Done.png


"Odporúčame nehovoriť žene, že je sliepka, ale že je žabka. Celý deň sa nafukuje, večer roztiahne stehienka a na druhý deň to všade vykváka."

- Vedec

"Čo bolo skôr? Jednoznačne sliepka. Boh ju stvoril z Adamovho rebra a tá potom zniesla to vajce."

- Kňaz

"Predám nodbúk 5N5V. Súrne"

- Sliepka
Sliepka
Sliepka.jpg
Absolútne famózna sliepka.
Sliepka1.jpg
Odrastená, neliečiteľná sliepka.
Sliepka2.jpg
Ikona všetkých sliepok.

Sliepka (iné názvy sú pipka, pipina, fiflena, bábika, či čaja) je dievča, ale aj žena ktoré sa vyznačuje určitými zvláštnymi sociálnymi a psychologickými prejavmi.

Vo výskumoch niektorých renomovaných vedeckých inštitúcií je konštatované, že kuracím štádiom prechádza väčšia časť (približne 95,694%) ženskej populácie. Naplno prepuká okolo 13 roku ich veku. Pri zdravom vývoji sa postupne niektoré slepačie symptómy strácajú. Spoločenským problémom nie je vznik a priebeh týchto prejavov, ale to, že určití jedinci (respektíve jedinkyne) toto štádium nikdy neukončia.

HistóriaUpraviť

Slepačí syndróm dospelých žien bol tŕňom v oku už od prvých civilizácií.

PravekUpraviť

História sliepok sa datuje od roku 12 000 P.V.T., kedy sliepky nazývali vreštiace opice. Napriek ich širokým možnostiam využitia ich používali iba na odháňanie divej zveri od táboriska tlupy.

Prvotnopospolná spoločnosť voči sliepkam zakročovala dosť radikálne. Napríklad v modernej dobe už väčšina ľudov nepozná praktické využitie vlasov u pravekých žien. V praveku boli vlasy žien používané ako ťažný popruh pri premiestňovaní trucovitých sliepok do ústrania, kde chlap alebo iná autorita dávala rozfofrovanej sliepke hmatateľne najavo, kto je v tlupe pánom. U väčšiny sliepok tento spôsob jednoduchej komunikácie menil priority.

Staré ríšeUpraviť

V Sumerskej ríši sa prvý raz použil výraz sliepka pre sprostú a márnivú ženu. To však ešte nie je charakteristika, ktorá by vystihovala súčasný stav. Bolo to zrejme preto, lebo abeceda klinového písma to celkom neumožňovala vyjadriť. Bolo príliš abstraktná.

V ďalších, trochu neskorších ríšach ako bol staroveký Egypt a podobne sa už výraz sliepka ustálil. Vidíme to na vyobrazeniach niektorých postáv so slepačími ksichtami v obrázkových textoch na stenách zachovalých stavieb chrámov týchto kultúr.

Staroveké Grécko a Rímska ríšaUpraviť

Z antickej kultúry sa nám zachovala prvá definícia sliepky, ktorú vyslovil grécky filozof Pleistocénos:

"Žena, ktorá myslí iba na seba, oddáva sa svetským nerestiam a rozum u nej vôbec nebadať je porovnateľná s hydinou."

- Pleistocénos - o sliepkach

Je to síce príliš kvetnaté na našu dobu, ale vcelku jasné a pravdivé. Komplikácie kvetnatých vyjadrení vznikali zrejme z prílišného fetišizovania postavenia rôznych mysliteľov, filozofov, rečníkov a podobných šarlatánov. Tí, ktorí rozprávali tak ako im zobák narástol neboli v písanej reči populárni. O dôrazný prelom tejto dogmy sa dôsledne snaží až Necyklopédia.

StredovekUpraviť

V stredoveku nastali pre sliepky krušné časy, takže takmer vyhynuli. Najextrémnejšie prípady sliepok upaľovali ako bosorky, pretože ich nikto nepotreboval. Zároveň boli týmto spôsobom sliepky využité aspom na výrobu tepelnej energie.

Bosorky boli udávané najčastejšie svojimi manželmi. Inštitút rozvodu manželstva bol v plienkach a tak sa sliepkou mučení muži obracali na svätú cirkev, ktorá v tomto období mala v moci masmediálnu komunikáciu a verejnú mienku. Pálenie sliepok je dôkazom, že cirkev bola v stredoveku predsa len akýmsi nositeľom pokroku.

