Kowalski
Kowalskeho analýza tohto článku nezistila žiadne nezrovnalosti, ktoré by si vyžadovali Ricovu nápravu.

Tento článok je preto pod ochranou tučniackeho komanda, ktoré varuje pred nevhodnými úpravami a vandalizovaním na tejto stránke lebo inak BUDE BUM!
Rico

"Do riti, ešte aj tu ma Amíci predbehli! Mrožem kašľať takú robotu!"

Tučniak
Tučniak
Tučniak (v strede) vo svojom prirodzenom prostredí

čiernobiely vták, ktorý vyniká svojou inteligenciou a roztomilosťou

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

- Roald Amundsen - pri pohľade na pár tučniakov pri Južnom póle, ktoré si zmýlil s inou zverou

Tučniak (lat. avis pulcherrima Antarctica, ľudovo aj fták vo fraku, mláďa aj kinder pinguí[1] či príp. „dik, prežraté labutiatko“) je nelietavý[2] plávajúci morsko-suchozemský vták spravidla čierno-bieleho sfarbenia (údajne bol videní i fialovo-biely jedinec, ale to je zrejme len reinkarnovaná Milka krava), niekedy so žltým három na hlave. Vyskytuje sa bežne v okolí Pólu, Južnej Afriky, Galapág, Patagónie a v menšej miere aj v Bazmeng City.[3] Opakom tučniaka je štíhliak.

OpisUpraviť

 
Tučniaky sú alergické na oblečenie vychádzajúce z módy. Tento polárnik doplatil na to, že sa k jednému priblížil v šuštákoch z 80. rokov.

Tučniaci sa vyznačujú predovšetkým formovanou postavou, ktorá tak zľahka naznačuje vzorový príznak obezity. Možno to je dôvod, prečo ich nazývajú tučniakmi.

Tučniaky majú silne pozitívny vzťah frakovému strihu hornej časti tela. Dolná časť tela pripomína, že tučniaky majú pozitívny vzťah aj k hip hopu. Je to preto, lebo majú extrémne nízko rozkrok nohavíc, čo deformuje ich chôdzu natoľko, že pri ňom máte pocit, že ste stretli niekoho dosratého. Tento nízky rozkrok spôsobuje aj to, že pri rýchlejšej chôdzi musí tučniak korigovať svoj balanc držaním rúk zamaskovaných akýmisi krídlami smerom dozadu. Z farieb sa najviac vyžívajú v čierne a bielej, no neohrdnú aj niektorými pestrejšími doplnkami.

Tučniak sa tvári, že je vtákom, no nelieta, ale zato vie plávať. S vtákmi má spoločné akurát to, že má niečo ako perie a na ksichte má namiesto úst namontovaný zobák.

PôvodUpraviť

Tučniaci sú podobne ako indiáni v USA pôvodnými obyvateľmi svetadielu známeho ako Antarktída. O ich pôvode a výskyte sa vyskytujú dve viaceré hypotézy:

  • sú reálnymi pozemšťanmi (v žiadnom prípade pozemšťankami), ktorí sa zachránili pred votrelcami z vesmíru útekom na jedinú nezávislú pevninu, ktorou je práve primrznutá Antarktída.
  • mimozemšťanmi (v žiadnom prípade mimozemšťankami), ktorí sa rozhodli žiť na nezávislom, izolovanom území, kde by ich neotravovali rôzne rasy neustále sa rozmnožujúcich ľudov. Nenarážame v žiadnom prípade na Rómov, nie sme rasisti a ani tučniaci nimi nie sú. S Rómami sú údajne zadobre. Ide o strach z rôznych kolonizátorov a iných misinárov.

Druhá varianta tučniakom nevychádza. Ľudovia sú proste invázny druh. Podobne ako spomínaní indiáni sú aj tučniaci zákerne vysídľovaní a asi milovaní (spolu teda asimilovaní) ľudskou rasou a to hlavne tou agresívnou rasou bielych ľudov. Oproti indiánom tučniaci reagujú na túto skutočnosť veľmi nenápadne a mierumilovne. Robia to, tak, že sa priebežne v rôznych prestrojeniach infiltrujú na územiach bielych. Robia to nenápadne, no dajú sa identifikovať podľa niektorých tradičných znakov:

