Sranie
"Budeš srať oheň!"
"Srať sral, ale ako sa tam držal?"
- Policajt - o náleze hovna na plafóne
"Sral, sral, trávy sa držal... tráva sa mu odtrhla a on spadol..."
"Jedno hovno dva razy nevyserieš, ale pamätaj do toho istého hovna môžeš aj dva aj tri razy opäť stúpiť"
Sranie (zbytočne komplikovane aj srací proces) je zložitý jednosmerný chemicko-fyzikálny postup výroby pentahydrátu dusičnanu vanádneho (chemický vzorec [math]\displaystyle{ 5H_2O . VNO_3 }[/math]) ľudovo nazývaného tiež hovno obyčajné.
Bohatstvo jazyka nespisovnej slovenčiny umožňuje výraz sranie použiť aj na určitú fázu pracovnej činnosti, či spoločenských vzťahov. V spoločenských vzťahoch dominujú aj niektoré osobnosti, ktoré nazývame sraľami.
Fyziologické sranieUpraviť
PriebehUpraviť
Sranie pozostáva z nasledujúcich činností:
- uvedomenie si potreby srania (často prichádza v najnevhodnejšiu chvíľu), bežní ľudia zistia, že sa im chce srať, politici to vyjadria slovami "cítim potrebu"[1]
- analýza potreby srania - často býva nepriamo úmerná vzdialenosti od miesta srania:
- počet prdov za minútu
- tlak v análnom otvore
- voľba vhodného miesta
- sociálne zariadenie (WC, latrína a podobné spoločensko-sociálne ustanovizne)
- iné (v kríkoch, v kukurici, za stromami, na lúke, na prah dverí protivného suseda, či niekde na ulici...)
- Príprava sracích potrieb (papier, lopúchové listy, denná tlač s kvalitným papierom, doma je vhodná kniha alebo denná tlač na čítanie, t.j. časopis, pre chlapov sa neodporúča pornografický)
- úprava miesta srania (napr.obloženie záchodovej dosky toaletným papierom), niekoľkonásobné spláchnutie. Treba dodržať časový limit ešte predtým ako hovno zatrúbi v zákrute.
- samotný jednosmerný, nevratný proces srania
- výter - pozor, niekedy stačí okamih nepozornosti a prst je v riti
- kontrola výsledkov srania
- optická
- čuchová
- voliteľné, menej odporúčané až úchylné možnosti kontroly sú:
- hmatová
- chuťová
- Voliteľné možnosti úspešného zakončenia srania (doma sú povinné):
- spláchnutie
- kontrola kvality spláchnutia, prípadné použitie kefy (pozor, používa sa len na misu, nikdy nie na konečník!)
Polohy pri sraníUpraviť
Sranie môže prebehnúť v nasledovných polohách:
- sranie v sede - ideálny prípad. Používa sa najmä keď si človek včas uvedomí potrebu a stihne navštíviť sociálne zariadenie.
- sranie v zjazdovom postoji - používa sa na tureckom záchode, v lese, alebo pri tzv. bezkontaktnom sraní, keď je nutné vyvarovať sa kontaktu so zahumusenou sedačkou. Problémom tejto polohy sú zvýšené nároky na fyzičku. Málokto sa v tejto polohe udrží tak dlho, aby mohol rozjímajúc čakať, kým si hovno rozmyslí, že chce ísť von. Preto sa menej trénovaným jedincom odporúča ponevierať sa v okolí hajzľov až do času, keď nám analýza potreby srania (pozri vyššie) hovorí, že už je to neodvratne tu. Pri využití tohot postupu však musíme neustále sledovať počínanie ďalších záujemcov o sranie v danom zariadení, pretože v prípade zaváhania nám hrozí sranie v stoji.
- sranie v ľahu - menej príjemné. Často býva dôsledkom snívania a človek spravidla zisťuje až s odstupom času kruté prebudenie do reality, keď máte zasranú riť. U detí sa tento spôsob srania považuje za prirodzený až milý.
