Necyk.png

Toto je seriózny článok Necyklopédie!!!
Tento článok bol označený komunitou za seriózny článok. Je natoľko kvalitný, absolútne seriózny a pravdivý, že sa mu dostalo cti byť na jej Hlavnej strane. O ďalších serióznych článkoch sa rozhoduje tu.

Gold piece.png


Done.png


Superman (Clark Kent, Kal-El, niekedy Sperman, nemecky Übermensch) je deprimovaný nadčlovek, vydávajúci sa za mimozemšťana, ktorý sa zúfalo pokúša dosiahnuť úroveň Chucka Norrisa. V civilnom živote nosí okuliare a tvári sa že je novinár Clark Kent. Oblbuje popritom jednu nevinnú pannu, Lois Laneovú, ktorá si stále naivne myslí že ešte ňou je. Známy je tým, že s obľubou porušuje platné zákony fizyky. Do cieľov svojich zásahov lieta a to dosť rýchlo.

Superman
Kal-El
Clark Kent
Superman


Narodenie 0 P.V.T.
Metropolis, USA
Známy vďaka že je nadčlovek, vydávajúci sa za mimozemšťan

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

Napriek tomu, že sa snaží na svojich internetových stránkach idealizovať svoj pôvod a imidž, či dokonca falšuje svoje dáta narodenia, je všeobecne známe, že pochádza zo zapráskanej studenej diery s názvom, Metropolis, ktorú v 30. rokoch postavili hollywoodski kulisári.

K jeho význačným prednostiam patrí podľa vyjadrení veľkého počtu žien a gayov hlavne jeho zadok. Je to preto, lebo počas svojich trápnych poriadkových zásahov nosí takú obtiahnutú kombinézu, ktorá túto jeho kladnú stránku dosť zvýrazňuje. Hlavne sú oceňované legíny, no má rezervy v tom, že to, či nosí tangáče nie je zreteľne vidno. Zato to, že nosí slipy je viditeľné hneď. Je to preto, lebo si ich oblieka na tie legíny.

PôvodUpraviť

Superman sa pôvodne narodil ako "Kal-El" na planéte nazvanej "Krypton". Teda narodil sa spôsobom, aký bol bežne zaužívaný na jeho rodnej planéte. Hovorí sa, že splodenie sa u nich vykonáva klasickým spôsobom, no prenatálne obdobie sa u embryí vykonáva mimodeložne v zariadení, ktoré silne pripomína pozemský inkubátor. Tento inkubátor má presklený dizajn. Takže môžme zodpovedne pripustiť, že Kal-El bol synom. Bol synom asexuálnych rodičov. Pôsobili tak, lebo podnebie tam bolo chladné.

Všetci obyvatelia tejto planéty žili život podobný ľuďom s výnimkou niekoľkých menších rozdielov. Okrem asexuality, je to fetišistická posadnutosť bielym oblečením, záľuba v hľadaní v budúcnosti a v používaní natáčok na vlasy na ofine. Kryptón bol v podstate veľký kus ľadu a krištáľu a post-modernistických štruktúr bez viditeľného praktického využitia.

Planéta sa nachádzala v inej sústave ako je naša Zem. Obyvatelia Kryptonu na rozdiel od obyvateľov našej modrej planéty nemali bohvieaké ekologické myslenie. Robili všelijaké experimenty dokonca aj s ich slnkom až kým jeden babrák to nedotiahol k tomu, že to ich slnko síce svietilo, ale prestalo kúriť. Bolo to potom ako prišiel s nápadom, že by bolo dobré skúsiť prerobiť ich slnko na niečo, čo poznáme ako úspornú žiarovku.

Rodičia po ochladení Kryptónu podstrčili Kal-Ela na planétu Zem, kde dodnes vyvádza tie svoje somariny. V podstate teda práve pozemšťania doplatili na to, že nejaká planéta ochladla.

Pravý SupermanUpraviť

 
Toto je Sperman európskych kvalít. Ako vidíme, každé písmenko môže byť dôležité.

Na Zemi by bolo všetko O.K. keby občas Superman nedorobil niektoré psie kusy, ktoré ho dostali pred očami verejnosti do dosť zlého svetla. Nemožno nespomenúť 40. roky 20. storočia a fatálnu stratu dvoch atómových bômb počas letu nad Japonskom. Bolo to počas toho, ako sa už po skončení 2. svetovej vojny vracal z lúpežnej akcie v Nevadskej púšti.

Američanom podkúril aj neskôr. Bolo to napríklad v prípade poškodenia obalu raketoplánov Challenger a Columbia a rozpútania Hviezdnych vojen. Boli neskutočné trapasy, ktoré sú dodnes neospravedlniteľné. Koľko CIA nadrela, aby to oficiálne zažehlila. Neskutočným trapasom bol aj atentát na Busha jr. Na jar roku 2010 Clark Kent zase zbabral uvítanie poľskej prezidentskej delegácie v Rusku.

Najhoršie na tom je to jeho nešťastné lietanie, vďaka ktorému ho Chuck Norris svojim legendárnym kopom z otočky nedokázal včas zastaviť. Raz sa mu to v polovici 80. rokov podarilo na Ukrajine. Vtedy to ale dopadlo nešťastne, lebo to bolo v blízkosti nejakej veľkej stavby. Pozdejšie to vyšlo v novinách ako Černobyľská havária. No zato Európania vtedy mali z toho pozitívne vnemy, lebo Matka príroda im nadelila veľa dubákov.

Aj tak to bol průser. Darmo by Chuck vysvetľoval svetu, že sa mu za cenu stopnutia nejakej elektrárne podarilo zabrániť Supermanovmu útoku na Moskvu. Všetky okolnosti tejto tragédie museli zostať utajené. V tajných spisoch KGB by sme sa po odtajnení mohli teraz dozvedieť pravdu, prečo mal Michal Gorbačov tie fľaky na hlave. „Chavabohu len fľaky“, vraví si Michal. Ešte stále má pred očami ako so slzami vďačnosti dával Chuckovi vo svojej dači (rusky: дача) fľašu poslednej Moskovskej vodky a Rad červenej zástavy... zostalo medzi nimi priateľstvo na život a na smrť.

Filmy o SupermanoviUpraviť

Americké národné propagačné oddelenie na kopcoch Hollywoodu si privlastnilo osobu Supermana a začalo kampaň na jeho popularizáciu vo svete.

Testovaciu sériu Supermanových idealizovaných príbehov najprv vydal Howard Dock v paperbacku pre negramotných, ktorý sa oficiálne nazýva Comics (čítaj Komiks). Chcel týmto spôsobom prilákať do kín čo najširšiu vrstvu obyvateľstva s čo najnižším IQ. Komiks totiž nebolo treba čítať, iba pozerať. Chcel aby ho vnímali masy, lebo za masami idú všetci ostatní (okrem najväčších grázlov a najväčších inteligentov). Táto filozofia oslovila aj niektorých politikov.

Stratégia sa vydarila. Natočené filmy prekryli skutočnosť a zo Supermana sa stal oficiálny americký hrdina. Masy majú radi Supermanov, ktorí všetko sľúbia. Nejde predsa o realitu, ale o ten krásny pocit.

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.