"Zlodej sa vždy najlepšie schová vo svetle reflektorov."

Názorná simulácia svetla.
- ľudova múdrosť

Svetlo je fizikálny jav, ktorý ničí tmu. Tmu spôsobujú temnyióny, ktoré pri svetle žerú (tzv. „pohlcujú“) tie svine, ktoré sa odborne nazývajú „luxy“. Temnióny najviac dokáže pohltiť napríklad aj žiarovka baterky.

Svetlom pohlcované temnyióny sa správajú ako zdroj energie (napríklad teplo...). No svetlo sa nemôže považovať za energiu. Považujeme ho len za energetické prostredie, respektíve sa nám tak môže javiť, kedže tma obsahuje veľké množstvo temnyiónov, ktoré okolitú energiu pohltia.

Môžme tvrdiť, že každý temyión pôsobí na okolité temnyióny energiou, ktorá je priamo úmerná ich počtu a nepriamo úmerná dvojnásobku ich strednej (priemernej) vzdialenosti temnyiónov.

[math]\displaystyle{ E=N/2r }[/math]

Svetlo teda ničí temnyóny a špiní svojim žiarením čistotu tmy. Niekto tvrdí, že svetlo, je biele, no nie je to pravda. Čisté biele svetlo neexistuje. Preto je absolútna tma a čierna diera vždy čistejšia, ako hocijaké svetlo. Z histórie poznania vzniku svetla môžeme teda vďaka bádaniu vedcov, ale aj ctených religionistov uznať, že Boh vyrieknutím vety: „Fiat lux!“ (Buď svetlo) odviedol za všetkých špinavú robotu a priniesol živočíchom luxus a ľudom Fiat. Biblický opis stvorenia svetla (neskrátený verzia)

Biblický, neskrátený výklad svetlaUpraviť

A Boh riekol:
Nech vzniknú polia elektrické a magnetické!“, a boli polia a boli dobré, a Boh riekol:
Nech elektrické a magnetické polia majú nulovú divergenciu a nech vlnenie elektrického poľa je, v závislosti od času, negatívnym voči zmene magnetického poľa!“, a stalo sa. A Boh riekol:
Nech vlnenie magnetického poľa je súčinom prázdna permitivity a priepustnosti, v závislosti od času, spolu so zmenou elektrického poľa!“ a hľa:
BOLO SVETLO!

Pozri ajUpraviť

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.