Slon (Elephantus gigantus) je živočích typický veľkou hmotnosťou, veľkou pamäťou a veľkosťou ako takou. Slony majú veľké úplne všetko, pretože je to vedecky dokázané. Slon je necyklopedický živočích, ktorý postráda akýkoľvek zmysel existencie (okrem bojového využitia Púnmi[1] a Saracénmi a mierového nosenia Tibetského Dalajlámu).

Slon
Slon
Tipycký slon

Slon je živočích s najväčšou riťou, a teda asi aj hovnom..

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

Chvíľka poézie:

„Zatáčka, slon,
kde sa tu vzal?
V Bojniciach chýba samec,
snáď je to on.
Brzdy a šmyk,
rana a krik
a už len mŕve ticho
a ďalej nič
Katapult

PopisUpraviť

Slon údajne nikdy nezabúda, čo dosahuje pomocou uzla na chobote. Charakteristické pre neho sú: obrie uši, chobot, obrovské spuchnuté chodidlá (celkom 4, nie je prvočíslo), ruky síce nemá, ale na živočícha spolu s chvostíkom je končatinami (keď chcete tak teda aj údmi) vybavený nadpriemerne. Jeho najvýznamnejší úd je tiež obrovský, pretože slonice sú náročné („náročné“, nemá nič spoločné s rokom, znamená to, že majú veľkú p**u).

ProstredieUpraviť

Slony najčastejšie žijú v porceláne, kde najlepšie vynikne ich gracióznosť a ohľaduplnosť. Okrem toho žijú v nižšie spomínaných zoo a cirkusoch, ale keďže tam nemajú porcelán, trpia. Ak ste členom Slobody zvierat, kúpte slonom v zoo aspoň hrnček alebo porcelánového psa, ktorý im oživí výbeh. Slon sa vám za to odmení charakteristickým psím pohľadom.

Druhy slonovUpraviť

  • Slon africký - nájdeme ho v Afrike, v zoo, teoreticky aj v cirkuse, ale vraj sa nedá cvičiť. Záhadou je Hanibal (Honey Ball), ktorý prešiel cez Alpy údajne na afrických slonoch.
  • Slon indický nájdeme ho v Indii, v zoo, v cirkuse a vo filme o Tarzanovi, ktorý paradoxne žil v Afrike. Slon indický má väčšinou na chrbte nejakého Róma.
  • Slon lietajúci - nevieme, kde presne žije, ale nejako to súvisí s trávou, stretávali ho najmä hippies.
  • Slon Milka (???)

ChovUpraviť

Slon je ideálne domáce zvieratko. Pohybuje sa ohľaduplne, serie len na jedno miesto, veľa toho nezožerie. Ak aj máte opačný názor, nesmiete svojho sloníka ohovárať, lebo ho nepredáte.

PoznámkyUpraviť

  1. Napr. Hanibal sa len vďaka slonom dostal cez alpy.
Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.