Stará dievka

Done.png


"Keď sa stará dievka vydá, hneď je z nej stará baba."

- Bača Ondrej o Mare z Horného Konca
Stará dievka
Theo van Doesburg Old Spinster.jpg
Dobový portrét starej dievky.
Spinsters rock.jpg
Praveké obydlie starej dievky, ktoré sa zachovalo v Anglicku.

Stará dievka (niekedy aj Úspešná žena), pred pár desaťročiami nočná mora každej mladej dievky nad 15 rokov. Dnes je to vítaná príležitosť, pre ženu ako zostať dievčaťom do pokročilého veku. Stará dievka má možnosť sa vždy (oprávnene) pochváliť, že nemá v celom svete páru.

Vo väčšine civilizovaných štátov je za starú dievku (alebo aj starého mládenca) považovaný každý slobodný človek nad 25 rokov. Z toho vyplýva, že na Slovensku je trendom, že väčšina žien a hlavne kariéristiek sú staré dievky.

HistóriaUpraviť

Staré dievky boli prítomné už v praveku. Boli to ženy, ktoré potláčali pudy, ktoré im prichádzali z prirodzenia a dobrovoľne sa izolovali od populácie opačného pohlavia. Vyznačovali sa neschopnosťou sa prispôsobiť a spolupracovať. Boli panovačné, vyberavé a frigidné. Z praveku sa na Zemi zachovalo niekoľko autentických kamenných stavieb, ktoré pre ich izoláciu postavili členovia ich kmeňa, aby mali od nich pokoj.

SúčasnosťUpraviť

Staré dievky sa nezmenili ani po tisícročiach. Sú tu a stále pribúdajú. Veľký boom starých dievok napríklad na Slovensku vznikol po roku 1989, kedy došlo ku strate sociálnych istôt ľudov. Bežný chlap už nemá postavenie živiteľa rodiny, jeho postavenie v spoločnosti slabne. Majetnejší muži si môžu dovoliť viac žien (počuj zlatokopiek), či už oficiálnou alebo inou cestou zbavujú tým spoločnosť starých dievok. Populárnymi osobnosťami pre verejnosť sa ale stávajú zženštilé typy, nie je výnimkou že ankety a súťaže vyhrávajú členovia tzv. teplej ligy.

Vedci dokázali, že globálne otepľovanie úspešnej časti mužskej populácie podnecuje pocit nadradenosti žien. Medzi svojimi peňaženkami a postavením atraktívnymi mužskými jedincami je okrem teplých aj väčšina zadaných, oplodňovačov, či gynekológov amatérov. Potenciálnym cieľom starých dievok sú ženatí postarší páni, ktorí jednoznačne vyvracajú tvrdenia, že staré dievky sú staré, keď sú mladšie o dvojciferné prvočíslo, prípadne druhočíslo i treťohory.

Byť starou dievkou býva častým dôsledkom pridlhého čakania na princa na bielom koni, alebo chlapa príjemnej povahy alebo chlapa, ktorý sa dobrovoľne zriekol detstva.

Dôsledky starodievectvaUpraviť

"Ak si ešte nestretla chlapa, s ktorým by si chcela zostarnúť,
nestrachuj sa
aj bez neho zostarneš, lenže oveľa pomalšie"

- psychológ

Dlhodobým užívaním takéhoto stavu sa u ženy prejavujú symptómy, ktoré sú dôsledkom neskoršieho nedostatočného záujmu mužskej populácie a zanedbaného sexu. Medzi najbežnejšie znaky starých dievok patrí zatrpknutosť, cynizmus, agresivita voči bežným ľudom, frigidita a chuť kritizovať a manipulovať širšie okolie. Niektoré staré dievky predstierajú nezáujem o mužov, aby nemuseli zdôvodňovať túžbu po slobode, radosti zo života a vyhli sa úmornej domácnosti s patologickým klamárom a lenivcom. Tento druh starých dievok volajú intelektuálky a ich intelektuálna kapacita rastie priamoúmerne so životnou úrovňou, ktorá zlé a nežičlivé jazyky prehnane provokuje.

S niektorými z týchto symptómov sa môžeme stretnúť aj u osôb ženského pohlavia po priechode.

Dámy zo slovenského šou-biznisu, ktoré určite nie sú kurvy, ale sú už aj na našej NECYKLOPÉDII

 
 

ŽenaDievčaManželkaMamaStará maťDcéraVzdelaná SlovenkaStará dievkaSliepkaČajaBlondína


Lucie BíláMariana ĎurianováOľga FeldekováMaša HaľamováHedviga MalinováAnna MalíkováEva MázikováNora MojsejováIvetka RadičováPaviel RochnyakRuža z TopoľčianHelena von DráčkováAdela BanášováMária KotlárováAmerika KundínyováDyjana ChlórováMandarinka RolincováĽudia
AbstinentBlondínaBratCelebritaČajaDebilDeckoDezolátiDôchodcaHerecHovädoChriašteľIdiotKovbojMagorMulatMužNadčlovekNarcisNepriateľPraľudPriateľTyZmrdOzembuchParoháčPapľuhPríjebekPrinc na bielom koniSliepkaStará dievkaStará maťSviňaSvokraSusedTajtrlíkVesmírni ľudoviaVýmelVzdelaná SlovenkaŽena
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.