Savo je univerzálna kyselina, žeravina, rozpúšťadlo, bielidlo, vo svätenej forme môže plniť aj funkciu zbrane proti zombíkom (a redaktorom topiek). Savo je univerzálna hmota, existovalo už pred stvorením Vesmíru. Pre savo neplatia zákony časopriestoru. Chuck Norris používa savo namiesto mlieka do kávy. Bolo vedecky dokázané, že zvýšená koncentrácia sava na jednom mieste vytvorí čiernu dieru. A pokiaľ sa do čiernej diery naleje znovu savo, odfarbí ju a vznikne biela diera.

Niečo po ošetrení savom
Kde nezabere acylpyrin, pomôže už len savo. Kde nepomôže savo, pomôže ešte viac sava.

—Zuzana Zvolenská in memoriam

Kam nemôže Slnko, tam musí savo.

MuDr. Grossmann

Nalial som na to savo, trochu to zasyčalo a hovno zmizlo.

—Odstraňovač exkrementov Nicolae Ceaușesca

História savaUpraviť

 
Súrodenci Savovci

Savo poznali ľudia už v praveku, praľudia ho používali pri love mamutov, šablozubých veveričiek a vlkov. Princíp lovu pomocou sava bol jednoduchý. Stačilo dobehnúť zviera, odložiť oštep či kyjak, pevne zviera uchopiť, naliať mu savo do gágora, potom ho priviazať, počkať osminu dňa a beštia spoľahlivo skapala. Pri ústupe ľadovca na konci poslednej doby ľadovej sa savo utiahlo do ústrania. Tu dve hodiny odpočívalo a krátko potom, v mezolite, založilo Fínsko. Z Fínska sa rozšírilo do celej . Používalo sa napríklad pri obliehaní (napr. grécky oheň, ruská zmrzlina). Niekedy v tejto dobe sa z dostalo do juhozápadného pacifiku, kde odhalili tajný recept na výrobu sava. Kvôli receptu na savo se viedlo niekoľko vojen, napríklad krížové výpravy vedené do Jeruzalému. O vyrobenie sava sa pokúšali aj alchymisti na dvore cisára Rudolfa II. Podarilo sa im to, ale keď vzorka sava nedopatrením rozpustila jediný svetový exemplár kameňa mudrcov, bolo rozhodnuto zapísať savo na zoznam zakázaných látok. Tento zoznam však savo rozpustilo, takže je stále povolené. V 19. a 20. storočí sa tajný recept na savo rozšíril po celom svete a mnoho tovární viedlo spory o to, ktoré savo je to pravé. Nakoniec zvíťazila továreň na umelé zvratky v juhozápadnom pacifiku sídliaca na rovnomennom ostrove Savo, ktorá teraz ako jediná na celom svete vyrába aj okenu.

Otázka účinnostiUpraviť

 
Medveď baribal kúpajúci sa v 0,01 % roztoku sava, pôvodne bol hnedý.

Vedecký tým Necyklopédie sa snažil vypátrať, ako je možné, že Savo rozpúšťa všetky materiály okrem obalu, v ktorom je. Zistili sme odpoveď. V save je presne 42 atómov všetkých 42-och zložiek.

Podľa výpočtov Stephena Hawkinga len 59 gramov sava dokáže vybieliť celé Slnko alebo zabiť 8x10 na päťdesiatuôsmu myší, či polovicu parlamentu.

Fyzikálne vlastnosti savaUpraviť

>>ITéčkari varujú: SAVO nie je to isté ako SAVE<<

Savo v skutočnom sveteUpraviť

 
Aj toto je savo. Ale chorvátske.
 • Po obchodnej dohode, uzavrenej medzi fínskym prezidentom Karalachtiüm a prezidentom spoločnosti Savo Inc. a.s Seyschely sa časť Fínska nazýva Savő.
 • Po obchodnej dohode, uzavrenej medzi japonským cisárom a prezidentom společnosti Savo Inc. a.s Seyschely USA, ostrov Savo v Pacifiku je výhradne majetkom USA a nikoho iného.
 • Ako malé sa omylom napili sava istá Věra Černá a taktiež tak Lucie Tmavá. Od tej doby sa prvá volá Věra Bílá a druhá Lucie Bílá.
 • Vo fínskej oblasti Savo bola pod vplyvom sava napísaná populárna Iëvan Polkkäë.
 • Na save bol závislý psychológ Zigmund Freud. Musel pozerať na savo najmenej 2 hodiny denne, inak trpel nechutenstvom, pálením záhy a prdel ako lyon.
 • Keňská rezervácia Tsavo je určená pre zvieratá závislé na save.

Odnože a odvidličkyUpraviť

 
Miesto kde sa vyrába savo je bezpečne ukryté v juhozápadnom Pacifiku.
 • Savokena - univerzálny životabudič, je dokázané, že niekoľko ľudí priviedla späť k životu, národný nápoj slovákov
 • Savodka - relatívne nový nápoj, práva na jeho predaj vlastní Američan Daniel McKokot
 • Savovod - potrubná doprava sava na dlhé vzdialenosti. Jedná sa o strategickú stavbu zahájenú už za vlády Františka Josefa I. Bohužiaľ stavba sa nie a nie podariť, pretože savo vždy všetky trubky vždy rozožralo. Teraz sa skúša variant, kedy trubky budú z pevného sava, ktoré jediné je schopné dlhodobo odolať savu kvapalnému.
 • Pesavo - pevné savo, väčšinou vo forme tabliet.
 • Plysavo (tiež yperit) - plynná obdoba sava, používaná počas I. svetovej vojny.
 • Savdiavokena - ľuďmi zvolený ako najodpornejší nápoj za rok 2010, v súčasnosti sa už nepredáva.
 • Savodkokena - zatiaľ sa predáva len na Taiwane, jedná sa o predajné práva pre Čínu.
 • Plesavo - podporuje rast plesní.  Chemické gebuziny
DeflagráciaElementárne jadro vodíkaOxidačno-redukčná reakciaHovnoDekelova tabuľka prvkovPeriodická sústava prvkovToxicRopaSavoHéliumSekundové lepidloKyselina sírováOhňoPlatinaKovoMydloSacharidySňahVodaVzduchMŕtve moreZelená Skalica

Anton SirotaAlbert Zweistein

Necyklopedické veci
 

BaranicaBrúsny papierČiapkaDívadloDvereFrasGuličkové peroIzolačkaKladivoKobloLopataMerkurMetlaMikrovlnkaNičNonameOknoRopaSmrťfónTanierTeplomerMalé tudleVeľké tudleVibrátorVydlyZápalkyZbraneZrkadlo

 
 
 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.