Smer – SD

(Presmerované z Smer)
SVK Necy.jpg Smer – SD
Smer.png

Stalinovi vnuci

Toto je Necyklopedická politická sranda

Smer-SD je politická strana, ktorá je výsledkom recyklácie ľavicovej politiky na Slovensku. Vzhľadom na to, že táto strana stihla pohltiť všetky názvy strán, ktoré by len trochu mohli zaváňať ľavicovou politikou je Smer-SD jediná strana, ktorá dokáže prilákať sociálno-liberálneho voliča.

História stranyUpraviť

Korene strany Smer-SD by sme mohli hľadať niekde v prednovembrovej KSS. Po 17. novembri 1989 sa za KSS totiž etablovali ako hovorcovia:

  • Peter Biely a Pavol Pes - dvaja mladí pracovníci komunistického prognostického ústavu, ktorí už zrejme vedeli, že režim nemá budúce prognózy v ružových farbách.
  • Milan Čičič, Rudolf Švec, Marián Čkalfa - ostrieľaní páni najvyššej komunistickej nomenklatúry, ktorí boli na to, aby v novembri 1989 upokojili vyššie ročníky.
  • Alexander Dubček - bol garantom toho, že sa k revolúcii prihlásia aj tzv. „proreformní komunisti“ z rokov 1968/69. Boli to komunisti, ktorých po týchto rokoch vykopli zo štátostrany a oni to dáko nedokázali preglgnúť. Nie všetci z tejto strany vyleteli preto, že nesúhlasili... ale.

Čo majú títo komunisti spoločné so Smerom? Bola to skutočnosť, že v najbližších parlamentných voľbách KSS kandidovala v rôznych reinkarnáciách ako SDĽ. SDĽ mala namiesto hviezdy v logu dve čerešne a ku Kanisovi a Weissovi sa vtedy na kandidátku pripojila Brižitta Šmúgerová, Milan Vtáčnik a Roberto Fico. Počas nasledujúcich rokov a desaťročí strana SDĽ bola niekoľkokrát vo vláde aj s členmi terajšej SDKÚ.

Z pohrobka KSS so skratkou SDĽ vzišlo pätnásť ministrov a aj predseda parlamentu a ani raz sa na Róberta Fica nič poriadne neušlo. Taký pán Pavol Pes sa chudáčisko nabalil iba vďaka tomu, že vyhrával na lotérii, z Brižity Šmúgerovej urobili tajomníčku Európskej hospodárskej komisie OSN v Ženeve, pán Vtáčnik je a bol tým, kým je, takisto aj pán Peter Biely je niekoľkonásobný veľvyslanec a korýtka dostali aj mnohí iní... každý dostal, len on nie a tak sa Roberto nasral a začal svoju politickú kariéru na vlastnú päsť. Spolu s mediálnym magnátom Ferom Flaškom urobili prieskum politického trhu a vyplnili ľavicovú medzeru stranou, ktorú nazvali že „Smer“.

Roberto Fico sa odtrhol v čase, keď sa k moci bola práve pravica. Tak sa stalo, že strany, ktoré boli akože ľavicové mali koncom 20. storočia členskú základňu v lepších prípadoch tak akurát na autobus. Tieto strany vlastnili iba značky a tak sa stalo, že ku Smeru sa časom dalo nalepiť, že sociálna demokracia a tak vznikol Smer-SD.

Oficiálna politika Slovenska  
  Štruktúra štátu
OvčanRodinaLazyObecMestoOkresRegiónŠtát
Vládne štruktúry
PosranecRichtárStarostaPrimátorNárodná zradaVada SRMinistriPremiérPrezident SRMinisterstvo školstva
Politické štruktúry
MonotikaPolitikaPolitikPolitické stranyVoličVoľbyKoalíciaOpozícia
Významné politické strany
KSSKDHSNSSDKÚ-DSSmer – SDHZDSSaSObyčajní ľudiaNa jedno použitie
 
Slovenské politické celebrity

Vasiľ Biľak Béla Bogár Palčáky Ján Čarnogurský Miklós Duray Cyklista zo Spiša Žochársky Hranol Ivan Gašparovič Radoprechádzka Andrej Hlinka Gustáv Husák Poskok Marián Kotleba Starý Ujo Anička Detektor Lží Veľký Mufty Ivan Mikloš Ivett Rafaj Anakonda Pán Severozápadu Jozef Tiso Kapitán Danko Andrej Kiska

Slovenské politické témy

Rýchla rota 60. bodov, ako byť úspešným politikom Sociálny žvástŠpeciálny súd Tlačový zákon

Poznámka: Všetky články sú paródiou a absolútne fiktívne. Akákoľvek podoba, ba dokonca zhoda s realitou, alebo názorom Necyklopédie je nemožná!!!


  Komunisti, socializmus a ďalšie červené témy  

KSČKSSSmer – SDInternacionálaČSSRZSSRNDRBoľševikGustáv HusákVasiľ BiľakGejza ŠlapkaAntonín KapekLubomír ŠtrougalAlexander DubčekLeninStalinMao-Tse-TungFidel CastroZväzarmPionierSZMSpartakiádaPrvý MájVOSR2. sv. vojnaSúdruhPredsedaJRDTuzexBONVekslákPanelákZáchytkaKofolaGrankoGazda repárskyDead KomunistsVerejné blaho

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.