18. storočieUpraviť

V 18. storočí dokázal pokusmi francúzsky lekár Guilottene (počuj gilotén) že sliepkovitosť je sprievodný jav nízkeho IQ. V zlatej ére gilotíny bol totižto objavený kurací mozog.

Toto zistenie podnietilo záujem o sliepky, preto roku 1783 P.V.T. si nemecký šľachtic Carl von Caffe (počuj karl fon kafé)vo veku 31 rokov ako prvý človek vzial sliepku nezištne a vedome za manželku. Žil s ňou šťastne, až kým roku 1792 vo veku 40 rokov nezomrel na náhly záchvat šialenstva. Sliepkam, ktoré sa dovtedy rozmnožovali iba nesobášne, voľným sexom sa naskytla výborná príležitosť sa rozšíriť.

Druhá svetová vojnaUpraviť

Cez druhú svetovú vojnu sliepky zámerne chovali na oblbovanie protivníkov a ich počty sa znova rapídne zvýšili. Fungovali ako nosiče biologických zbraní, ako je sysfilis, kvapavka a iné infekčné záležitosti. Boli výkonné, nenáročné a palivovo sebestačné.

SúčasnosťUpraviť

"Napriek elektrickým žiarovkám niekto stále chodí spať so sliepkami."

- muž - o evolučnej úspešnosti sliepok

Podľa niektorých odhadov štatistických úradov je súčasný stav sliepok vyrovnaný. Hustota výskytu sliepok je podľa ich vyjadrenia podmienená výskytom nosníc, ktoré trúsia slepačie vajcia medzi populáciu podobným spôsobom ako vo voľnej prírode kukučky.

Machisti (opak feminizmu) pre zmenu skepticky odhadujú, že asi 98% žien sú v skutočnosti sliepky. Tvrdia, že kvôli neustále sa znižujúcemu IQ dnešnej populácie už v roku 2010 na svete (rozumej na Slovensku) nezostane ani jedna žena. Ženy sú podľa nich vlastne ohrozeným druhom. Dôvod je jednoduchý - už dnes vzrástla popularita sliepok u mužov na kritickú úroveň. Ďalšiu príčinu vidia v rozširujúcom sa konzumnom spôsobe života a slepačou logikou vedenej masmediálnej politike, a tým teda aj akceptácii sliepok ako štandardu.

Vekové štádiá sliepokUpraviť

Určité slepačie sklony sa u osôb ženského pohlavia prejavujú od detstva. Pozorovaním pokusných vzoriek v rôznych vývojových štádiách sa ale zistilo, že slepačenie je skôr prejav, ktorý sa prenáša na ženskú populáciu odpozorovaním od vzorov. Kuracie vzory pochádzajú z vyšších vekových kategórií. Mladé dievčatá ich začínajú vnímať v pubertálnom štádiu revolty voči ich dospelým spolubývajúcim. Kritický vek štartu slepičenia začína okolo 13. roku veku života dievčat.

13-15 ročné kuriatkaUpraviť

Len mizivé percento osôb ženského pohlavia v tomto veku nepodlieha slepačiemu syndrómu. V tomto období mladé sliepky začínajú zaujímať kritický postoj voči okoliu. Dozvedajú sa, že nie je celkom isté, či darčeky nosí Mikuláša Santa Claus.

Zisťujú, že si každý mesiac musia strkať do gatiek vložky, prípadne šúľky so špagátikom. Zároveň si všimnú, aký je alkohol moderný, ako dobre vyzerajú s cigaretou. Počúvajú o tom, že pri bozkoch sa len necmuká perami, ale robí sa aj jazyková inventúra v ústach a mandliach kontaktnej osoby. Dievčatá dostávajú prvé mobily a na hodinách informatiky aj prvé skúsenosti s internetom, kde radi vyvesujú svoje telefónne čísla.

Kuriatka túžia po tom aby sa podobali na dospelých, alebo skôr na plnoleté sliepky. Pre tento typ je typické obdobie vzbury a chlpatenia. Preto niekedy večer, keď na druhý deň nejdú do školy a pustí ich mama, sa chodia zabávať do podnikov s umelou hudbou a blikajúcimi žiarovkami.

U top-sliepok v tomto veku sa začína aj pravidelné vymieňanie frajerov: každý večer iný. Pred kamarátkami sú títo predčasnou ejakuláciou premokrení uhrovití šušmáci nazývaní podľa telenoviel akože „milenci“. Nektoré sliepky po čase nalietavajú na slintanie pipíkov, ktorí sú starší. Starších „milencov“ zháňajú sliepky, ktoré sa nedopatrením dopracovali k prvej penetrácii a nadobudli teda aj istý druh závislosti na sexe.

