"Náš nový sused je veľkým milovníkom hudby.“ „Naozaj? A prečo si to myslíte?“ „Keď som včera cvičila na husle, rozbil nám tehlou okno, aby ma lepšie počul..."

- susedský

Sused je osoba prevážne mužského pohlavia, ktorá je voči autorovi výroku relatívne blízko v geografickom zmysle.

Správny sused

Upresnenie pojmovUpraviť

Definícia, ako je popísaná v úvodnom slove sa ukázala ako veľmi nepresná, bolo teda potrebné presne stanoviť veličiny. Na všeštátnickom zhromaždení v centre celosvetového diania, dedina vedľa Pažravej na Dunaji, ktorá sa nazýva Horná Dolná, bolo demokraticky stanovené ako medzník, či je dotyčný subjekt susedom či nie - tzv. či je na Dostrel USA, Rusko, Izrael alebo nie, ako napr.: Mesiac.

Praktické využitie susedaUpraviť

Tu je potrebné rozlíšiť, či sa jedná o suseda štátneho, či takého toho domáceho suseda. Prípadné rozpory so susedom potom môžu naberať katastrofálne rozmery od potmehúdskeho sadenia hríbov až po mrzké, ale doslova veľmi mrzké nápisy na stenách či plotoch.

Využitie suseda štátnehoUpraviť

 
Realita

Štátneho suseda využívame spravidla k vlastnému potešeniu. Prevážne ak je vojensky slabší, alebo vnútorne nestabilný. Sem tam prekročíme hranice so svojimi vojačikmi a čakáme, čo na to slabší sused povie. Ten spravidla potom pochváli u iného (omnoho silnejšieho) suseda naše hračky a my sa radšej stiahneme. Celá sranda sa v nepravidelných intervaloch opakuje, aby sa na ňu nezabudlo. Majstrom v tomto odbore je Amerikstan, Palestína a v poslednej dobe kočovná artisticko-estrádna skupina Putinland.

Využitie suseda domácehoUpraviť

Sused domáci prináša do našich životov nemálo radosti. Preto ho treba mať v úcte a čas od času potešiť drobnou pozornosťou. Zvážte, aké má sused domáci využitie:

  • budíček v sobotu a nedeľu sprevádzaný príjemným tónom príklepovej vŕtačky
  • kedykoľvek váš pes zajebe jeho sliepku, príde vám oznámiť, že bude musieť variť polievku (obrovská príležitosť k výmene receptov a kulinárskych fígľov)
  • môžete mu požičať záhradné náradie a on sa postará o to, aby ste si nemuseli lámať hlavu s jeho ukladaním
  • môžete mu očumovať ženu, milenku, dcéru, miminko - to všetko podľa vašej ctenej sexuálnej orientácie
  • môžete mu požičať peniaze, aby ich vaša manželka nemohla prešustrovať

a v neposlednom rade

  • môžete na neho delegovať výrobu potomkov (aj nevedome) na základe čoho sa potom stáva členom rodiny

HistóriaUpraviť

Veľmi, veľmi, veľmi strašne moc dávnoUpraviť

 
Takto by to malo byť

Fenomén susedstva sa objavuje už v ranných dobách ľudstva. Najprv išlo o takzvané susedstvo jaskynné, kedy susedia ešte spolupracovali a išli spoločne uloviť mamuta. Tu ešte kladné povahové rysy neboli natoľko patrné, pretože mlátenie kyjakom po búdke bolo vtedy považované za veľmi ústretový dialóg (spomeňme na veľmi úspešnú baliacu frázu vtedajších mužov: "Ugá ugá!" nasledovanou romantickým švacnutím cez lebku bezzubej krásavice).

Menej veľmi dávnoUpraviť

Krásná ilustrácia priateľských susedských vzťahov je uvedená v článku Sýria. V skratke - oni, iní oni, ešte iní oni, iní oni, úplne iní oni a potom zase oni. A nejaké tie redukcie počtu obyvateľov.

SúčasnosťUpraviť

V súčasnosti, ako už bolo spomenuté v perexe tohoto článku, sa pestujú univerzálne susedstvá v niekoľkých krajinách. Prevažne tých, ktorých vojaci trpia klaustrofóbiou a potrebujú sa pretiahnuť niekde vonku. Preto napríklad Rusko či USA susedí prakticky s akýmkoľvek štátnym útvarom. Z takého toho ľudskejšieho pohľadu je pestovanie susedstva koníčkom hlavne vo väčších mestách, kde ľudia žijú v králikárňach, aby mohli navzájom počúvať vnútorné tajomstvá obyvateľov za panelovou stenou, či prípadne ušetriť za poplatky za sledovanie dospeláckych kanálov na káblovej televízii, keď na to sused so svojou ženou skočí.

O rozvoj tohoto športu sa stará záujmová nezisková organizácia Svedkovia Jehovovi, ktorá s vami bude susediť, či už chcete, alebo nechcete.

Ľudia
AbstinentBlondínaBratCelebritaČajaDebilDeckoDezolátiDôchodcaHerecHovädoChriašteľIdiotKovbojMagorMulatMužNadčlovekNarcisNepriateľPraľudPriateľTyZmrdOzembuchParoháčPapľuhPríjebekPrinc na bielom koniSliepkaStará dievkaStará maťSviňaSvokraSusedTajtrlíkVesmírni ľudoviaVýmelVzdelaná SlovenkaŽena

Každému podľa jeho gusta, ale NECYKLOPÉDIA bez sexu existovať nemôže.

 
 

MužŽenaHermafroditPannaPanicNudistaKurvaProstitútkaBordelSexbombaParoháčDeckoHomosexualitaGayLesba

LáskaSexOrgieJebaťBezpečný sexCelibátNedojebanitídaIncestOnaniaFajčeniePornografiaOrgazmusHeterosexualitaGynekológGravitáciaInterupciaNarodenie

Pohlavné chorobyFilckyOhanbiePenisGuleErekciaPrezervatívVibrátorVagínaPrsiaBoborRiť


 
Rodina
Stará mať
Otec Krstný otec Matka
Muž Decko Žena
Svokra
Manželstvo
Manžel Manželka
Pes Mačka
Papagáj Korytnica
Narodenie
Chlapec Dievča
Syn Dcéra
Brat Sestra
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.