Živočíchy

(Presmerované z Zviera)
Done.png


Živočíchy (Animalia, živočíchovia, alebo zast. mnohobunkovce (hovorovo, vulgárne, lichotivo a najmä ak sú väčšie aj zvieratá) sú mnohobunkové organizmy (ale nájdu sa aj jednobunkové živočíchy) živiace sa prevažne heterotrofne, t.j. žrádlo získavajú zo svojho okolia (nemýliť si s heterosexualitou). Aj keď niektorí živočíchovia zostávajú na jednom mieste, bývajú aspoň v niektorej fáze svojho života schopné aktívneho pohybu.

Živočíchy
Živočíchy
Existuje veľa rozmanitých druhov živočíchov - akurát oči majú rovnaké.

Živočíchy sú tí, čo sa hýbu svetom.

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

VTN.png VEDECKÝ TÍM   NECYKLOPÉDIE
odporúča článok Živočíchy,
pretože odhaľuje odborné fakty.

Tento článok môže byť použitý
ako referencia v odborných kruhoch.

Bez zbytočných kecov by sa dalo povedať, že živočíchmi nazývame všetko, čo nevoláme rastlinami, hubami, riasami, alebo aj to čo mama volá že vraj „bordel“. Naopak to, čo čo myslí otec pod pomenovaním „bordel“, má so živočíšnou ríšou niečo spoločné.

Druhy žrania živočíchovUpraviť

Podľa jednotlivých stupňov potravinového reťazca niektoré živočíchy žerú rastliny, huby, alebo riasy a voláme ich bylinožravce, iné žerú hlavne slabšie živočíchy a bylinožravce. Tie voláme dravce. Živočíchy, ktoré žerú dilinov, nazývame dilinožravce. Ďalšou skupinou sú tie živočíchy, ktoré žerú všetko a nazývame ich všežravce, alebo odborne pažravce. Osobitným druhom sú živočíchy, čo nežerú celkom všetko, ale zato všetko vypijú.

Druhy živočíchovUpraviť

Vraj všetko, čo sa hýbe je živočích. Vietor a more sa hýbu, a živočíchmi nie sú. Takisto ani autá, lietadlá, lode a ani sračka živočíchmi nebudú, ale bez pomoci živočíchov[1] by sa asi pohnúť nevedeli.

ĽudiaUpraviť

Osobitnou kapitolou živej prírody sú ľudia. Ľudia na rozdiel od ostatných živočíchov nežerú ale jedia. Podľa výskumov, ktoré robili vedci ľudia jedia všetko, takže sú všežravci.

NeľudiaUpraviť

Vráťme sa k rozdeleniu živočíchov. Základným triedením je rozdelenie podľa pôsobiska na:

  • divočíchy - žijú v divočine a sú celkom zdivené, takže Európska Húnia vyhlasuje pre ich ochranu rôzne smernice, príklad: kačica divá.
  • domačíchy - domáce tvory, ktoré sa nepohnú z domu ani za toho Boha. Príklad: šváb, mucha domáca, myš domová, kačička na pekáči.

Podľa spôsobu prežívania delíme živočíchy na:

  • mierumilové dilinožravce - živia sa dilinami, ktorých je všade dostatok a tak nemusia o potravu príliš bojovať,
  • vtipné hlodavce - živia sa hlodmi, na ktorých sa ostatné živočíchy smejú a sú ochotné za ne zaplatiť,
  • smrdiace prdátory - živia sa inou (vzácnejšou) potravou a tak o ňu musia bojovať pomocou prdov,
  • zdravé šelmy - živia sa podobne ako prdátory, ale nesmrdia.

Živočíchov delíme na tieto základné druhy (a príklady):

Spoločenský systémUpraviť

Živočíchy žijú v monarchii. Ich štát po slovensky nazývame ríša, po anglicky kingdom. Na čele stojí zvyčajne lev, hoci niektorí poddaní, napr. slony a blchy, na to serú a vši a filcky dokonca kladú svoje hnidy.

Ľudo nie je živočíchUpraviť

 
Odlíšiť ľuda od zvieraťa býva občas problém - Linného kresba leňochoda.

Ľudovia vraj nie sú živočíchmi, pretože sú jediné mysliace bytosti, ktoré stvoril Boh a prešli evolúciou od opice po pána tvorstva.

Medzi ľuďmi sa nájdu jedinci, ktorých zmyslom života je iba žrať, srať a kopulovať, teda sú to tiež živočíchy[2]. Ženy tvrdia že takí sú všetci chlapi okrem Princa na bielom koni.

Muži si nie sú istí, či nakupovanie, návštevy kaderníka a kozmetičky, záľuba v návštevách gynekológov (aj gynekológov amatérov, tzv. kundológov, resp. kurevníkov), umelé prsia, rôzne masti s kyselinami hnusných mien, diéty, či tie smiešne pohyby, ktoré sa oficiálne nazývajú, že tanec, nie sú len inou alternatívou ukájania primitívnych živočíšnych potrieb.

Takže logicky by malo byť tak, že okrem mŕtvol, impotentov a frigidných žien je väčšina ľudov tiež iba živočíchmi. Na druhej strane, aj taký somár je niekedy len človek.

Mŕtvy živočíchUpraviť

"Aj nečinnosť je činnosť."

- heslo vojaka základnej služby

V zmysle vyššie uvedenej definície sa dá predpokladať, že aj mŕtvy živočích je živočích, pretože aj jeho nečinnosť (nepohyb) je činnosťou (pohybom). Každopádne toto neplatí na veky a časom sa z mŕtveho živočícha stáva kostra, ktorú už živočíchom nenazývame.

V tomto kontexte je zaujímavé, že živočíchmi sa môžu stať pôvodne neživé veci. Napr. dostatočne odležaný syr získava schopnosť aktívneho pohybu a dokonca aj rastu.

DušaUpraviť

"Každý živý tvor má dušu, len bicykel má dve."

- František I., pápež

Tvrdí sa, že živočíchy majú dušu, hoci nevieme, čo to vlastne je. Katolíci tvrdia, že ju nemajú, ale v poslednej dobe mäknú, pretože aj oni chovajú psíkov, morčatá, papagájov a iné potvory. Duša sa po grécky povie pneuma. Aj Ježid ju tak volal.

PoznámkyUpraviť

  1. Dokonca aj ropa sú vraj len mŕtve živočíchy, šoféri a piloti sú dokonca občas živými živočíchmi, podobne aj kone a voly.
  2. V tomto kontexte je zaujímavé, že označenie "zviera" považujú niektoré ženy za lichôtku, podobne aj označenie "samec".
Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.