  • klasickí tučniaci - sú tí, ktorých identifikujeme spontánne tak, že povieme: „Aha! Pozri sa na toho tučniaka!“ - áno sú povästní svojou tučnotou a niektorí sú identifikovateľní aj chôdzou.
  • tučniaci preperení - sú maskovaní tak, že zrejme po totálnej depilácii zostali verní svojmu dizajnu a poznáme ich teda podľa toho, že majú na sebe oblečenie, ktoré silne pripomína tučniakov. Medzi priekopníkov tejto vetvy tučniakov napríklad patrí ilegálna skupina, ktorá koncom 18. storočia začala v Anglicku zavádzať do módy frak. Niektoré zlé jazyky naznačujú, že istá vetva týchto preperencov sídli medzi cirkvov a to dokonca v izolovaných komunitách, ktoré sa nazývajú kláštory. Dobré jazyky zase tvrdia, že „je to ničím podložené...“ teda zahovárajú.

Po tom, ako sa obzrieme okolo seba a zamyslíme, objektívne sa dá povedať, že tučniaci patria medzi kastu, ktorá má na svete silnejší vplyv ako by mohol bežný smrteľný ľudo predpokladať.

Druhy tučniakovUpraviť

Odporúčanie Ministerstva životného prostredia:  Pre lepšiu atmosféru pri čítaní nasledujúcich riadkov si oblečte smoking, zapnite klímu na maximum, ponorte si nohy do lavóra s ľadovými kockami a otvorte si plechovku sardiniek!
 
tučniak skalný

Tučniakov je na svete na mrte druhov a teda vonkoncom sa nedá povedať, že iba prvý a druhý. Takže je ich veľa (nečíslo), čo znamená že tučniak môže byť napríklad ešte aj:

  • tučniak cisársky – najväčší boss na Discovery, hneď po Bearovi Gryllsovi
  • tučniak kráľovský alebo patagónsky – emigroval z Antarktídy, aby anektoval nové územia a pripojil ich k Antarktickej veľríši, aj keď zlé jazyky hovoria o jeho vyhostení
  • tučniak prezidentský – to isté čo predchádzajúci, akurát dekakratom z USA sa nepozdával monarchistické pomenovanie a názov patagónsky považovali za neamerický
  • tučniak poslanecký (niektoré zdroje uvádzajú aj posranecký) – znova to isté, ale na slovenské pomery
  • tučniak hrubozobý – vďaka extrémne tvrdému zobáku je jeho hlavnou zábavou prerážanie trupov lodí, napr. Titanicu, Wilhelma Gustloffa, ponorky Kursk... Ale radšej o tom nikomu nehovorte!
  • tučniak skalný – hotový pankáč,
  • tučniak modrý – miniverzia pre SDKÚ-DS, českých policajtov a montérkárske firmy
  • tučniak teplomilný – tučniak, ktorého prestalo baviť strašenie polárnikov a preto sa presťahoval na Galapágy, kde si nechal patentovať nanuk. Dodnes tam hrá bowling s korytnačkami. (Poznámka pre perverzákov: Nenechajte sa zmiasť názvom, je to heterosexuál, lebo narozdiel od istých jedincov to má v hlave v poriadku!)

Klenoty z ľadovej komnatyUpraviť

Súbor:Penguin Fail - Best Bloopers from Penguins Spy in the Huddle

Keď sa „darí,“ tak sa „darí,“ ani tučniaky nie sú výnimkou.

Z rozhovoru dvoch autobusárov:
– Tučniak, to je také čierno-biele zvieratko, asi 1,60 m vysoké, že?
– Nie, je nižší.
– Do riti, tak som potom prešiel mníšku!

Tučniak, sibírsky tiger, skunk, panda a zebra sedia vo fotoštúdiu a fotograf sa ich pýta:
– A fotky chcete farebné či...?

Silne nábožensky založený ošetrovateľ ZOO stratil svoju vreckovú Bibliu počas upratovania výbehov. Aj napriek veľkému úsiliu knihu nenašiel... O tri týždne k nemu pricupkal tučniak držiac jeho Bibliu v zobáku.
– Zázrak! Hotový zázrak, našene skríkol a upäl zrak na nebo.
– Žiadny zázrak, vnútri máš napísané meno, pokojne odvetil tučniak.

Poznámky a referencieUpraviť

  1. Na tomto mieste by chcel Kowalski upozorniť na fakt, že tu aj tu sa nesprávne vyslovuje pinguí miesto správneho vyslovovania pengvin.
  2. Podľa najnovších vedeckých poznatkov totiž dokážu niektoré tučniaky lietať. BBC: Flying penguins.
  3. Zoznámte sa! V košickej ZOO dostanú tučniaky svoju tabuľku. Čas, 33. marec 2013.
Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.