V tele sa nachádza niekoľko prirodzených dier, no s dierami v tele treba zaobchádzať veľmi zodpovedne, lebo pri neodbornej manipulácii z neho duša vyfučí. Dôsledkom toho vyfučania sa stane telo zbytočným. Nie je to celkom isté, lebo v tomto prípade sa stane vlastníkom tela ďalší dôležitý jav, ktorý poznáme ako [[smrť]].
 
Pre zbytočné telo, ktoré nemá v sebe dušu, a ani život, treba splniť určité skladovacie podmienky, lebo hrozí riziko, že v procese svojej postupnej sebalikvidácie bude okolo seba produkovať nepríjemný jav, známy ako [[smrad]]. Pod [[mikroskop]]om sme zistili, že smrad je vonkajším prejavom vďaky za poskytnuté telo, ktorú nám odovzdávajú za pokrm drobné usilovné [[živočích]]y všeobecne označované za hnilobné baktérie. Hnilobné baktérie sú v podstate živé, takže súvislosť sú smrťou je [[Albert Zweistein|aj tu relatívna]].
 
{{Anatómia}}
5 103

úprav