Tlačový zákon

SVK Necy.jpg Tlačový zákon
Protest.jpg
Načo slová, keď máme svoju riť...

Tlačový zákon bola kauza, ktorá podobne ako aj iné demagogické kampane, bola témou manipulácie davov proti vtedajšej vládnucej koalícii politikov z politických sránd Smer, HZDS, SNS a iných zbytkov a potomkov členov niekdajšej komunistickej strany Slovenska.

Proti tlačovému zákonu protestovali odstrčení tzv. „pravicoví“ exkomunisti, ktorých mecenáši sú vlastníkmi väčšiny médií a iných slobodomurárskych a iných (sú)loží. Mali v tomto zákone zámienku. Chytali sa všetkého, čo sa dalo a masírovali mozgy ovciam, ktoré si o sebe myslia, že sú tiež pravicovo zmýšľajúce.

Výsledkom takýchto humbukov bolo, že tlačový zákon a podobné iné bubliny narobili penu až po jedných voľbách dostali šancu pre zmenu rozkrádať oni. Dokázali akurát to, akou sú impotentnou alternatívou a po pár mesiacoch sa skonsolidovali k rozpadu a predčasným voľbám. Znemožnili Slovensko pred celým svetom a svoju pseudopravicu pred voličmi. Nebolo to umenie, to iba pravda viacej vyplávala na povrch.

Aj v absolútne neutrálnej, apolitickej, respektíve (chvalabohu) politicky impotentnej vedeckej inštitúcii menom Necyklopédia sa nachádzajú občas prispievatelia, ktorí sa rozhodli zaujať svoj nekompromisný ovčanský, či dokonca politický postoj a nechali tu takéto kategorické vyjadrenia, ktoré „veľmi významne rozhýbali dejiny Slovenska“ a zabezpečili mu lepší život v prosperujúcej spoločnosti, kde sa šetrí a šetrí, a má sa tu najvyšší hospodársky rast v Európskej únii a celej jej galaxii.

Sedem hriechov tlačového zákonaUpraviť

Chcete, aby vašu obľúbenú Necyklopédiu nerobili redaktori, ale niekto iný? K tomu smeruje nový tlačový zákon z dielne vládnej koalície. Vytvára nezmyselne široký priestor pre právo na opravu a odpoveď, tým hrubo zasahuje do redakčnej práce, porušuje demokratické zásady, práva občanov a „slobodu tlače“.

  1. Dáva právo na odpoveď aj pri pravdivej informácii. A na Necyklopédii sú všetky informácie pravdivé.
  2. Dáva právo aj na opravu informácií, ktoré nikomu neublížili.
  3. Umožňuje dvojitú sankciu – povinnosť uverejniť opravu i odpoveď. Vydavateľ je zodpovedný aj za odpovede, ktoré porušujú zákon a dobré mravy, čo môže vyvolať reťaz žiadostí o odpoveď. Keby mal príkladne Hranol právo na odpoveď v rovnakej velikosti, bol by celý článok v peknej riti (viď vpravo).
  4. Právo na odpoveď majú aj štátne a iné verejné orgány, čo podľa medzinárodných organizácií vytvára možnosť zneužitia.
  5. Redakcia nesmie reagovať na odpoveď, čo je protiústavné.
  6. Necyklopédia nemôže odpoveď odmietnuť (v podstate serie na nejaké odmietanie), inak jej hrozí peňažný trest až 150 tisíc korún. Má dohodu so spaľovňou bankoviek, že ich (koruny) tam nechajú pre ňu odložené... pre prípad.
  7. Nechceme publikovať stránky, ktoré čitateľa nezaujímajú a porušujú jeho práva. Preto považujeme za nevyhnutné využiť na protest prvé stránky. Spolu s ostatnými denníkmi sme sa k tomu odhodlali po viac než desiatich rokoch, keď sme sa za vlády Vladimíra Mečiara bielymi stránkami bránili voči útokom proti tlači.V podstate produkcia bielych stránok nám určite pôjde viac „od ruky“, ako vymyslieť niečo zaujímavé.

Páni poslanci, veľká časť vašich voličov sú naši čitatelia. Nedovoľte, aby bol prijatý tlačový zákon, ktorý smeruje proti nim.

DôsledkyUpraviť

Milí čitatelia, s ľútosťou vám oznamujeme, že tento paškvil bol schválený. Museli sme preto prijať krízové opatrenia. Na základňu Necyklopédie boli nainštalované nové guľomety, každý člen Komanda Necyklopédie, má v nich gule a je po uši vyzbrojený a naši právnici sú pripravení čeliť prípadným obvineniam na súde. Budeme sa vám usilovať aj napriek sťaženým podmienkam poskytovať aktuálne a čerstvé mäso, zemiaky a informácie bez štátnej propagandy.

Oficiálna politika Slovenska  
  Štruktúra štátu
OvčanRodinaLazyObecMestoOkresRegiónŠtát
Vládne štruktúry
PosranecRichtárStarostaPrimátorNárodná zradaVada SRMinistriPremiérPrezident SRMinisterstvo školstva
Politické štruktúry
MonotikaPolitikaPolitikPolitické stranyVoličVoľbyKoalíciaOpozícia
Významné politické strany
KSSKDHSNSSDKÚ-DSSmer – SDHZDSSaSObyčajní ľudiaNa jedno použitie
 
Slovenské politické celebrity

Vasiľ Biľak Béla Bogár Palčáky Ján Čarnogurský Miklós Duray Cyklista zo Spiša Žochársky Hranol Ivan Gašparovič Radoprechádzka Andrej Hlinka Gustáv Husák Poskok Marián Kotleba Starý Ujo Anička Detektor Lží Veľký Mufty Ivan Mikloš Ivett Rafaj Anakonda Pán Severozápadu Jozef Tiso Kapitán Danko Andrej Kiska

Slovenské politické témy

Rýchla rota 60. bodov, ako byť úspešným politikom Sociálny žvástŠpeciálny súd Tlačový zákon

Poznámka: Všetky články sú paródiou a absolútne fiktívne. Akákoľvek podoba, ba dokonca zhoda s realitou, alebo názorom Necyklopédie je nemožná!!!
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.