Done.png


Smrť
Death Gislenus Santa Maria del Popolo.jpg
Totok je smrt pri prezentácii svojej práce - zdá sa, že naozaj bez kosy a s priateľským úsmevom, takže fotografia je zrejme pravá
Le déluge - musée de beaux arts de Nantes 20091017.jpg
Tu si Smrť celkom slušne zamakala
VTN.png VEDECKÝ TÍM   NECYKLOPÉDIE
odporúča článok Smrť,
pretože odhaľuje odborné fakty.

Tento článok môže byť použitý
ako referencia v odborných kruhoch.

"Po desaťročiach výskumu vieme o smrti bezpečne len jedno - že nechodí s kosou!"

- Mudr. Mengele - Riaditeľ výskumného ústavu smrti
Blinking skull.jpg

Smrť je nadobudnutie stavu nezlučiteľného so životom. Vyskytuje sa u väčšiny populácie s výnimkou Toma Cruisa, popových hviezd a Chucka Norrisa, Ježida, Lenina a šéfa v práci. Povráva sa že je to forma drogy ktorá je ale obľúbená u starších ľudov. Často je však spojovaná s chorobou zvanou demencia. Pozor, nepliesť si zo slovom smrď.

OpisUpraviť

Jeden z dochovaných opisov vychádza z vety „škaredá ako smrť“. Sú však aj tézy, že smrť je krásna. Jakubisko tvrdil, že aj, aj. Alkoholici mávajú jej zjavenie, pri ktorom ich strasie zo slovami „smrtka ma preskočila“. Celkovo je však neisté, či smrtka a smrť sú to isté. Smrtky sa de facto stanú aj z nás, akurát snáď nebudeme chodiť. Výzor však bude veľmi podobný. Taký zombík zas ako smrtka nevyzerá. Pokiaľ vieme.

Povahové vlastnosti smrti podľa všetkého pripomínajú mafiánov, politikov a kriminálnikov. Hovorí sa, že „kde nič nie je, tam ani smrť neberie“.

Priebeh smrtiUpraviť

Vedci hovoria, že ľudský mozog je podobný ako počítač. Má dva druhy pamätí:

  • operačná pamäť - to je tá, ktorú vnímame a akože operatívne ňou riadime naše konanie. Operačná pamäť v závislosti od operačného systému (ľudovo nazývaného aj IQ) sem tam (?) vyskratuje a riadi telo do (ne)zmyslov. Prioritné sú pre ňu hlavne pudy.
  • hardisk - to je pamäťové médium, na ktoré sa ukladajú naše zážitky poznania, skúsenosti, ktoré prežijeme od narodenia až po definitívny koniec. Niektoré dáta sa do operačnej pamäte nedostávajú. Buď je to nejakým problémom v kontaktoch, ale môže to byť aj preto, lebo je systém nastavený tak, že to operačná pamäť nepotrebuje až potláča. Prioritné sú predsa pre ňu hlavne pudy.

Priebeh finále, života je podľa niektorých, ktorý sa do neho dostali a vrátili naspäť ukončovaný postupom do tunela. Podľa všetkého je priebeh myslenia v tejto fáze nastavený tak, že cez operačnú pamäť vyliezajú všetky dáta. Mažú sa, lebo sú už nahovno a človek akokeby rekapituluje a ten tunel na konci by mal byť záznamom z vagíny a spomienka na prvý zážitok človeka, ktorým je jeho narodenie.

PríčinyUpraviť

Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život. Všetky ostatné príčiny sú len sekundárne - pokiaľ by nebolo života, neboli by ani malichernosti ako choroby, úrazy, výbuchy jadrových zbraní a pod., žiadnym problémom.

Druhy smrtiUpraviť

  • prirodzená smrť - prirodzenou smrťou nazývame to, keď osoba umrie až vtedy, keď už jej všetci majú plné zuby. Vtedy sa prirodzenými príčinami stáva aj auto, strelná zbraň a p.
  • nadprirodzená smrť - smrť spôsobená zranením/ochorením niektorého z orgánov, vyskytujúcich sa nad prirodzením, t.j. od pása hore.
  • milosrdná smrť - smrť, ktorá nás uchráni pred zlým životom, napr. životom na mučiarskom kole
  • predčasná smrť - touto trpia najmä bohatí a zdraví
  • náhla smrť, smrť po dlhej a ťažkej chorobe - tieto sa vyskytujú najmä na parte
  • fingovaná smrť - túto vynašiel mŕtvy chrobák, k dokonalosti ju doviedol jeden druh hada, ktorý okrem znehybnenia začne aj smrdieť
  • zatajená smrť - dnes ju využívame v podobe mŕtvych duší, k dokonalosti ju doviedli napr. v Grécku

Legendy o smrtiUpraviť

Ľudovia smrť prirovnávajú k „večnému spánku“. Riť Paľovu! Smrť má so spánkom pramálo spoločné. V spánku sa prikryjeme a keď sme dostatočne zohriati a máme tie správne myšlienky (väčšinou aj ruky bývajú na tých myšlienkach), spánok nad nami zvíťazí. Dobrou kombináciou pri zaspávaní je teda teplo, sucho a myšlienky, ktoré v operačnej pamäti miešajú naše pudy.

Pri smrti je to väčšinou naopak. Obľúbenou vetou umierajúceho je: „Je mi zima...“, je teda jasné, že nie je pocitovo v „teplúčku“. Väčšinou je smrť sprevádzaná bolesťou až do bezvedomia. Fáza umierania teda nezačína príjemnými myšlienkami.

Je jasné, že smrť je studená a mokrá. Páchne hnilobou. Tráva, kvety rastú na pôde. Pôda je vlastne vrstvou mŕtvych tiel rastlín na ktorých rastú a chodia aktuálne žijú jej budúce vrstvy. Smrť je všade a život je iba zúfalým pokusom nad ňou zvíťaziť. Smrť k svojej existencii potrebuje život. Najväčším nepriateľom smrti je mozog a jeho operačná pamäť a to čo nad ňou najviac vládne: pudy.

Názory alternatívnej medicínyUpraviť

Podľa alternatívnych lekárov, obdivovateľmi nazývaných aj šarlatáni, sa smrti netreba obávať, pretože podľa najnovších výskumov je smrť zdravá. Dôkazom tohto prekvapivého faktu je, že percento chorých medzi mŕtvymi je nižšie, než medzi živými.

NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
 

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.