"Ak by mali voľby niečo skutočne zmeniť tak by ich politici určite dávno zakázali."

- Hlas ľudu

"Chodiť voliť je to isté ako písať listy Ježiškovi."

- Rímsky veľkňaz SS Joseph Rat-Singer
SVK Necy.jpg Voľby
Roman Election.jpg
Voľby majú za sebou dlhú a neúspešnú tradíciu. Ako vidíme, spočiatku sa hlasy hádzali rovno do koša, neskôr to skúsili zlepšiť medzičlánkom v podobe urny. Nepomohlo.

Voľby sú tou nádhernou chvíľou, keď z mauzólea vylezie nádej. Obdaruje svojou priazňou politikov a dá im pocit, že keď správne verejne sľúbia a ich sponzor im zaplatí guľáš a nejaký umelec, herec, spevák, (celebrita) zaspieva, či zareční, tak majú tú šancu, že aj bez akejkoľvek práce navyše im štát počas nasledujúcich štyroch rokov daruje z daní ovčanov minimálne cca 90 000,-Euro. Vlastne oni sa na štyri roky stanú štátom.

Aj ovčan sa s nádejou stretne osobne. Tá mu natára, že keď si správne vyberie a stane sa voličom jeho hlas rozhodne o tom, že bude lepšie. Voľby sú časom radosti, dôležitosti, sľubov a prianí: nesplnených. Kam sa hrabú Vianoce. Voľby sú pre ovčanov tým zasneným časom, keď majú pocit, že sú dôležití a tí, čo sa im po minulé roky verejne vysmievali sa na nich zrazu s novými vyhladenými tvárami popri cestách do práce usmievajú. Zrazu sú ovce pre politikov ľuďmi.

Nakoniec všetko je ako v rozprávke. Všetci si všetko vrátia a darujú. Štát dá k dispozícii svoje prostriedky politickým stranám, strany sponzorom a sponzori za to zamestnajú ovčanov. Či?

Zloženie vo volebnom systémeUpraviť

Volieb môže byť niekoľko druhov. Najčastejšie sú to:

 • voľby do Európskeho parlamentu - aj keď sa na tieto voľby spravidla serie a účasť na nich je biedna ide o voľby kandidátov, na pslancov, ktorí majú parádne mastné platy a žijú si ďaleko od štátneho marazmu, ktorý zastupujú.
 • voľby do parlamentu - sú najpopulárnejšie voľby, lebo ich prezentujú médiá. Politici počas týchto volieb predvádzajú svoju show. Parlamentné voľby po hokejových majstrovstvách sveta sú najpopulárnejšou udalosťou na Slovensku.
 • voľby prezidenta - voľby prezidenta sú o tom, že sa jednému pre štát neužitočnému ľudovi zabezpečí živobytie a ochranka až do času keď definitívne dodýcha. Sú to výdavky, ktoré predčia výstavbu viac kilometrov diaľnic. Preto je táto udalosť veľmi dôležitá a dobrou radou pre voličov je aby zvolili čo navjstaršieho jedinca s chatrným zdravím a komplikáciami s hrubým črevom, aby nehrozilo že bude príliš dlho vyžierať štátnu pokladnicu. Možno sa potom postaví viac diaľnic. Táto vec sa na Slovensku veľmi nedarí.
 • komunálne voľby - napriek tomu, že sa nikto týmto voľbám extrémne nevenuje sú to tie najdôležitejšie voľby Slovenska. Bohužiaľ zatiaľ nikto na to neprišiel.
 • voľby do žúp - Župy nie sú k ničomu, s nízkou volebnou účasťou sú zabetónovaný Ficovi papaláši, teplé miestečka pre teplých ľudí.

Priebeh voliebUpraviť

Počas volieb sa národ rozdelí na dve skupiny:

 • kandidáti - menšina, väčšinou rozslintaných politikov, ktorí sa chystajú zmocniť nejakej politickej funkcii
 • voliči - väčšina, ale v podstate iba zvyšok národa, ktorý zahlasuje pre niektorého z kandidátov a potlačí ho takto na určité obdobie k dobrému kšeftu a aj platu a beztrestnosti.

Volebná kampaňUpraviť

Predtým ako sa uskutočnia voľby prebieha volebná kampaň. Je to fáza počas ktorej sa bezduché ksichty zlých hercov pokúšajú presvedčiť voliča aby im dal svoj hlas. Politici v tomto čase presedlajú aj do horších dopravných prostriedkov akými sú Bavoráky, či medvede s trojcípou zakrúžkovanou hviezdou. Počas kampane politici nasadajú do vlakov, autobusov, ale sú aj takí, čo použili bicykel a fungovalo to. Hovorí sa, že „cez kampaň idú politici medzi ľudí“.