Z jedného takéhoto večera (volajú to aj „fasa žurka“) si sliepky donesú priemerne 2 000 fotiek z parketu, z toalety, najlepšie s fľaškou, cigaretou, respektíve simulujúc opitý stav. Radi pritom vystavujú na obdiv svoje zubné strojčeky. Tieto fotky hneď vyvesia do tzv. galérií na Pokec.sk (poprípade na Facebook.com).

Obdobie slepičenia medzi 13-15 rokom života dievčat je veľmi rozšírené. Vzhľadom na to, že osôbky s vyšším IQ prechádzajú do štádia uvedomenia si súvislostí a vyššej úrovne myslenia, môže byť len prechodné a po určitom čase môže postupne odoznievať. Dievčatá sa preto začínajú oddeľovať a nad pokračujúcimi sliepkami iba krútia hlavou, prípadne prevracajú oči.

16 a viac ročné sliepkyUpraviť

 
Real net sliepka...

Pokiaľ slepačie príznaky neodoznievajú po 16. roku, je to už takmer neliečiteľné. Takáto sliepka naďalej navštevuje kluby a žúrky a začína byť na nich závislá.

Frajeri majú rovnaké vlastnosti ako v predchádzajúcej kategórií, ale musia už vlastniť auto a byt. Títo frajeri sú pomerne stabilní a vymieňajú ich len raz za týždeň. V tomto období sú prítomné dlhé výpadky pamäte (opitý stav už nie je simulovaný, ale celkom pravidelný) a počas nich aj postupne zisťujú, že to "tam dolu" už nie je na cikanie a pchanie prstov a využívajú to už na presadzovanie si svojich záujmov.

Pre štandardnú sliepku platí staré známe pravidlo: „Ak jej chceš rozbiť nos, nasyp jej zrno pod sklo...

Vonkajšia charakteristikaUpraviť

Sliepky sú ľahko rozpoznateľné od ostatného obyvateľstva, vďaka špecifickým znakom:

 • Na tvári je prítomná hrubá vrstva šminiek a make-upu (pravdepodobne nanášané murárskou špachtľou)
 • Vlasy nemá pôvodnej farby a sú 3 a viac farebné a hypermoderne chemicky upravené, niekedy upravené veľkým množstvom peroxidu vodíka
 • Nosia drahé slnečné okuliare aj cez zimu a niekedy aj v noci
 • Vždy sú značkovo a trendy oblečené s kabelkou Louis Vuitton, D&G (respektíve ich napodobeninami)
 • Napodobenina drahého parfumu, je z nej cítiť na kilometre

VlastnostiUpraviť

Trendy sliepky sa prezentujú na stránkach Facebooku. Nie preto, že sa im zdá lepšia ako Pokec.sk, práve naopak, ale už sú tam všetci jej priatelia. Priateľov sliepka rada strieda a tak nemôže zaostávať. Na tomto portáli naďalej nahráva tony zbytočných fotiek, používa pokecovidný štýl písania a jej snahou je mať viac priateľov, než majú ostatné jej kolegyne v kuríne. Odkazy každého charakteru (teda aj dôverné) píšu priamo na plochu (zeď), najlepšie nech to vidí čo najviac jej priateľov a sliepok.

 • Sliepky trpia pocitom, že sú aj v ich 20 kilách tučné. Tie najtučnejšie najtučnejšie sliepky majú vysoké sebavedomie, myslia si, že sú chudé, a nosia tesné oblečenia s vykypujúcim bruchom
 • Sliepky sú večne nespokojné so všetkým
 • Oblečenie staré viac ako 3 mesiace vyhadzujú (však ružové pásiky boli moderné v minulej sezóne)
 • Pri dorozumievaní si svoje názory výrazne presadzujú, názory ostatných ich nezaujímajú aj keď sa na ne predbežne opýtajú. Ignorujú ich, poprípade nadávajú ľuďom s iným názorom, že sa nikdy o nič nezaujímajú a zrazu sa budú do niečoho starať
 • Slušnosť je pre sliepku neznámy pojem
 • Všade nosia so sebou make-up
 • Pri každom zrkadle sa zastavia, aby sa na seba pozreli (respektíve nosia zrkadlá so sebou všade)
 • Minimálne, niekedy až záporné IQ
 • Všetko, čo má so sebou v meste alebo na verejnosti (doplnky, kamaráti, psy...) má len preto, že je to módne a trendy
 • Vyhodí vám na oči všetky vaše chyby a všetko, čo sa jej na vás nepáči. Opačne to však už nejde, sebakritika je neprípustná. Koho nemajú radi, respektíve neznášajú, tomu to povedia do očí aj pred ostatnými ľudmi
 • Fotky (niekedy aj niekoľko sto) robia z každého výletu a prechádzky.
 • Pri pózovaní pri fotení majú vždy vyšpúlené pery, najčastejší je záber zhora. Každá sliepka je odfotená asi na miliarde fotiek

