Sňah

(Presmerované z Sneh)
WMD-chemical.png Sňah
Kalamita bratislava.jpg
Takto vyzerá kalamita v Bratislave... zároven vidíme hnedší až čarný tzv. zasraný sňah.
Kalamita1.jpg
... a takto na Kysuciach
Quebecsnow.jpg
Na Kysuciach používajú sňahový pluh.

Sňah alebo aj snež, nespisovne sneh alebo snech, je emulzia žlto-hnedo-čierno-bielej farby a záhadného zloženia (hlavnými zložkami sú pravdepodobne dihydrogenmonoxid, soli a sračky). Každoročne sa objavuje na cestách, uliciach a chodníkoch, čím sa prudko zvyšuje počet dopravných nehôd a úrazov, predovšetkým však pôsobí na nasranie obyvateľstva.

VýskytUpraviť

Sňah sa počas zimy zvykne vyskytovať na celom území Slovenskej republiky, v južných oblastiach však zriedkavo a často sa mieša s pršom. V severných oblastiach je jeho výskyt častejší, najmä na Kysuciach, Orave či Liptove. V mestách je hnedší až čarný tzv. zasraný. Všade inde je čistý Primalexo bielo-biely.

VyužitieUpraviť

Sňah je prospešný k zvýšenej fyzickej aktivite a psychickej odolnosti obyvateľstva. Na uliciach a námestiach vytvárajú zo sňahu rôzne labyrinty, prechádzanie ktorých zvyšuje bystrosť úsudku. Obyvatelia môžu taktiež precvičiť svoje telá pri odhadzovaní sňahu z chodníku. Preto v zimnom období jazdia po uliciach frézy, ktoré odprataný sňah nahrnú späť na chodník, pridajú ďalší z vozovky a obohatia ho o ďalšie chemické látky. Pohľad na túto hmotu budí u ľudov zlý dojem – niečo tak hnusného sa len tak nevidí.

Sňah dokáže zvýšiť hĺbku mlák aj na cestách, na ktorých nie sú diery (čiže mimo územia Slovenska). Ľudo takto môže prekvapivo skončiť v špinavej vode vyše členkov, hoci je presvedčený, že chodník je v poriadku a dokonca aj odkanalizovaný.

Sňah majú radi decká, lebo sa s ním dá postaviť kamoš, ktorého volajú sňahúliak, ale správny sňah dokáže urobiť aj kalamitu.

KalamitaUpraviť

U šoférov spôsobuje sňah doslova nočnú ale aj dennú moru. Šmykľavá vozovka vedie často k dopravným nehodám. Najviac si to odnesú vždy cestári, ktorí sú každé leto zastihnutí, že na zimu sú pripravení, ale v zime príde k opaku tzv. zvratu. Pripravení už nie sú na zimu ale na leto a sú na cestách nezastihnuteľní. Vodiči ďalej hromžia aj na kamionistov, ktorí sú veľmi pobožní a na horských prechodoch sa často prekrižujú. Navyše aj ked vonku ozjaba zima, tak chodia neobutí a nepoužívajú zimné gumy, čím dochádza k nechránenému styku s vozovkou. Kamionisti v zime na rozdiel od cestárov zastihnuteľní na cestách sú.

Zaujímavosťou je, že v Bratislave nastáva kalamita už pri 0,000024 cm sňahu, kým na Orave či Kysuciach sa ho musí nakydať (najebať) aspoň pol metra nad dvojmetrový zimný normál, aby bola kalamita.

ObranaUpraviť

Proti sňahu prakticky neexistuje žiadna obrana – obrana proti bielej mágii sa nevyučuje ani v Rokforte. Niektorí ľudia si v domnení, že sa sňahu zbavia, vyrábajú voodoo figuríny, tzv. snehuliakov, čo však neprináša žiadny účinok. Decká sa snehuliakom radujú a hlavne v mestách ich odspodu od radosti oštievajú aj psy, ale ani to nepomáha - tie sračky sa len jebú a jebú (i keď vedci z Necyklopédie majú zato, že šňah sa dá anihilovať látkou zvanou ohňo, čo však nieje realizovateľné z hľadiska cien SPP).


  Chemické gebuziny
DeflagráciaElementárne jadro vodíkaOxidačno-redukčná reakciaHovnoDekelova tabuľka prvkovPeriodická sústava prvkovToxicRopaSavoHéliumSekundové lepidloKyselina sírováOhňoPlatinaKovoMydloSacharidySňahVodaVzduchMŕtve moreZelená Skalica

Anton SirotaAlbert Zweistein

  Prírodné sily na Necyklopédii  
PočasieDážďRadiáciaSňahVietorTornádo v UrčiciachKauza prízemné mrazyLamačská snehová anomáliaZáhadné zvuky v Bratislave
Predpoveď počasia
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.