Veľká Británia

"Sakra, je tu taká hmla, že nič nevidím. Konečne som doma!"

- Angličan
Most, ktorý spája Veľkú Britániu s Francúzskom, v čase nevraživosti sa stredná časť zdvíha.

Veľká Británia, celý názov Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska je mopslíkom[1] USA v západnej Európe (v podstate je to jediná svetová krajina, ktorá je kolóniou svojej bývalej kolónie). Jej hlavné mesto je (zatiaľ) Londýn. V roku 2009 P.V.T. mala Veľká Británia asi 63 miliónov obyvateľov, z čoho väčšinu tvoria prisťahovaní a rýchlo sa množiaci Indovia a Pakistanci, sem tam nájdeme aj nejakého Brita alebo Poliaka.

HistóriaUpraviť

Pozri aj Dejiny Anglicka.

Britániu založili na začiatku čistotní a vždy oholení Briti, ako aj menej čistotní a vždy zababrení Babriti. Briti, ako už názov napovedá boli ľudovia, ktorí vynašli predchodcu holiaceho strojčeka, nožíka známeho ako britva. Briti spolu s ich (vtedy ešte malou) Britániou sa stali významnými potom ako sa v časoch Julia Caesara pripojil k Rímskej ríši. Rímska ríša vtedy založila na britskom ostrove najväčšie mesto na svete, a bordel, ktorý dnes poznáme ako Londýn. Cézar mal v Londýne rozbehnutý celkom slušný biznis. Hovorí sa, že tam točil pre antických plebejcov (dnes celebrity) na mlynské kamene nejaké pornofilmy.

Aj Cézarovi potomokovia ešte dlho potom ako po dlhej chorobe skonal, bránili krajinu pred divokými Škótmi, ktorí sa priečili proti nadvláde Britskej koruny. V tomto období sa v dejinách kráľovstva vyskytol aj nejaký Artúš, ktorý spočiatku bojoval proti Sasom. Neskôr však Artúš zistil, že saský národ používa zaujímavý jazyk, ktorý dnes poznáme ako modernú spisovnú angličtinu.

Neskôr Britská krajina súperila so severskými mužstvami, z ktorých boli najvýznamnejší Vikingovia. Najhorší bolo ich vodca nemeckého pôvodu, známy ako Knut. Tento zver v ľudovej koži zákerne raz zavraždil britského kráľa Edmunda a podmanil si po ňom celý ostrov. Britská ríša sa nedala, a trpezlivo počkala na to, kým Knut zomrie na starobu. Týmto hrdinským bojovým skutkom sa k moci dostal kráľ Eduard, ktorý postavil na najkrajšom stavebnom pozemku v blízkom širšom okolí Londýna čiernu stavbu, ktorú dnes identifikujeme ako Wesminsterské opátstvo.

Eduard riskoval veľa, no bolo mu to prd platné, lebo potom ako malo byť všetko v suchu zlegalizované mu kšeft vyfúkol kráľ Harold, ktorý bol zhodou okolností tiež Viking. Haroldove snaženie dospelo do úspešného vrcholu potom ako bol zabitý vojvodom Viliamom Bastardom, ktorý pochádzal z francúzskej z Normandie. Viliam nebol nijaký nacionalista a tak sa priblížil k Britskej ríši tým, že sa dal premenovať na Wiliama Dobyvateľa. Vďaka tomu, že mal Wilo veľa deciek sa mu podarilo na Britských ostrovoch a aj mimo nich šíriť civilizáciu.

Celý britský národ sa počas svojej skromnej histórie nikdy neuspokojoval so životom na ostrove a tak postupne dobýval čo sa len dalo. Okrem iného mali Briti napríklad svoje kolónie aj v severnej Amerike, dnešnom USA, kde ich zvrhol George Washington, čo bol tiež nejaký Angličan. Historicky je Veľká Británia dodnes veľmi významná. Má duálny Dementokraticko- Feudálny režim, kde sa pri moci drží každý vrátane kráľovnej ako aj rôznych parlamentov ako aj obyčajná vláda. Lepšie sa takto míňajú dane.

GeografiaUpraviť

Veľká Británia sa, podobne ako aj celý svet, v súčasnosti rozkladá. Ona je teda značne veľmi rozložená a to hlavne na ostrovoch. Najväčší a najznámejší z nich sa volá Británia. Na ňom sú rôzne rázovité oblasti, ktoré voláme Anglicko, Škótsko ale aj Wales. Ďalej k Británii patrí severná časť ostrova Írsko, ktoré sa slangovo nazýva aj Severné Írsko. S týmto Írskom má Británia horúce, ba až vrelé vzťahy. Medzi ďalšie menšie ostrovy patria Isle of Man (sl.Ľudov ostrov“), ktorý je údajne pod správou Jakuba Konečného. Toto by ale mohol povedať každý ľudo.

