"Vták vyletel nad oblaky, len ja tu stojím ako taký..."

Turul
Vták
Boh stvoril všetko nebeské, čiže lietavé, vtáctvo. Aj Turula.Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

- Jaro Filip - Vták ako taký

"Veľký vták na štyri? Mvoj!"

- policajt - pri lúštení krížovky

"Lepší vták v hrsti ako piča na streche."

- ľudova múdrosť - o onanii

"Deti veria, že ich doniesol bocian, až neskôr sa dozvedia, že reč bola o inom vtákovi."

- skeptik

Vták, literárne aj fták, živočích vyznačujúci sa operením, zobákom a premenou predných hnátov na krídla. Ale v tomto prípade použijeme väčšinou buď množné číslo vtáky (Aves), alebo povieme, o akého vtáka nám vlastne ide, napr. pštros, orol, tučniak, vrabec...

Ak použijeme slovo vták v jednotnom čísle, na 87,6% tým myslíme kokot. A aj keď nemyslíme, iní si to myslia. P. Hammelovi napr. neprešiel cenzúrou text: "sedím na lúke a kývam vtákom".

VznikUpraviť

Vtáky pernatéUpraviť

Nelietavé vtáky
 
Nelietavé vtáčiky stvorila Evolúcia.Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

Zachovali sa nám dve verzie pôvodu vtákov pernatých:

Biblická: Nech sa hemžia vody hemživými tvory, živou dušou, a vtáctvo nech lieta nad zemou, na tvári nebeskej oblohy. A Bôh stvoril tie veľké ryby a všelijakú dušu živú, hýbajúcu sa, ktorými sa hemžia vody, podľa ich druhu, a všelijaké vtáctvo okrýdlené podľa jeho druhu.

Evolucionistická: Vtáky vznikli z dinosaurov, priam sa dá povedať, že ony sú dinosaury.

Evolucionistická je komplexnejšia, pretože Biblia nič nehovorí o vzniku nelietavých vtákov, napr. tučniakov a pštrosov, a už vôbec nie o takých potvoroch, ako je kiwi, ktoré sa nehemžia na tvári oblohy.

Vták ako takýUpraviť

O vzniku vtáka ako takého, čiže ohanbia, Biblia toho veľa nehovorí. Vieme len, že Adam bol s Evou nahý a deti nerobil (tie začal robiť až oblečený). Či mal vtáka, to je zahalené rúškom tajomstva, dokonca aj na tých tie obrazoch mu vešajú figový list alebo ho všakovako kryjú krami. Ten list si, pravda, musel na niečo zavesiť. Zaujímavou otázkou je, či mala vtáka Eva), keďže bola klonom Adama. Rovnako nevieme, ako je na tom Aštar Šeran. Či má vtáka Eva Máziková, je všetkým ukradnuté.

Každopádne vieme, že neskôr už Židia ohanbie mali a mnoho si kvôli nemu vytrpeli. Ako vyzeralo, nevieme, zato podľa sôch vieme, že grécki atléti mali normálneho vtáka, len dosť malého.

Spelling (hláskovanie)Upraviť

"F ako vták" ("F" nie je prvočíslo! Poznámka: Ak ide o Chucka Norrisa, "F" je prvočíslo, a to aj v prípade, že ním nie je)

ZaujímavostiUpraviť

  • spojenie "po vtákoch" znamená to isté ako "po piči"
  • vtáčiu chrípku nezaraďujeme medzi pohlavné choroby a to napriek tomu, že pri nej hrozí odpadnutie vtáka

Vták vo filmeUpraviť

  • Vtáci - horor o nebezpečených kokotoch
  • Vták v tŕní - príbeh nudistu, ktorý počas športovania v austrálskom buši príde o mužnosť a nevie sa so vzniknutou situáciou vyrovnať
  • Bažanti - dokumentárny film
Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.