Vec
CompoundOfFiveTetrahedra.gif
Augh, help me hold this thing up!.jpg
Niektoré veci komplikujú plány ľudí.

Vec (nemýliť si s Weckom) nie je božským vynálezom. Je to záhada, ktorá má väčší význam ako UFO (no zas nie ako Chuck Norris). Vec je to, čo by Boh aj chcel mať pod palcom, no nemá jednoducho šancu. Preto je vec dosť často problém. Vedci poukazujú na to, že v spojení „ vec“ je silne cítiť ženský fenomén a to by mohol byť hlavný kľúč k rozlúšteniu záhady.

Podstata vecíUpraviť

Cherchez la femme

—Alexander Dumas

Vec je matkou všetkého hmotného, ale aj nehmotného:

  • V základnom tvare sa najprv spýtame: „čo je to za vec“, no a potom upresníme, že „je to ten televízor, vajce, kladivo, gaťky, koblo, či hajzeľ“.
  • Inokedy zistíme, že vec je aj príhoda. Spýtajú sa nás: „...aká vec sa vám stala(?)“ a vy odpoviete, že „ten na mňa tak zrúkol, že som sa zľakol, ba až som sa z toho posral“.
  • Vec je aj povinnosť. Však koľkokrát ste ráno vstali s tým, že ste si povedali že „koľko veľa vecí musíte dnes urobiť, vyriešiť“. A koľkokrát ste si večer uľavili, že „na niektoré veci ste sa dnes radšej vysrali, lebo by vás asi z toho všetkého jeblo.“

Veci sú na úrovni nikoho, aj sa si s nimi tyká... teda aspom by si rád potykal. Veci potrebuje každý, sú neoddeliteľnou súčasťou života, niektoré veci bývajú osudnými a niektoré môžu spôsobiť aj smrť.

Veci si kupujeme, veci používame, veci riešime. Veci nás zamestnávajú, veci nám dávajú prácu. Veci sú pre nás nad všetkým, ovplyvňujú naše vzťahy.

Po niektorých veciach bažíme a niektoré musíme vyriešiť skôr ako sa rozhodneme preto aby sme boli so svojimi blízkymi. Veci sú pre ná viac ako priateľstvo, či láska. Ale aj priateľstvo, či láska sú pre nás tou najdôležitejšou vecou v živote. Niektoré veci sú problémami, ktoré treba vyriešiť. S niektorými vecami sú iba samé ťažko riešiteľné problémy. Na niektoré veci sa musíme vykašlať.

Veci sú a vždy budú a keď sa na niečo povie, že „toto je správna vec, ktorú by mal robiť každý...“ tak sme sklamaní, že tomu tak nie je. Veci sú teda veľmi dôležitou časťou každej Encyklopédie. Bez tých správnych vecí by teda ani Necyklopédia existovať nemohla.

Necyklopedické veci
 

BaranicaBrúsny papierČiapkaDívadloDvereFrasGuličkové peroIzolačkaKladivoKobloLopataMerkurMetlaMikrovlnkaNičNonameOknoRopaSmrťfónTanierTeplomerMalé tudleVeľké tudleVibrátorVydlyZápalkyZbraneZrkadlo

 
 
 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.