Young woman and broken window-2.jpg

Sklo, alebo vec, cez ktorú sa dá kukať je vec, cez ktorú sa dá kukať. To ste na jednej strane a kukáte a kukáte a kukáte... a hociktorá kukučka môže ísť do riti.

Inými slovami je to vec, cez ktorú sa dá pozerať. Vezmime si napríklad také sklo. Dá sa cez neho pozerať? Áno, preto sa to volá sklo. Sklo sa nachádza všade okolo nás, napríklad v okne, atď. Aj cez plexisklo sa dá pozerať. Na človeka môžete pozerať koľko chcete a hovno cez neho vidíte... teda ak vidíte, tak je to prieser, lebo potom čumíte na kostru. Odborníci vravia, že by ste cez neho videli iba v prípade, že by mal otca sklenára.

VlastnostiUpraviť

Sklo je pevná tuhá látka, ktorá svojim vzhľadom a kontrastným prostredím umelej formy vlákna so zliatinou morfologickej stavby neživého tkaniva využíva princíp segmentu umelo vytvoreného priehľadného kovu.

ZloženieUpraviť

VyužitieUpraviť

Sklo sa dá využíť v mnoho oboroch. Chémia - skúmavky, chľast - poldecáky, fight - bitka s rozbitými fľašami, zábava - rozbitie okien susedom...

So sklom narábajte opatrne, v žiadnom prípade ho nedávajte do rúk osobám mladším ako 18 rokov a starším ako 70 rokov. Môžu malé časti prehltnúť a udusiť sa s nimi.

Druhy sklaUpraviť

  • Sklo obyčajné - kukáte z obidvoch strán a vidíte
  • Sklo automatické - kukáte z obidvoch strán a automaticky vidíte, ale nevidíte keď nekukáte. (používa sa vraj na autách)
  • Sklo vodné - špeciálne sklo, do ktorého si môžete schovať vajcia a pritom ich aj vidieť
  • Sklo dymové - kukáte, kukáte a nič nevidíte
  • Zrkadlo - špeciálny typ skla, keď kukáte z jednej strany vidíte niečo pred ním, napríklad svoj ksicht, z druhej strany nič nevidíte.
  • Sklo plexi (plexisklo) - nie je vlastne sklo ale priesvitný kus bakelitu
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.