Veľké Uhorsko

Veľké Uhorsko
Základná Hungária
Žalár národov
Globus velkeho uhorska.jpg
Glóbus Veľkého Uhorska dodnes dáva deťom a Maďarom predstavu o jeho veľkosti.
Základné údaje
Štátne zrichtovanie Kočovné kmene s krivými nohami a ešte škaredšími koňmi
Úradné jazyky Staromaďarčina, Mladomaďarčina
Hlavné a najväčšie mesto Pešť
Národné motto Ria, ria, Hungaria!
Demografia
Susedia Slováci, Rumuni, Rusíni, Nemci, Srbi, Chorváti, Slovinci
Ostatné
Národní hrdinovia Sv. Vajko
ostrieľaný politik,
Sv. Turul
začal protivizáciu Maďarov
Sv. Trianon,
to isté čo Sv. Turu
internet tld .R-U; .Vu

Uhorsko, nem. Ungarn, slov. Žalár národov, maď. Základná Hungária (oproti dnešnej Kiss Hungárii, ktorej existencia je pre Maďarov urážkou) - už neexistujúci štát, zaniknutý na základe vzývania Sv. Trianona, ktorého kult sa rozšíril z Francúzska. Oficiálne sa tak stalo v r. 1920 P.V.T., v skutočnosti sa ostatné národy, ktoré Trianona neuctievali, rozutiekli už skôr, hneď potom, ako nám Jeho Slížovitosť požehnala koniec I. svetovej (vojny).

Jedna z mála dochovaných fotografií, ktoré ukazujú, ako Sv. Trianon trhá Uhorsko a dáva tak vzniknúť Maďarsku, čo sa dodnes oslavuje stavaním Turulov
Absolventi odboru čašník-kuchár pri oslave rozpadu Veľkého Uhorska.


HistóriaUpraviť

Príchod starých Maďarov a vznik UhorskaUpraviť

Uhorsko ako jediný v štát v histórii, vzniklo porážkou. Starí Maďari v skutočnosti v 10 stor. nijaký štát nechceli, pretože ich zvyky sa v tých časoch podobali iným kočovným etnikám. Chceli len podnikať zájazdy po celej EÚ a privyrábať si pľundrovaním. Z poľutovaním musíme konštatovať, že aj našincov vídali medzi nimi. Ale nakoniec, napriek tomu, že ako hovorí stará kronika:

Šťastné sú vojny Maďarov

Anonymus

boli na rieke Lieh porazení, povešaní a ostala z nich len nejaká tá polovica.

Zrazu zistili, že na zájazdy už nemajú dosť energie a že by sa radi usadili. Tak ostali tu a krížili sa s nami. Až jedného dňa sa Sv. Vajko rozhodol, že založí štát. Kvôli tomu bol nútený vyvraždiť aj tú zostávajúcu polovicu starých Maďarov, čím vznikli mladí Maďari, ktorí už neboli žltí, ale prízvuk, skloňovanie a nadprirodzené schopnosti Csáka Norisza im ostali. I žili šťastne s ostatnými národmi, učili sa do nich rôzne slová (napr. že "stôl", "oblok"), prehrali veľa bitiek a vojen, pričlenili k sebe Rakúsko a žili by šťastne až dodnes, keby neprišlo 19. storočie.

V tomto neblahom storočí, pod vplyvom Sv. Turula a Sv. Trianona, začali Maďari byť protivní. A po nejakom ďalšom polstoročí sa od ostatných národov odtrhli a vzývajú si svojich svätcov sami.

Vznik Rakúsko-UhorskaUpraviť

Po tom ako sa Rakušania bili s Turkami, s Moslimmi, s Arabmi zistili, že aj také škaredé mongoloídne typy s krivými nohami, ktoré prišli na ešte škaredších krpatých koňoch chcú nezávislosť. Po tomto zistení si Rakušania začali tĺcť hlavy o steny až z nich ostala menšina neschopná bojovať, pretože všetci boli krátko po otrase mozgu. Maďari využili situácie, nie neodtrhli sa na to mali až príliš malé mozgy, ale utvorili s Rakušanmi spoločný štát-Rakúsko-Uhorsko. Rakúsko prvé aby šli na olympiáde v sprievode skôr.

 
Vlajka Rakúsko-Uhorska, vpravo v maďarskej časti je vyobrazený Sv. Vajko ako zabíja posledného starého Maďara a dáva tak vzniknúť mladým Maďarom

Vznik názvu UhorskoUpraviť

Názov vznikol z pomenovania jedného z kočovných kmeňov, ktorý sa volal Onoguri (z toho Ungaria, Ungarn). Ale ak chcete urobiť Maďarom radosť, hovorte im, že to je odvodené z názvu štátu Hunov - Európska Húnia, pretože potom sa cítia ako najstarší národ na svete a ako všetci (do posledného bezdomovca) potomkami bájneho filantropa a mysliteľa Attilu.

DnešokUpraviť

Uhorsko, s prívlastkom "veľké", je dodnes veľmi populárne medzi výrobcami suvenírov. Kúpiť si napr. môžete glóbus Veľkého Uhorska, zoznam 64 žúmp a p. Uhorsko je veľmi populárne aj na zrazoch čašníkov, ktoré sa poriadajú v Búde, hlavnom meste Maďarstva.

Necyklopedické štáty

 

 Absurdistan  Antarktída  Byzantská ríša  CCCP  ČeskoslovenskoFranská ríša  Hollywood  Internet  Kráľovstvo Šumavy  Mikzicko  Morava  Osmani  Rakúsko Uhorsko  Rímska ríša  Tisícročná ríša  Veľké Uhorsko  Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
  Afganistan  Anglicko  Bosna a Hercegovina  Bulharsko  Česko  Čierna Hora  Čína  Dubaj  Egypt  Európska únia  Fínsko  Francúzsko  Grécko  Holandsko  Hong Kong  Chorvátsko  Izrael  India  Írsko  Japonsko  Kanada  Kosovo  Kuba  Líbya  Maďarsko  Mongolsko  Nemecko  Nórsko  Poľsko  Rakúsko  Rumunsko  Rusko  Slovensko  Slovinsko  Švajčiarsko  Srbsko  Taliansko  Turecko  Ukrajina  USA  Veľká Británia

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.