Politikov sprevádzajú počas kampaní aj skutoční herci, speváci, rôzne celebrity, športovci, modelky, šlapky, modely a aj Claudia Schiffer. Všetci hrajú tragikomédiu o tom, aké je správne zvoliť práve túto stranu no volič ak nie je tupec by mal pochopiť, že všetci vrátane volených to robia iba pre peniaze. O tom, akí skvelí sú kandidáti majú ľudí presvedčiť päťnásobne zväčšené tváre na bilbórdoch s frázami, ktorým niekedy ani divá sviňa nerozumie. O tom akí sú dobrí majú presvedčiť kartičky, kalendáre knižočky s akýmsi programom, t.j. spam, ktorý prečítal hádam iba ten, kto ho písal.

VoľbyUpraviť

Bohužiaľ musíme férovo skonštatovať, že jediný debil, ktorý sa zúčastní volieb z presvedčenia je bežný volič. Iba tí kupovaní sú normálnejší, lebo volia pre dobrú vec a v súlade so zákonom neviditeľnej ruky trhu. Volia toho, kto viac dá... je pravda, že tým sa porušuje oficiálny volebný zákon. Ale odpovedzme si na otázku: „Koho kedy kto za takéto porušenie do basy posadil?“

Tí, čo volia toho, kto im viacej sľúbi a robia to z presvedčenia, ešte stále nepochopili, že sú iba úbohými obeťami reklamy, ktorá má za produkty iba prázdne sľuby. Tento odstavec článku je amorálny, lebo kydá na veľkú časť slušných ľudí. No nemorálny nie je v skutočnosti odstavec, ale celý systém.

FináleUpraviť

Na konci kampane sa konajú voľby. V nich volič hodí do volebnej urny hlasovací lístok, ktorý by mal mať zakrúžkované to správne meno. Na rozdiel od krúžkovania vtákov sa krúžkovanie voličov nerobí narúžovanými perami, ale perom na písanie. Ako sa kto cíti po vyhlásení volebných výsledkov je v súlade toho, čo kedysi povedal jeden múdry vedec:

Všetko je relatívne

Albert Zweistein

Všetko skončí nutnosťou uťahovania opaskov, užívania ozdravných ekonomických balíčkov, afér, škandálov a všetkých tých nezmyslov, ktoré sú v súlade s národným politickým folklórom.

RiešenieUpraviť

Zdalo by sa, že situácia je neriešiteľná, že vždy sa nájdu šikovníci, ktorí budú kandidovať a ovčania, ktorí im uveria, že tentokrát to bude lepšie. Našiel sa však čestný mladý začínajúci politik, obyčajné číslo 108 na kandidátke SDKÚ, ktorý prišiel s riešením:

Navrhuje otázky, „na ktoré by nemal mať problém pri skúmaní na detektore lži odpovedať žiaden politik“:

 • Hovoríte voličom vždy pravdu?
 • Hovoríte voličom vždy celú pravdu?
 • Chcete pokračovať v politike výlučne z dôvodu služby občanom?
 • Konal ste niekedy vo svojich politických alebo občianskych aktivitách v rozpore so svojim svedomím?

Akonáhle sa tento návrh prijme, na Slovensku neostane ani jediný politik. Ďakujeme, pán Burkert!

BilbórdyUpraviť

Súčasťou volebnej sú rôzne bilbórdy a plagáty, na ktorých budúci politici sľubujú, čo pre ovčanov urobia. Tu je niekoľko žiarivých príkladov takejto sebareklamy.

"Žiadny seriózny a naozaj vnútorne bohatý a múdry človek dnes do politiky nevstúpi. Aj preto je toto teritórium eldorádom psychopatov, ktorí uverili, že sú vyvolení..."

- Internet [1]

Slovensko 2012Upraviť

Pred koncom sveta to vyzeralo tak, že sa aj slovenskí politici rozhodli, že... ani glosovanie netreba, ba satirou sú oni sami o sebe. Minimálne vlastnou existenciou. Posúďte sami:

Slovensko 2016Upraviť

OdkazyUpraviť

Oficiálna politika Slovenska  
  Štruktúra štátu
OvčanRodinaLazyObecMestoOkresRegiónŠtát
Vládne štruktúry
PosranecRichtárStarostaPrimátorNárodná zradaVada SRMinistriPremiérPrezident SRMinisterstvo školstva
Politické štruktúry
MonotikaPolitikaPolitikPolitické stranyVoličVoľbyKoalíciaOpozícia
Významné politické strany
KSSKDHSNSSDKÚ-DSSmer – SDHZDSSaSObyčajní ľudiaNa jedno použitie
 
Slovenské politické celebrity

Vasiľ Biľak Béla Bogár Palčáky Ján Čarnogurský Miklós Duray Cyklista zo Spiša Žochársky Hranol Ivan Gašparovič Radoprechádzka Andrej Hlinka Gustáv Husák Poskok Marián Kotleba Starý Ujo Anička Detektor Lží Veľký Mufty Ivan Mikloš Ivett Rafaj Anakonda Pán Severozápadu Jozef Tiso Kapitán Danko Andrej Kiska

Slovenské politické témy

Rýchla rota 60. bodov, ako byť úspešným politikom Sociálny žvástŠpeciálny súd Tlačový zákon

Poznámka: Všetky články sú paródiou a absolútne fiktívne. Akákoľvek podoba, ba dokonca zhoda s realitou, alebo názorom Necyklopédie je nemožná!!!
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.