Slovák (angl. Slous, lat. Homo spiritus[1], niekedy Čobol, no niektoré zdroje uvádzajú že aj „Slovinec“) je forma života, ktorá sa vyvinula ako samostatný poddruh ľuda (podľa Adolfa druh podľuda), ktorý vznikol v miernom pásme európskej atmosféry priamym luhovaním opice v liehových destilátoch. Vedci sa akurát prú, ktorý druh opice to bol, a historici im naznačujú, že prať je zbytočné, lebo tie jaskynné, z ktorých Slováci pochádzajú, oficiálne už dávno vyhynuli.

Slovák
Slovák

Typický odrastený Slovák
Pôvod Slovakistan
Hlavné mesto Paštekáreň
Politické zriadenie Alkoholizmus

Čistá slovenská rasa sa stáročiami zbastardila. Krajina, v ktorej žije je totiž príliš obklopená ostatnými a svoje urobili mierumilovné kočovné kmene a tak sa stáva, že natrafíme na niektoré úplné trosky[2], ktoré do schémy roduverného Slováka absolútne nezapadajú.

"Precestujem celú Európu a nič. Prídem na Slovensko a v každom zadrbanom okrese ma bez zjavného dôvodu zastavia aspoň dvakrát policajti a prehrabú mi kufor."

- Francúz - o kvalite našich orgánov

Charakteristické znakyUpraviť

Slováci nie sú podmienečne charakterizovaní ako národ. Je to mylná interpretácia, ktorá vznikla z anachronizmu, že ľudstvo je rozdelené podľa jazyka, ktorý používa. Slováci sú známi tým, že keď ich tie prisprosté úrady netrápia všelijakými kodifikovanými čudami, tak si hovoria tak ako im zobák narástol. Vtedy prídeme na to, že vlastne pravda je, že slovenský jazyk je úplne taký istý ako všetky jazyky sveta: keď je zdravý, tak je červený, keď má inú farbu niečo sa deje a to niečo nie je dobré. Napríklad taký modrý jazyk u Slováka veští koketovanie so smrťou.

Keď sa vrátime k jazyku ako k dorozumievaciemu prostriedku, tak môžme bez obalu povedať, že v centre, kde má slovenský národ najviac hniezdisk, v Slovenskom impériu, je to s dorozumievaním náročné aj v rámci jednej obce, nie to v rámci dvoch ďalších. Niekedy v rámci jedného okresu sa dvaja ovčania nedohovoria. Ak nie sú rusnáci, koňare, záhoráci, tak sú myjavčania, nitránci, či vraňari, maďari... úrady tento problém na čele s ľudom Vítom Štúrom, Cyrilom a Metódom a Jánošíkom vyriešili tým, že spísali oblastné esperanto, známe skôr ako „spisovná slovenčina“.

Takže Slováka určite nespoznáte podľa jazyka. Spoznáte ho podľa kombinácie vlastností, ktoré tento špecifický národ charakterizujú navonok:

  • chlastajú - chlastajú aj v iných krajinách. Pijú Dáni, pijú Taliani, pijú Francúzi, pijú Rusi... všetci ale akosi ináč ako Slováci.
  • kradnú - Slováci kradnú z presvedčenia a majú taký vrodený pocit spolupatričnosti... všetkého, teda aj toho, čo si iba idete kúpiť.
  • dajú komukoľvek - čokoľvek a keď treba tak aj popapuli... vedci zistili, že slovo „pop“ vlastne z toho popapuli pochádza.

Dôsledky histórieUpraviť

Je známe, že Slováci prežili niekoľkými obdobiami, kedy si museli potom povedať, že "poďme sa postaviť na nohy". Niekedy to bývalo tak skoro, že to je aj každé ráno náročné. V dôsledku týchto skľučujúcich zážitkov sa stalo, pozabúdali na mnoho tradícií. Medzi nimi sú napríklad:

  • V každej slušnej rodine by mala mať svoje úctivé miesto v dome Slováka ikona. Toto si niektorí pamätajú, no nevedia, čoho. Tí ktorí by si aj mohli, majú problém, lebo spomenúť si na ňu im nedovidí iný slovenský fenomén, ktorý sa volá "okno". Sú také pomazané hlavy, ktoré tvrdia, že by to mala byť ikona nejakej Borovičky.

Ďalšie porovnaniaUpraviť

"Čech má vo vrecku tisícku a tvári sa, že má desať korún, Slovák má jedno Euro a tvári sa, že má päťstovku..."

- Ekonóm

Nie je tomu tak dávno, čo sa vravelo, že Slováci sú v podstate totožným etnikom s tzv. „Čechmi“. Vedecké bádanie a poznanie pravdy ukázalo, že je to nemysliteľné. Češi napríklad napriek tomu, že holdujú chlastu, za ktorý považujú pivo a frťany rôznych bilinkových brečiek znesú v podstate málo, ba nič, či dokonca aj hovno. Slováci nemajú na rozdiel od nich ústa na to, aby zakladali ústavy, ale nato aby pili. Na zbytočné „kecy“ nemajú čas.

Celosvetovo je dokázané, že svetové turistické destinácie sa neradi púšťajú do rizika v poskytovaní tzv. „plnej penzie“ pre slovenskú klientelu, lebo v poňatí toho národa to znamená, že bez obmedzení sa jeho záujem o relax obmedzí na žožranie všetkého, čo je na dosah a (hlavne) vychlastanie pijatiky v „ól inkluzív“ výčapoch. Triviálnosti ako je nejaká kultúrna pamiatka, či iný nezmysel nemá žiadny význam. Jedine tak blízka vodná plocha (v lepšom prípade morská, v horšom bazén), aby sa bolo kde ísť vyšťať, prípadne stlmiť vplyv kombinácie horúčavy a vypitého etylalkoholu.

PoznámkyUpraviť

  1. Odvodené od špiritus nie od duch.
  2. Ovocníčkovia, Indoslováci a p.
Národy
SlováciSlovák Američania Filipínci Francúzi Maďari Osmani Rómovia Češi Šmolkovia
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.