- sranie v stoji - veľmi nepríjemný variant. Patrí k tým horším. Niekedy je motivovaný pocitom strachu. Inokedy začína rôznymi tanečnými kreáciami, no je takmer isté, že tieto pohyby nie sú motivované radosťou. V tomto prípade samotné vysranie problém úplne nevyrieši, lebo máte po gatiach a po stehnách sa leje/kotúla sračka. (viď. obrázok Musím vyhrať za každú cenu!)
- sranie počas letu - málo častý prípad. Jeho symptómy sú príbuzné s posraním sa v stoji. V tomto prípade je napríklad jeho spúšťačom keď sa niekto poserie od strachu pri páde zo skaly, pri bandžídžumpingu, či inej výšiny.
- levitujúca poloha - Toto sranie konáte vtedy, ak vás povedzme chytí poriadna sračka niekde v meste a vy musíte rýchlo na verejné osraté a ošťaté WC. V takom prípade stiahnete nohavice a spodné prádlo ale na dosku nesadáte. Jednoducho levitujete nad hajzlom a čakáte, kedy to vylezie. Hovoríme tomu aj tzv. Suboptimálny spôsob - bezkontaktné sranie.
- Sranie po exite - Môže byť realizované vo všetkých polohách inak nazvané ako Posledné sranie resp. uvolnenie zvierača konečníka nasledujúce bezprostredne po smrti. Pokiaľ sa vám to zdá nechutné, tak posledné tri dni nežerte.
Sranie v náboženstve a slovenskej frazeológiiUpraviť
"Ty, ó, Hospodine, tróniš na veky; tvoja stolica na pokolenie a pokolenie."
- PJ 5:19 - o večnom božom sraní (na nás)
Bohaté fondy slovenského národa a jeho košatej slovnej zásoby umožňujú využívať sranie aj v niektorých iných súvislostiach. Napríklad:
- v prípade, že niečo robíme a nedarí sa, povieme: "ja sa na to môžem vysrať"
- v prípade, že niekomu chceme pomôcť a on to neakceptuje, povieme: "ja sa na neho môžem vysrať" alebo "tak sa poser"
- v prípade, že sme niečo urobili a nepodarilo sa povieme: "tak to som teda riadne posral".
- v prípade, že chceme povedať, že sme pri nejakej príležitosti mali poriadny strach, povieme: "skoro som sa posral", pre ľudov s dlhším vedením môžeme použiť dlhšiu formu "skoro som sa posral od strachu"
- v prípade, že sa niekto (samozrejme nie my) dostal do skratovej reakcie a ušiel, či zmenil svoje pôvodné plány, povieme mu: "si sa v poslednej chvíli dosral, čo?", príliš kultivovane sa to povie aj že "si pustil do gatí čo?"
- v prípade, že je niekto známy tým, že neustále niečo sľubuje a nesplní to, hovoríme o ňom, že "si serie do huby".
- v prípade, že sme sa na niekoho kultivovane povedané nahnevali, povieme: "ale som sa na neho dobre nasral"
- v prípade, že sa dostanete do okolností, ktoré ste zvládali s ťažkosťami, povie sa že "som si to teda riadne odsral"
- v prípade, že sa sa nechcený človek pričlení do skupiny, povie sa: "ten sa odkiaľ prisral?" (frekventovanejšie synonymum je slovo vtierať)
PoznámkyUpraviť
- ↑ Bežní ľudia prosto zistia, že sa im chce srať a veľmi sa tým nechvália, politici sa nehanbia a takmer denne svoje duchhovno vyjadria pre tlač slovami "cítim potrebu".
Prísne vedecké pojednania NECYKLOPÉDIE na tému anatómia. |
||
---|---|---|
Hlava ♦ Mozog ♦ Ksicht ♦ Vlasy ♦ Oči ♦ Uši ♦ Nos ♦ Ústa ♦ Jazyk ♦ Zuby ♦ Krk ♦ Pohlavie ♦ | ||
Telo ♦ Kostra ♦ Kozy ♦ Brucho ♦ Prsia ♦ Žranie ♦ Srdce ♦ Krv ♦ Ohanbie ♦ Ohrdie ♦ Vagína ♦ Bobor ♦ Riť ♦ Sranie ♦ Šťanie ♦ | ||