Done.png


Evilpope.jpg † VORSICHT † BLASPHEMIE † VORSICHT † BLASPHEMIE † VORSICHT †
Tento text drzo rozpráva o náboženstve!!

Emeritný rímsky veľkňaz SS Joseph Rat-Singer uvaľuje kliatbu na každého, kto sa ho opováži čítať!


"Každý deň budú vraj Vianoce"

- Lojzo

"Chlapi,o ktorej je polnočná?!? "

- ateista
Vianoce
Jezisek.gif
Satan claus.jpg
Dedo mraz.jpg

Vianoce (respektíve Vánice, Christmas, Navidad, Karácsony a 聖誕節) sú sviatkom radosti a pokoja, kedy sa všetci milujú a majú radi a každý každému pomáha.

PôvodUpraviť

Podľa niektorých verzií sa interpretuje, že Vianoce vznikli preto, lebo sa v tieto dni oslavuje narodenie a okolnosti okolo narodenia istého Ježiša, respektíve Ježida. Je to všetko založené na pravidle, že „...tisíckrát opakovaná lož sa stáva pravdou“. Fakty toto všetko popierajú, niektoré sú už absolútne proti Matke Prírode a tak sa v tomto článku týmto zaoberáme iba okrajovo.

Vierohodnejšie pôsobí tvrdenie, že tento sviatok vznikol preto, lebo bolo treba vyplniť čas uprostred najhoršej Zimy, kedy nie je dokopy čo robiť, dni sú krátke, počasie stojí za nič a všetci máme depky z toho, že kedy sa to skončí. Inými slovami: súčasné Vianoce vznikli preto, aby bol dôvod obchodníkom rozbehnúť kšefty. Možno má v tom svoje prsty Chuck Norris, ale skôr je to práca finančných skupín a ďalších biznismanov.

PriebehUpraviť

TrvanieUpraviť

Vianoce vizuálne začínajú niekedy už v októbri. Je to aspoň podľa toho, čo nám ponúkajú naše obchodné reťazce a podľa toho ako sa to serie v reklamných blokoch, ktoré nám v televíznych kanáloch prerušujú tie tupé americké filmy, či sprosté slovenské imitácie hodnotných brazílskych telenoviel. V telke vtedy sneží aj keď vonku ešte ľudovia nosia krátke rukávy.

Napriek počiatočným ilúziám sú Vianoce omnoho kratšie. Pri väčšom šťastí ide o tri (prvočíslo) dni voľna. Pri menšom šťastí je voľný deň iba jeden (málo, ale aj tak prvočíslo): buď je to pondelok, alebo piatok. Ostatné víkendové dni sú celé dojebané, lebo v mestách a obciach je všetko zatvorené.

Vianočné tradícieUpraviť

Vianoce sú sviatky, kedy sa deje zázrak. Podľa legiend vďačíme za ne údajne obetavému Ježidovi, divotvorcovi, zakladateľovi Kresťanstva a všetkému, čo s tým súvisí, ale aj nevisí. Staršie ročníky ľudov sú počas Vianoc veľmi sentimentálne a patetické. Tvária sa, že sú lepší ako v skutočnosti sú. Je to taká otrava.

Správne Vianoce majú svoje tradície. Keď sa Vianoce prežívajú tak ako treba, tak sa najprv celý deň nič poriadne nežerie, potom príde večer, všetci členovia rodiny si sadnú k spoločnému stolu, poriadne sa napchajú a krátko nato by po správnosti mali pod na smrť odsúdeným stromom nájsť darčeky.

Zaujímavé je, že tie darčeky nie sú od členov rodiny, ale od niekoho, kto spadol z neba. Tu sa verzie rozchádzajú. Darčeky vraj môže nosiť:

  • Santa Claus, ktorý je evidentne spriaznený s výrobcom jedného známeho kolového nápoja. Je dosť dôveryhodný, lebo vo väčších mestách ho vidieť s kamiónom a podobne oblečenými zamestnancami. Dominuje u neho červená a biela farba.
  • Dedo Mráz (resp. Mrázik, resp. Дед Мороз), ktorý pokrýva regióny východných blokov a hlavne Ruska. Pochádza niekde zo Sibíri, Kamčatky, Zeme Františka Jozefa alebo z Fínska, či..? Tento exot je dosť prečačkaný zlatom a je na baby. Na Ukrajine je už zakázaný, pretože bol ruský agent.
  • Ježiško, t.j. respektíve nejaký iný mesiáš rozdáva dary na oslavu svojich narodenín. Táto verzia je v konflikte s nelogickou logistikou, pretože je leogické, že známy Ježiš s krížom priklincovaným na telo, môže niektoré pracovné úkony realizovať iba s extrémnou námahou a nepohodlím. Skúste napr. strčiť s krížom pribitým k obom zápästiam škatuľu pod stromček a nezhodiť ho.

To všetko sa samozrejme hovorí len dovtedy, kým nepríde Chuck Norris. Potom sa iba šepká. Ale keď máme Vianoce hodnotiť, či sa vydarili, alebo nie, tak sa dá skonštatovať, že sa vydarili vtedy, keď má každý člen rodiny hlavu ako melón z otrepaných rozprávok v televízore a plné zuby každého, na koho doma narazí. Vrátane starej mamy, rybičiek a psa.