Voľný čas a záľubyUpraviť

Sliepka sa nikdy nenudí, keďže má širokú škálu záľub:

Sliepky majú talent na:

 • Líčenie sa
 • Tancovanie
 • Fajčenie (nielen cigariet)
 • Pitie alkoholu
 • Vkus na oblečenie
 • Schopnosť tráviť na nákupoch celé týždne

Tieto individuá sú v budúcom živote nepoužiteľné, keďže nevedia variť, upratovať, pracovať, alebo sa nebodaj starať o deti, preto sú využívané a využívajú sa len v mladšom veku, potom sa stávajú nepoužiteľné. Akákoľvek fyzická činnosť je vylúčená a pri pokuse zapojiť ju do niečoho takého nastáva rovnaká reakcia ako pri zacítení smradu (Božeee!).

HudbaUpraviť

Väčšina sliepok je na tom po hudobnej stránke mizerne. Absentujúci hudobný sluch a vplyv toho čo je moderné spôsobil, že počúvajú následovné umelé štýly:

 • Hip-hop
 • Disco
 • Pop
 • EMO (to už v menšom pomere, keďže obsahuje prvky ozajstnej hudby: hudobné nástroje)

Nevýhodou je vysoká úroveň zabúdania, keďže po tom, čo Fun Rádio prestane pesničku hrať 200-500x za deň si na ňu ani nespomenie.

Vedomosti, vzdelanie a schopnostiUpraviť

Sliepka má široké vedomosti najmä v oblasti informatiky, kde vie spustiť počítač, zapnúť si Pokec.sk, alebo ICQ6. Veď na iné účely sa ani počítač využiť nedá.

Vzdelanie sa u sliepky prejavuje občasnou návštevou školy (aj v škole sa treba pofotiť). V prípade vyvolania na odpoveď alebo prezentáciu prichádza reakcia „Božeee, pán profesor mne sa nechcééé“, alebo „Ja to neviééém“. Pri písaní zlej známky profesorom nastáva reakcia „Božeee, prosím, pán profesor ja to mám, len som si to zabudla domáá“, ktoré môže sprevádzať krik alebo plač so silnou vierou vo vybojovanie svojho názoru.

Absencia je vysoká a aj počas prítomnosti v škole rušia iných študentov a profesorov cez hodiny kotkodákaním s inými sliepkami, alebo neustálym smiechom a cez prestávky vrieskaním, alebo hudbou z mobilného telefónu.

Sliepka má samozrejme veľké ambície navštevovať vysokú školu, ale tie sa väčšinou rozplynú na prvej skúške (čooo? to sa treba učiť?!).

Ikony sliepokUpraviť

Pozri ajUpraviť

Dámy zo slovenského šou-biznisu, ktoré určite nie sú kurvy, ale sú už aj na našej NECYKLOPÉDII

 
 

ŽenaDievčaManželkaMamaStará maťDcéraVzdelaná SlovenkaStará dievkaSliepkaČajaBlondína


Lucie BíláMariana ĎurianováOľga FeldekováMaša HaľamováHedviga MalinováAnna MalíkováEva MázikováNora MojsejováIvetka RadičováPaviel RochnyakRuža z TopoľčianHelena von DráčkováAdela BanášováMária KotlárováAmerika KundínyováDyjana ChlórováMandarinka RolincováĽudia
AbstinentBlondínaBratCelebritaČajaDebilDeckoDezolátiDôchodcaHerecHovädoChriašteľIdiotKovbojMagorMulatMužNadčlovekNarcisNepriateľPraľudPriateľTyZmrdOzembuchParoháčPapľuhPríjebekPrinc na bielom koniSliepkaStará dievkaStará maťSviňaSvokraSusedTajtrlíkVesmírni ľudoviaVýmelVzdelaná SlovenkaŽena
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.