Turkeyflag.gif

"Úroda včas pozbieraná, políčka vzorne obrobené. Je to hospodárstvo. No proste, Turecko."

Typická turecká rodina
Turecké peniaze majú veľmi veľa núl
Turecké kúpele zostávajú pádnym argumentom pre vstup do Európskej únie
- Zsolt Simon Amman

Turecko je krajina, ktorá je striedavo počítaná k Ázii a Európe. Turecko je známe svojim kvalitným hospodárstvom, priateľským vzťahom ku Grékom a dlhoročnou snahou dostať sa do Európska únia. Hlavným mestom je Carihrad.

HistóriaUpraviť

Niekde vo východnom Turecku sa podľa legendy nachádzalo Zlaté rúno, ktoré ale úspešne ukradol istý Grék (od tej doby pravdepodobne nemajú Turci Grékov v obľube). Potom bolo Turecko postupne obsadzované Grékmi, Peržanmi, Rímanmi, až nakoniec prišli Turci, ktorých sa už vyhnať nepodarilo. Medzitým tu ešte pár storočí existovala Byzantská ríša, ktorá je významná hlavne tým, že odtiaľ boli poslané zvesti na Veľkú Moravu.

Pokiaľ ide o Turkov, tí sa z nejakého dôvodu nehodlali uspokojiť so samotným Tureckom, ale postupne obsadili všetky možné balkánske štáty od Grécka cez Bulharsko, Srbsko a Maďarsko až po Južné Slovensko a časť Rakúska. Keď sa dostali až k Viedni, tak zrejme zmenili názor a odjebali sa zase naspäť do Turecka. Napriek tomu sa tam neskôr mnohí vrátili v podobe „Gastarbajtrov“.

Na začiatku 20. storočia Turci zmenili svoj hlavný plán pre budúcnosť: Keď sa nemohla Európa stať súčasťou Turecka, stane sa teda Turecko súčasťou Európy. Najskôr usúdili, že písanie arabským písmom nie je v Európe in, takže zaviedli latinku (ale pri opisovaní z iných jazykov sa asi niekde stala chyba, pretože Turci píšu bodku nad veľkým İ a nie nad malým ı. A po ďalších deväťdesiatich rokoch usilovnej snahy dosiahlo Turecko uznanie za kandidátsku krajinu , čo svedčí o prezieravosti Turkov, pretože v dobe, keď so svojim úsilím začínali, ešte nikto o nejakej EÚ nič netušil.

Turecko a naša krajinaUpraviť

 • Od Tureckých obchodníkov a majiteľov autobazárov slovenskí kokoti húfne kupujú ojazdené autá v Nemecku.
 • Turci pri nájazde a bombardovaní trenčianskeho hradu v blízkosti Trenčína narazili na ložisko ropy.

Základná fráza, ktorá sa vám hodíUpraviť

 • Benim hoverkraft yılan balığı ile dolu = Moje vznášadlo je plné úhorov
 • Orospu çocuğu = sukin syn (kurvin syn)

Turecké vynálezyUpraviť

 • Harém
 • Turecké hospodárstvo
 • Turecký záchod
 • Turecké kúpele
 • Turecký med
 • Turecká káva
 • Kebab do ruky (aspoň na Slovensku)
 • Oňur a Šehrezáda
 • Turecké telenovely (Sulíktán, Pila, Vymenené živôtiky, Nekonečná páska, Zakázaná maska, Takmahúl, Láska na tretí hókus a iné)

HarémUpraviť

Sen každého muža o nevěstinci, skládajícího se z nahých smyslných žen ležících okolo lázně s naolejovanými těly, připravených potěšit pána domu, kdykoliv si umane. Práve toto je najväčší úspech Turkov a nikde inde to nedokázali. Mnohé z těchto představ byly ztvárněny tehdejšími malíři. Harém tureckých sultánů v paláci Topkapı ubytovával několik set, svého času až tisíc žen, z nichž některé byly i manželky. V harému žila též panovníkova matka, jeho sestry a další ženské příbuzenstvo. V harému byli dále přítomni vykastrovaní sluhové a mladé otrokyně, které sloužily sultánovým milenkám. Do šestnácti let byl harém domovem také sultánovým synům, kteří byli po dosažení tohoto věku považováni príliš starí pre sultánove uspokojenie. Tiež sa tam učili heterosexualite a trénovali (myslím, že všetci vieme čo).

Necyklopedické štáty

 

 Absurdistan  Antarktída  Byzantská ríša  CCCP  ČeskoslovenskoFranská ríša  Hollywood  Internet  Kráľovstvo Šumavy  Mikzicko  Morava  Osmani  Rakúsko Uhorsko  Rímska ríša  Tisícročná ríša  Veľké Uhorsko  Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
  Afganistan  Anglicko  Bosna a Hercegovina  Bulharsko  Česko  Čierna Hora  Čína  Dubaj  Egypt  Európska únia  Fínsko  Francúzsko  Grécko  Holandsko  Hong Kong  Chorvátsko  Izrael  India  Írsko  Japonsko  Kanada  Kosovo  Kuba  Líbya  Maďarsko  Mongolsko  Nemecko  Nórsko  Poľsko  Rakúsko  Rumunsko  Rusko  Slovensko  Slovinsko  Švajčiarsko  Srbsko  Taliansko  Turecko  Ukrajina  USA  Veľká Británia

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.