Vianoce sú veľký biznis. Podľa väčšiny sa točia okolo faktov, že istí starší páni, teda v západných krajinách Santa Claus a na severovýchode Дед Мороз sa asi rozbehnú po všetkých možných marketoch a skupujú všetko asi tak ako besné zvery. A tie vedia riadne kupovať. Niektoré zdroje mylne tvrdia, že darčeky vyrábajú trpaslíci kdesi na severnom póle, čo môže byť tiež napoly pravda, lebo počas Vianočných sviatkov sa rozdáva tak veľa, že to možno bežní výrobcovia nezvládajú a trpaslíci majú vtedy voľno, pokiaľ neprášia nejaké elfky alebo dračice.

Pred sviatkami vznikne hrozný amok, rúbu sa mladé ešte živé stromčeky (kto by už chcel zdochnutý), dokonca aj tie PET stromky, ktoré rastú v PET háji, t.j. tajomnom kúsku prírody, kde rastie množstvo všeličoho z umelej hmoty. Všetko toto sa počas prvého dňa sviatkov, ktorý sa zavádzajúco nazýva „Štedrý večer“, navláči do obydlí ľudov. Všetko musí prejsť cez komín a to aj tam, kde komín nemajú! Rieši sa to virtuálnym komínom.

Vianoce končia vtedy, keď okolo smetných kontajnerov prechádza liga recyklátorov, ktorí si vytriedia nedojedené potraviny a palivové drevo na horšie časy. V tejto fáze „sviatkov pokoja a mieru“ sa na Santa Clausov menia všetci ľudovia, teda aj tí z panelákov, t.j. presne tí, ktorí vládzu platiť všetky poplatky, ktoré od nich štát a bankové, či nebankové spoločnosti a operátori ťahajú a nenamotal sa na nich exekútor.

ŽelaniaUpraviť

To, čo ľudovia na Vianoce dostanú súvisí s ich želaniami. Vianoce sú zázračné tým, že sa niektoré želania plnia. Sú to napríklad:

  • Keď si dospelý ľudo praje ponožky
  • Keď si dospelý ľudo praje papuče
  • Keď si dospelý ľudo praje aby v televízore vysielali Mrázika
  • Keď si dospelý ľudo praje aby v televízore vysielali Tri oriešky pre Popolušku

Nesplniteľné želaniaUpraviť

Počas Vianoc sa zvyknú šíriť aj rôzne chiméry, ktoré sa nikdy nesplnia, čo je dobre, lebo, čo by sme si po čase mali priať. Preto si ľudovia počas Vianoc ešte okrem darčekov želajú:


Politická korektnosť a právna bezpečnosťUpraviť

Treba si uvedomovať, že aj taká vec, ako sú Vianoce, môže niekoho nasrať alebo v ňom vzbudiť neprimerané očakávania a dostať nás do basy. Preto aj k vianočným pozdravom odporúčame pristupovať tak, ako v dnešnej dobe ku všetkému, viď nasledujúci vzor:

Sezónne blahoprianie
Prajeme Vám

environmentálne uvedomelé, sociálne zodpovedné, nenávykové, rodovo neutrálne prežitie Voľna počas zimného slnovratu, naplnené najradostnejšími tradíciami v duchu náboženského presvedčenia podľa Vášho slobodného výberu, pri súčasnom rešpektovaní náboženských presvedčení ostatných ľudí, ktorí sa rozhodli zachovávať tradície a obrady nimi slobodne zvoleného náboženstva a tých, ktorí sa rozhodli počas Sviatkov zimného slnovratu nevykonávať nijaké náboženské obrady, ani zachovávať zvyky, naviazané na akékoľvek náboženstvo.

Okrem toho vám prajeme finančne úspešné, osobne napĺňajúce a zdravotne priaznivé prežitie roku *2024 podľa všeobecne akceptovaného letopočtu, avšak s plným rešpektom k letopočtom podľa Vášho výberu a výberu ostatných kultúr, ktorých príspevok pomáha robiť našu spoločnosť veľkou a úspešnou, bez ohľadu na rasu, vyznanie, farbu pleti, náboženstvo a sexuálnu orientáciu Vás aj ostatných.

Vaša redakcia Necyklopédie

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento pozdrav môžete odmietnuť a/alebo požadovať dodatočné vysvetlenie jeho častí. Jeho doručenie neznamená sľub odosielateľa, že ktorékoľvek z obsiahnutých prianí bude reálne implementované ním/ňou alebo kýmkoľvek iným, a nezakladá nijakú zodpovednosť za prípadnú neúmyselnú emocionálnu ujmu, ktorú by tento pozdrav mohol spôsobiť tým, ktorých sa atmosféra dní voľna nedotýka.

Biblické a kresťanské témy na NECYKLOPÉDII.  
 

Starý zákon
Boh Jahve Jehova Zem Matka príroda Genesis Genezis Exodus Numeri Biblické ženy Had Dedičný hriech Desať prikázaní Jób Mojžiš Nazareth Noe Potopa Články o stvorení sveta Koniec sveta Raj Čert Satan

Nový zákon
Biblické ženy Ježiš Ježid Panna Mária Pápež Vianoce Veľká Noc Turínske plátno Spasenie Celibát Pánboh zaplať Tridsať strieborných Ján Vykupiteľ (Žilina) Ján Vojtaššák Kostol Kadenie Neviditeľná ruka trhu Ján Hus Náboženské sekty Lužisti Jehovisti Svedkovia Jehovovi Prorok iSlam

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.