Šofér

(Presmerované z Vodič)
Šofér
Taxi Driver in Classic Car - Habana Vieja - Havana - Cuba.jpg
Milý ujo šofér z kubánskej Havany.

Šofér je ľudo, ktorý je schopný či už s vodičským oprávnením alebo bez neho aktuálne viesť stroj určený na prepravu z určitého miesta na miesto iné. Je to napríklad z bodu „A“ po bod „B“. Nie je výnimkou, že dosiahnutý bod „B“, nemusí byť práve ten, ktorý bol pôvodným zámerom šoféra.

Práca šoféra a jeho činy spolu s činmi lupičov, zlodejov a vrahov patrí po práci celebrít medzi najdôležitejšie predmety hlavného spravodajstva televíznych novín. O tretie miesto dôležitosti v sparavodajstvách sa delia ďalšie dve príbuzné profesie: politici s policajtmi. Popularita šoférov v spravodajstvách vychádza zo základnej poučky, ktorá znie:

...ten, ktorý si sadne za volant a naštartuje svoje vozidlo je jednou nohou v kriminále a druhou nohou v hrobe...

a toto je to, čo tie novinárske hyeny najviac zaujíma (a aj najviac priťahuje oči divákov).

Povolanie šoférUpraviť

Ich revírom sú cestné komunikácie. Zamestnanie tohto štýlu môže byť aj záľubou väčšiny ľudov. Toto neplatí o autobusároch, vodičoch kamiónov, sanitiek, či taxíkov, tí to majú v diagnóze ako povolanie, t.j. kšeft.

Každý pravý šofér v prípade že obsluhuje stroj, na ktorý je nutné mať vodičské oprávnenie náležitej skupiny by mal aspoň raz v živote navštíviť autoškolu. Veľa šoférov by malo aj viackrát za život navštíviť lekára, psychiatra, veriaci aj spovednicu v kostole. Mali by čítať niekoľko vedeckých publikácií o nesmrteľnosti a nemali by zbytočne nasierať Chucka Norrisa, tým, že si o sebe myslia, že sú za volantom nadľudia.

Niektorí vedci totiž už dávno zistili, že medzi IQ a šoférskymi schopnosťami je nepriama úmera: čím si človek o sebe myslí, že je lepší šofér, tým má údajne bližšie k idiotovi.

Šofér neustále bojuje. Zápasí s ostatnými šoférmi, ktorí ho ohrozujú na cestách. Popritom šoféri musia byť v neustálom strehu. Keď zlyhajú hrozí im kontrola, ktorá ich odhalí. Ich ďalším nepriateľom sú „pomáhajúci a ochraňujúci“ muži v uniformách. Policajti sú tými strážnymi anjemi, ktorí sa o šoférov starajú. Pozrú sa im do dokladov na ŠPZ-ku či skontrolujú lekárničku. Policajti majú pre šoférov všelijaké elektronické hračky. Niektorými radarmi mieria na nich a starostlivo zmerajú im rýchlosť. Keď sú zoči-voči podajú krabičku s nátrubkom a zmerajú mu čistotu dychu. Keď treba zablikajú, zahúkajú pozdravia a zjebú šoféra ako takú sirotu.

  Remeslá

AutobusárCelebritaDoktorGeológHajzelHasičHerecInfluencerKamionistaKuriérManažérNovinárPolicajtPolitikPosranecPrezidentProfesorProstitútkaPápežPodnikatelRedaktorRevízorSpevákSpisovateľStarostaŠoférVedecVekslákVojakZlatokopkaZolotechnik

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.