Alkoholici z hrinovej(small).jpg
Alkoholici z Hriňovej "ľúbia tento článok"

...lebo "je o ich zmysle bytia"
Bezdomovec.jpg


Vodka
Vodka2.jpg
Fľaška vodky - nesmie chýbať v chladničke priemerného Rusa.

Vodka je azda najznámejšia tekutina po pive a vode. Jej výroba nemá striktné pravidlá. Vyrábať ju môže ktokoľvek. Jej materská krajina je Poľsko, ale Rusko a Fínsko tiež milujú ju.

VýrobaUpraviť

Pravá a popíjateľná vodka sa páli zo zemiakov, najprv vznikne čistý 90% roztok etanolu (etyl alkohol). Často krát (nečíslo!) namiesto etanolu vznikne jedovatý metanol, preto nepite akúkoľvek domácu pálenku alebo ochutnajte až posledný! Keď vás tí čo pili pred vami pošlú zažať svetlo, tak si rozmyslite, či si aj vy dáte za jeden. Podozrivá býva aj slávna veta: „Poďme domov, už sa stmieva...“. Je to preto, že prvým príznakom otravy z metanolu je slepnutie, druhý príznak si už nikto nepamätá, lebo by ho musel prežiť.

No skúsme si povedať, že nemáme metanol, ale iba etanol: Vzniknutý (ak sa podarí) etanol sa zmieša z vodou aby bola koncentrácia na jeden (prvočíslo!) Liter 42% alkoholu, ďalej sa to filtruje cez uhlie aby pálenka získala pravú chuť. Ak je to správne vylúhované, a prefiltrované naleje sa do fliaš a vodka je na svete.

SurovinyUpraviť

Vyššie spomínané zemiaky, ale hlavne v Rusku častokrát všetko, napr: voňavky, drevo, burina a iné. V zásade nič nebráni vyrobeniu vodky z ropy alebo dreva, ale výrobcovia taja, či to robia.

VyužitieUpraviť

Okrem popíjania sa vodka používa ako palivo do žiguli, moskviča alebo ako nemrznúca zmes alebo dezinfekčný prostriedok. Vodka má v podstate všestranné využitie.

Alkohol určite nie je nevyhnutnou súčasťou Slovenska, no nájde sa ho trochu aj na NECYKLOPÉDII.  
 

Logistika
AlkopilotChlastKrčmaPapučaPoldeciŠtamperlíkSlopobúdkaSmäd

Produkty
AlpaBecherovkaBorovičkaBorovičkaMojsej vodkaOkenaPivoRíbezľaRumSlivovicaVodkaVínoČučoŠpiritus

Alkoholický socializmus
AbstinentAlkohol v práciAlkoholizmusBurčákový nosKorheľ stálesmädnýLiehovistiMajstri meditácieNevinofobiaOknoOzembuchOchltOžranRuská JogaŠenkár nedolievavýŠenkár pančovaný

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.