Afganistan

Verzia z 19:44, 3. október 2014, ktorú vytvoril Psanec (diskusia | príspevky) (aby sa nevravelo, že všetko iba mažem)

Afghanistan (čítaj: د افغانستان اسلامي دولت Durkha Durkha Mohammad Jihadis) je krajina niekde v strednej Ázii, ktorá spadá do sféry demokratického záujmu o stredný východ. Táto oblasť je obľúbeným campom pre operácie vojenských jednotiek všetkých možných národov. Tieto národy územie Afganistanu majú pod kontrolou, no Afgánci to ešte stále akosi neakceptujú.

Krajina

Povrch územia tejto krajiny je kopcovitý. Po roku 2001 sa niektoré jeho kopcovité územia (napríklad Toba Kakar a Chagai Hill) s pomocou mierových síl zbombardovali do rovinatých plání, lebo boli považované za Usamove skrýše.

Horské útvary poskytujú kvalitné úkryty. Je to preto, lebo sú prešpikované jaskynnými systémami, ktoré obývajú dobre vycvičené kmene a klany pestovateľov maku. Na rozdiel od bežnej oficiálnej verzie sa v tejto krajine mak nepestuje pre čierne zrnká, ale pre makovice, ktoré sú základnou surovinou pre výrobu ópia. Ópium je pravdepodobne výhodným vývozným artiklom ako aj skvelým pomocníkom pri budovaní udatných a na všetko odhodlaných armádnych jednotiek.

História =

Bojového ducha táto krajina potrebovala už tisícky rokov. Vždy bola totiž napádaná niektorou inou veľmocou. Prvá známa zmienka o bojovej invázii do nej pochádza asi z roku 550 P.V.T., kedy ju napadli Iračania, ktorých vtedy volali Peržanmi. V roku 330 P.V.T. krajinu npadli Gréci a takmer všetko skončilo dlhovou brzdou, ale zas im to zatrhli Peržania, Skýti, ktorých odtiaľ vyhnali Arabi. Neustále boje Afgáncov zocelili tak, že sa stali národom, ktorý si nedá do ničoho kecať. Cez Ich územie šiel aj mongolský vládca Džinhischán počas cesty keď sa chystal dobyť Jemen. Afganistan sa Mongolom nepáčil a tak si radšej obsadili Maďarsko.

Afganstan sa, podobne ako USA, či dokonca celá Európa, tiež stal obeťou britskej invázie. Bolo to počas cesty členov kapely The Beatles do Indie. Keď chalani uvideli tie úžasné makové pláne hneď im došlo koľko bije a chceli sa tam usadiť. Maku a ópia bolo pre ich umelecké inšpirácie dostatok, no obyvatelia boli akýsi nie celkom „free“ a hlavne komunikatívni a tak z invázie bolo nič. Hlavne že to nemalo krvavý priebeh.

V roku 1979 sa počas studenej vojny na strane USA, ako aj ZSSR hromadili zásoby zbraní a situácia sa stala natoľko neúnosnou, že ich bolo treba niekde vystrieľať. Sovietsky zväz preto vyslal svoje jednotky do Afganistanu a USA tam poslali Ramba, Usamu bin Ládina a ďalších trénerov aby vyzbrojili a vycvičili partizánske jednotky Mudžahedínov, Talibanu, ktoré sa vďaka scestnej propagande dnes už označujú za teroristov.

Necyklopedické štáty

 

 Absurdistan  Antarktída  Byzantská ríša  CCCP  ČeskoslovenskoFranská ríša  Hollywood  Internet  Kráľovstvo Šumavy  Mikzicko  Morava  Rakúsko UhorskoOsmani  Rímska ríša  Tisícročná ríša  Veľké Uhorsko  Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
  Afganistan  Anglicko  Bulharsko  Česko  Čína  Dubaj  Egypt  Európska únia  Fínsko  Francúzsko  Grécko  Holandsko  Hong Kong  Chorvátsko  Izrael  India  Írsko  Japonsko  Kanada  Kosovo  Kuba  Líbya  Maďarsko  Mongolsko  Nemecko  Nórsko  Poľsko  Rakúsko  Rumunsko  Rusko  Slovensko  Slovinsko  Švajčiarsko  Srbsko  Taliansko  Turecko  Ukrajina  USA  Veľká Británia