Telo je základný nosič všetkého čo patrí ku tvorom, potvorom, a teda aj k ľudom. Je to teda obal, ktorý obsahuje ďalšiu vážne dôležitú zložku, ktorou je duša (v gréckom originále Nového zákona pneuma). Duša je jeden z podstatných prvkov existencie nevysvetliteľného javu, známeho ako život.

V tele sa nachádza niekoľko prirodzených dier, no s dierami v tele treba zaobchádzať veľmi zodpovedne, lebo pri neodbornej manipulácii z neho duša vyfučí. Dôsledkom toho vyfučania sa stane telo zbytočným. Nie je to celkom isté, lebo v tomto prípade sa stane vlastníkom tela ďalší dôležitý jav, ktorý poznáme ako smrť.

Pre zbytočné telo, ktoré nemá v sebe dušu, a ani život, treba splniť určité skladovacie podmienky, lebo hrozí riziko, že v procese svojej postupnej sebalikvidácie bude okolo seba produkovať nepríjemný jav, známy ako smrad. Pod mikroskopom sme zistili, že smrad je vonkajším prejavom vďaky za poskytnuté telo, ktorú nám odovzdávajú za pokrm drobné živočíchy všeobecne označované za hnilobné baktérie. Hnilobné baktérie sú v podstate živé, takže súvislosť sú smrťou je aj tu relatívna.

Prísne vedecké pojednania NECYKLOPÉDIE na tému anatómia.

Traviaci trakt.jpg
Human anatomy cs.jpg

HlavaMozogKsichtVlasyOčiUšiNosÚstaJazykZubyKrkPohlavie

TeloKostraKozyBruchoPrsiaŽranieSrdceKrvOhanbieOhrdieVagínaBoborRiťSranie

ÚdNohyRukyPrstyPenisErekcia