Tma je najčistejšia a jediná skutočne existujúca prírodná jednotka. Základná vlastnosť tmy je temnota a základný prvok tmy je „temnyión“. V mieste s nedostatkom temnyiónov vzniká rušivý jav, ktorý nazývame „svetlo“.

Typická tma

V mieste výskytu nadmerného množstva temnyiónov vzniká „absolútna tma“. V absolútnej tme sú temnyióny viazané veľmi silnými energiami, dôsledkom čoho nie je možné temnyióny pohlcovať. Naopak v absolútnej tme vzniká priestor v súčastnosti známy ako čierna diera.

Absolútna tma vznikne pokiaľ sa priemerná energia pripadajúca na jeden temnyión rovná jednej prípadne je väčšia ako je jedna.

Využitie tmyUpraviť

Vo sférach ľudského života rôzne popredné vedecké inštitúcie odporúčajú využívať tmu. Označenie tmy, hlavne v prípade ak sa vyskytuje na polovici planéty je Noc. Spätným ozrejmením je konštatovanie záveru že ak je noc, tak potom určite je aj tma.

Teraz však k samotnému požívaniu tmy/noci v praxi:

- každý aspoň trochu normálny ľudo máva potrebu spánku, najlepšie vtedy, ak je tma
- tí čo nemajú toľko šťastia, tak v noci pracujú
- priveľké šťastie je ak sa v noci naskytuje príležitosť na súlož
- lenže svet sa netočí len okolo ľudov, ale aj rôznych zverov, ktoré sa potulujú nocou, prípadne robia rámus a tým bránia ostatným vo vykonávaní činnosti akou je spánok
- akoby to všetko nestačilo tak sa začali ľudovia opičiť po nočných zveroch a robia rámus

[math]\displaystyle{ Ei=Ec/N }[/math]

[math]\displaystyle{ Ec }[/math] - je veličina ktorá vyjadruje energiu istej sústavy.

Pozri ajUpraviť

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.