Z mora trčia a patria k Britskému kráľovstvu aj patvary, ktoré voláme Hebridy, Shetlandy, Orkneje, Scilly, Normandské ostrovy a zbytky koloniálneho impéria nazývané Commonwealth. Do toho commonw... (či čo to je...) patria asi ešte aj ostrovy ako sú Austrália, či Nový Zéland a nejaké Malé Divy.

KrajinyUpraviť

Aj keď nie je vo Veľkej Británii dokázaný výskyt Sama, Svätopluka, či Kráľa Štefana, no Artuš tam vraj naisto (je)bol. A keď bol, mal aj hrdý meč a teda sa aj musel proti niekomu aj biť. Aby sa bolo s kým biť, tak sa hlavný ostrov kráľovstva musel skladať aj z krajín ako sú napríklad:

 • Anglicko - najväčšia časť kráľovstva, historicky obývaná gentlemanmi s čajom a škaredými ženami.
 • Škótsko - krajina, kde Angličania vyhnali najškaredšie z ich škaredých žien - hoci mnohé z nich pobytom v drsnom kraji a hrou golfu zmenili pohlavie. Dôkazom je, že dodnes Škóti/ky nosia sukne (a.k.a. kilty).
 • Wales - Velšania boli kedysi samostatní potomkovia kráľa Artuša (pozri nižšie), no postupne sa skrížili s Angličanmi - áno, ak poznáte peknú Angličanku, asi to bude Velšanka, a jediný Velšan, ktorý sa dnes k pôvodu hlási, je Prince of Wales.
 • Írsko - presnejšie jeho severná časť, keďže väčšina Írov sa kvôli sporom o zemiaky, čierne pivo a whisky odtrhla ešte za I.ČSR... no prosto dávno.

Slávni rodáciUpraviť

Britské královstvo po vzore Slovenska chce byť tiež na niekoho hrdé. Nemá síce Jánošíka, či Cháru, alebo Mikuláša Dzurindu, no chváli sa osobnosťami ako napríklad aj:

 • Kráľ Artuš, prvý anglický kráľ od roku 467 - Komisia pre prešetrovanie kráľov (SKPPK) hovorí, že nebol kráľ, pretože nepoznáme dátum jeho korunovácie a nekorunoval ho pápež.
 • Robin Hood - dáky pytliak (či čo...), ktorému sa darilo dlho, lebo nemal riadnu pušku, ale luk, z ktorého sa výstrely veľmi ťažko vyhľadávajú... sluchom.
 • James Bond, najznámejší agent (007) Jej Veličenstva.
 • Flinston Čurčil, britský premiér počas 2. svetovej vojny
 • Jej Veličenstvo, kráľovná Alžbeta II., jedna z najdlhšie vládnucich panovníkov sveta.
 • Lady Lara Croft, najznámejšia anglická akčná hrdinka hneď po kráľovnej.
 • Mr. Bean, typický predstaviteľ inteligentných Angličanov.
 • Jack rozpar-ováč - priekopník modernej patológie
 • Gordon Brown, uznávaný komik.


Footnotes (nožné poznámky)Upraviť

 1. Kráľovná a ministerský predseda Čurčil podpísali USA predbežný súhlas na všetky budúce kroky a zaviazali sa k ich podpore. Súhlas je časovo neobmedzený.
Necyklopedické štáty

 

 Absurdistan  Antarktída  Byzantská ríša  CCCP  ČeskoslovenskoFranská ríša  Hollywood  Internet  Kráľovstvo Šumavy  Mikzicko  Morava  Osmani  Rakúsko Uhorsko  Rímska ríša  Tisícročná ríša  Veľké Uhorsko  Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
  Afganistan  Anglicko  Bosna a Hercegovina  Bulharsko  Česko  Čierna Hora  Čína  Dubaj  Egypt  Európska únia  Fínsko  Francúzsko  Grécko  Holandsko  Hong Kong  Chorvátsko  Izrael  India  Írsko  Japonsko  Kanada  Kosovo  Kuba  Líbya  Maďarsko  Mongolsko  Nemecko  Nórsko  Poľsko  Rakúsko  Rumunsko  Rusko  Slovensko  Slovinsko  Švajčiarsko  Srbsko  Taliansko  Turecko  Ukrajina  USA  Veľká Británia

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.