Tuleň je druh živočícha, ktorý je najväčším vzorom každého normálneho ľuda a tak teda hlavne mužov. Prvý raz ho v roku 1758 opísal švédsky botanik a zoológ Carl Linné. Tuleň obyčajný má veľa poddruhov. P. vitulina concolor je jeden z piatich poddruhov tuleňa obyčajného, ktorý opísal James Ellsworth De Kay. Ďalším poddruhom je Phoca vitulina mellonae, ktorý opísal Doutt.

Tuleň
Tuleň
Tuleň je aj družný živočích

Jeden z najdokonalejších cicavcov na svete.

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

Stavba telaUpraviť

Tuleň je ideálny cicavec, ktorý je tak dokonalý, že evolučne predbehol ľuda o tisícky generácií. Medzi základy jeho telesnej štruktúry patria tieto fantasticky stavané časti tela:

  • hlava - už keď pozrieme na na túto tuleniu končatinu pochopíme, že ani nikto nemá na to aby niečo dokonal tak perfektne ako matka príroda. Hlava je bez zbytočností akými sú vlasy, či nejako výnimočne veľké uši. Oči tuleňa sú tak stavané, že, keby sedel v krčme s ľudami, ktorí majú v sebe po tridsať poldeci, nebol by ničím nápadný. A o to ide predsa, no nie? No, a na rozdiel od žien má tuleň trochu väčšie fúzy.
  • telo - telo tuleňa je stavané proporcionálne tak dokonale, aby tukové vrstvy obaľovali dôležité telesné orgány a aby v plnom nasadení zabezpečovali nadnášanie všetkého, čo má na tele byť.
  • údy (počuj končatiny) - končatiny tuleňa patria medzi špičku dizajnérskej nápaditosti, akú dokáže vytvoriť snáď iba Boh, či Chuck Norris.
    • Nohy tuleňa sú stavané do takej formy, že neprekážajú pri váľaní v akejkoľvek polohe a v prípade potreby neumožňujú samičke aby zbytočne maril samcom pokusy o dosiahnutie bližšej konverzácie.
    • V každom prípade čerešničkou na torte anatómie tela cicavca sú tulenie ruky. Nikto, a ani ten najväčší optimista tiež nie, nemá pri pohľade na tuleňa ambície zbytočne ho vyzývať k takým odporným záležitostiam ako je práca. Tulenie ruky sú tak dokonalé, že sa stali benčmarkom pre pracovný pokoj.
Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.