Vŕtanie si do kolena

Done.png


Vŕtanie si do kolena je obľúbená činnosť ľudí, ktorá väčšinou slúži ako demonštrácia obete za nejaké strádanie alebo naopak ako splatenie nejakej služby, prípadne ako preukázanie vôle nezaplatiť, či preukázanie odhodlania zarobiť si aj tou najnepríjemnejšou činnosťou. Táto aktivita je českou a škótskou národnou tradíciou, v týchto krajinách slúži ako súčasť rituálu vstupu do dospelosti.

Ručná vŕtačka: veľmi vhodná.
Stĺpové vŕtačky: menej vhodné (dosť nepohodlné).

Dôvody vŕtaniaUpraviť

Vŕtanie do kolena je podmienené, motivované viacerými podnetmi ako sú napríklad:

 • Dobrovoľné platenie za niečo, alebo splatenie dlhu kamarátovi. Ide pri ňom skôr o pocit ujmy a ukázanie dobrej vôle, ako o splatenie účtov.
 • Ukázanie svojej využiteľnosti pre všetko ("To je perspektívny pracovník, ten si za euro nechá aj do kolena vŕtať".)
 • Výsmech veriteľovi (radšej si nechať vŕtať do kolena, ako vrátiť pôžičku), považuje sa to za mimoriadne vtipné.
 • Tragédia spojená s bolesťou a následnou menejcennosťou,
 • Hrdinský čin vykonaný v záujme kolektívu,
 • Výnimočne: nešťastná náhoda, či pracovný úraz
 • Vyvrcholenie prázdninového ničnerobenia,
 • Cielená činnosť spôsobujúca ujmu na zdraví (pozri EMO),
 • Dôkaz nadvlády muža nad ženou
 • Jeden z dôsledkov požitia Hi-Hi trávy, či iných drôg

Technické možnosti vŕtaniaUpraviť

Túto činnosť je možné vykonávať strojom nazývaným vŕtačka a nástrojom - vrtákom. Vŕtačky môžu byť:

 • ručné - vŕtanie do kolena môže byť prerušené intenzívnym pocitom sebaubližovania si,
 • jednovretenové - utrpenie je veľmi ťažké odvrátiť náhlym rozhodnutím o ukončení technologickej operácie,
 • viacvretenové - neodvratné sebapoškodenie.

Na vŕtanie do kolena je zbytočné používať ručnú príklepovú vŕtačku. Takisto sa neodporúčajú zbíjačky, vrtné súpravy na studne ako aj ropné vrtné veže.

Bezpečnostné a iné odporúčaniaUpraviť

Vedci vŕtanie do kolena neodporúčajú vykonávať cez oblečenie. Odevy ako sú nohavice, ale hlavne sukňa môžu spôsobovať nepríjemné komplikácie, zbytočný stres a možné poškodenia iných orgánov.

Napríklad pri spomínaných sukniach (hlavne z dlhších, večerných šiat) za určitých okolností logicky hrozí riziko vyfackania, pričom perióda faciek závisí od otáčok vretena vŕtačky. Frekvencia môže dosahovať až tisíce za minútu. Napríklad už iba pri tisíc otáčkach za minútu je to tisíc faciek za minútu. Toľkokrát dostať v jednej minúte po papuli nie je práve ten najlepší zážitok. V tomto prípade vzniká konflikt medzi plánovaným a reálnym utrpením: fackanie kontra vŕtanie.

Spodné odevy, nohavičky, podprsenka, alebo slipy, by pri vŕtaní do kolena nemali byť problémom. V niektorých prípadoch je z hygienických dôvodov vhodné použiť aj pampersky, či iný druh plienok. Pozor si treba dať aj na dlhé vlasy alebo bradu a v prípade potreby ich upevniť sieťkou.

NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
 

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.