Ksicht

(Presmerované z Tvár)
Done.png


Ksicht
ArtMechanic.jpg
401px-Kopfloser Böhringer.jpg
Tvár je to na zemi
Helca plastika.jpg
Dievča po plastickej operácii.

Ksicht (v niektorých nárečiach aj Frasňa, alebo aj Tvár) je predná časť hlavy ľuda. Ksicht patrí medzi dekoratívne časti tela. Nie preto, že by každého ľuda tvár rovno zdobila, ale pri prvom kontakte prebieha hodnotenie osoby hlavne podľa jej ksichtu.

Časti ksichtovUpraviť

U niektorých ľudov je to s ksichtom ako tak. Podľa renomovaných veterinárov sa vraj nájdu aj jedinci, u ktorých rozoznáte ksicht od riti iba podľa toho, že sa na ňom nachádzajú:

 • dve oči - dve oči sú norma, ale nájdu sa ľudia aj s jedným okom, žiadnymi očami, alebo aj s tmavými okuliarmi. Niekto nosí tie okuliare z frajeriny, niekto preto, že má zápal spojiviek, niekto aby lepšie videl, a niekto preto aby mu nebolo vidno oči. Väčšinou to ľudovia zvaľujú na Slnko.
 • nos - je to taký hák niekde v strede ksichtov. Aj keď sa volá tak zavádzajúco neslúži na nosenie. Nie je to síce párový orgán ako napríklad uši, ale zato má veľa významov. Okrem skrášľovania môže slúžiť napríklad aj ako úložisko jebákov.
 • ústa - poznáme ich podľa toho, že sú okolo nej také načervenalé pery. Je dobré ak sú v ústach zuby, no niekedy z nich páchne ako z tej riti. Ústa slúžia aj na rozprávanie, fajčenie, pitie a jedenie.
 • sánka (čeľuste), alebo aj brada - sánka je orgán, ktorý má na starosti zuby. Sánkovanie na tejto sánke môže skončiť tým, ýe sánka po zdrôtovaní a následnom vyzdravení bude slúžiť ako držadlo na zubnú protézu.
 • prípadné ochlpenia:
  • vlasy
  • obočie
  • fúzy a obradenie

Ksicht patrí medzi poznávacie znaky osôb. Podľa náboženských výkladov je tvár dielom Boha, ktorý ju údajne vyformoval na svoj obraz. Filozofi a iní tzv. „znalci ľudí“ tvrdia, že v tvári človeka je napísaný jeho život a charakter. Je to blbosť, ktorú sa snažia trochu napraviť karikaturisti.

"Pamätáte si tvár toho, čo vás okradol?
Veľmi nie. Všetci ste si tu takí podobní..."

- Japonec na polícii v Bratislave

Úpravy ksichtovUpraviť

Tvár je aj významným módnym doplnkom. Móda je po pornografii a ľudovom liečiteľstve jedným z najvýhodnejších biznisov a preto pod jej vplyvom bývajú ksichty rôzne dekorované až do takej miery, že sa na ne namaskuje niečo ako tvár. V závislosti od pohlaví sú úpravy rôzne a iné, napríklad aj:

 • ženská populácia:
  • také obočie sa u ksichtov ženského pohlavia bežne vytrháva, potom maľuje, niekedy tetuje, inokedy zase maľuje akousi fixkou.
  • Na pery, ktoré sú veľmi dekoratívnou časťou tvárí sa maľuje takou červenou tyčinkou, ktorá sa nevolá červienka, ale rúž. Isté vedecké kruhy popierajú, že toto maľovanie pier nie je motivované skrášľovaním tvárí, ale je to (podľa nich) údajne na krúžkovanie vtákov.
  • Niektorým ženám sa asi po niečom cnie, lebo si dobrovoľne okolo očí tmavými farbami narobia rôzne machule... niektorí ľudoví umelci, ktorí môžu pochádzať hoci aj z lazov to dokážu aj bez drahých farieb.
 • mužská populácia:
  • táto časť ľudskej rasy podlieha hlavne všelijakými kreáciami, ktoré sa vytvárajú z ochlpenia okolo ústnych otvorov, ktoré sa delí na bradu a fúzy a niekedy sa nedelí vôbec, lebo je tam to ochlpnie v kuse. Takéto ochlpenie údajne nie je inšpirované bobrom.

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že zaujímavým fenoménom tvárí sú ústa. Vedci totiž dokázali, že práve tento otvor slúži na vypchávanie tvárí a pri primeranom a kontrolovanom postupne dokáže tento orgán ľudom eliminovať výskyt vrások.

Niektorí ľudovia nie sú so svojimi ksichtami spokojní. Za normálnych okolností sú to hlavne celebrity, ženy a s ksichtom nebol spokojný aj Michael Jackson. Zlé jazyky hovoria, že Michael bol na tom s rekonštrukciami tváre tak ďaleko, že mu polícia v Los Angeles musela na ňu vydať technický a vodičský preukaz.

Na tvárach ľudí s plastickými úpravami sa veľmi čítať nedá, ale zase by sa dalo spočítať koľko stáli. Podľa niektorých výsledkov plastických operácií by sme mohli na prvý pohľad predpokladať, že nie každá plastická operácia sa musí vždy vydariť.

Prísne vedecké pojednania NECYKLOPÉDIE na tému anatómia.

 
 

HlavaMozogKsichtVlasyOčiUšiNosÚstaJazykZubyKrkPohlavie

TeloKostraKozyBruchoPrsiaŽranieSrdceKrvOhanbieOhrdieVagínaBoborRiťSranieŠťanie

ÚdNohyRukyPrstyPenisErekcia

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.