Sarančatá

Sarančatá sú mláďatá sarančí, ktoré sú zas druhom kobyliek, ktorý vyšľachtil bývalý predseda Medzinárodného olympijského výboru Juan Antonio Samaranč[1].

Sarančatá
Sarančatá
Na problém sarančiat poukázali už Rolling Stones

Sarančatá sú mláďatá sarančí a tie sú zasa druhom kobyliek.

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

Kobylky sú neškodné, pretože sú vlastne koníkmi, čiže volenými orgánmi. Pokiaľ však majú málo žrádla a veľa funkcií v medzinárodných výboroch, premenia sa na saranče. Aj tieto sú stále neškodné, pretože vo funkciách v rôznych výboroch sa nakoniec nažerú. Problém je v tom, že saranče mávajú mláďatá (kotia sa ako potkany) a pre toto množstvo malých sarančiat už nenájdeme dosť funkcií a teda ani recepcií, banketov a iných udalostí.

Výsledkom je, že sa sarančatá spoja do skupiny, ktorú nazývame gang a tiahnu do Egypta, kde spôsobujú známe egyptské rany. Ešte väčší prúser je, keď do Egypta, kde sú na ne predsa len zvyknutí, tieto sarančatá netrafia, a naserú (najebú) sa do inej krajiny. V nedávnej dobe sa takto dostali na Madagaskar, kde je tak málo volených funkcií, že hrozí, že sa vyvinú dokonca na sarančiatka, čo už nezvládne ani Brús Výlis. Na druhej strane sarančatá svojou prítomnosťou potešili miestne chameleóny, lebo tie majú sarančatá, podobne ako cvrčkov a švábov, veľmi radi. Radi si ich lepia na svoje dlhé jazyky.

Lingvistické otázkyUpraviť

Jazyková polícia Ľuda Víta Štúra, ale aj Jazykovedný ústav Gustáva Husáka svorne tvrdia, že slovo „saranča“ je čechizmus a odporúča tvary ako „tátošík“, „paripka“ a podobné. Ako však z tohto článku vidíte, o žiadny čechizmus nejde.

Slovo sa vždy požíva v množnom čísle, pretože jedno osamelé saranča nikoho nezaujíma. V jednotnom čísle by ani novinári nevedeli, o čo ide - oni vždy píšu len o sarančatách.

Sarančatá sú stredného rodu a skloňujú sa podľa vzoru pankhartčatá[2].

Etické otázkyUpraviť

Sarančatá často spôsobujú pohromy v rozvojových krajinách, z ktorými pravý kresťan alebo liberálny humanista (zvaný aj dobroser alebo slniečkár), či iný duševný narkoman, súcití a chce im pomáhať. Najlepšou pomocou takto postihnutej krajine, ktorá sa sťažuje, že jej sarančatá zožrali celú úrodu, je odporučiť obyvateľomTak teda žerte sarančatá, proteíny ako proteíny!“ a vysvetliť obyvateľom, že ich vlastne postretlo šťastie. Takáto pomoc je účinná a lacná.

PoznámkyUpraviť

  1. Meno "saranča" teda nemá nič spoločné so sraním.
  2. Nie, s punkom to nemá nič spoločné, nejde o nijaký „hard punk“ takže punkeri, nepindajte.
Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

 
MediaWiki spam blocked by CleanTalk.