Slnko: Rozdiel medzi revíziami

Pridaných 699 bajtov ,  18:13, 28. marec 2012
d
chýba zhrnutie úprav
d (Posledné úpravy používateľa 195.168.227.186 (diskusia) vrátené; bola obnovená posledná úprava Maessino)
d
'''Slnko''' je taký veľký žltý [[fras]], ktorý nám visí nad [[hlava]]mi cez [[deň]]. [[Vedci]] nezistili načo je to dobré, lebo na rozdiel od [[mesiac]]a nie je Slnko pre [[ľudo]]v absolútne dôležité. Mesiac je dôležitý preto, lebo nám svieti vtedy, keď je vonku [[tma]] a to hlavne v [[noc]]i.
{{Slota}}
 
[[Slnko]] je taký veľký žltý [[fras]], ktorý na nás svieti, aby sme my, sprostí [[ľudo]]via vedeli, kedy je deň a kedy [[noc]].
== [[Vedec]]kýVedecký pohľad na slnko ==
Slnko má podľa vedcov tú úlohu aby bolo v strede jednej sústavy, ktorá sa nachádza v [[Mliečna dráha|mliečnej dráhe]] a tá sústava sa volá, že [[Slnečná sústava]]. Hovoria, že slnko je veľmi horúce a preto je čudné aj to, že to [[mlieko]] v dráhe ešte neprihorelo. Teda možno už prihára, ale ešte to [[smrad|nesmrdí]]. Niektorí vedátori sa domnievajú, že slnko sa skladá z horiacich [[Prd|plynov]]. Táto ich teória má jednu vážnu vadu. Vyvoláva totiž otázku: Kde sa vzalo tolko prdov? TítoNa nespoľahlivídruhej egoististrane, satreba námaj tiežpovedať snažiato nanútiťpovestné myšlienku,„'''B'''“ žea [[zem]] obieha okolo Slnka, čotým je to,samozrejme hovadina,že pretožeprečo priho takejten rýchlosti[[Sa]] byskladá smea nemaliz šancukade saa nači nejmu udržať.tie oveľa prijateľnejšia je myšlienka,prdy ženesmrdia. Slnko obieha okolo Zeme, ktorú nám ponúka [[Boh]].
 
Títo nespoľahliví egoisti sa nám tiež snažia nanútiť myšlienku, že [[zem]] obieha okolo Slnka, čo je samozrejme [[Hovädo|hovadina]], pretože pri takej rýchlosti by sme nemali šancu sa na nej udržať. oveľa prijateľnejšia je myšlienka, že Slnko obieha okolo Zeme, ktorú nám ponúka [[Boh]].
 
[[Kategória:Vesmír]]
17 252

úprav