Rusko (niekedy tiež označované ako Mosklandia alebo krajina vždy zelených paradajok) je podľa názorov zakomplexovaných odborníkov rozlohou druhý najväčší štát sveta hneď po Slovenskom impériu. Nejasnosti ohľadne rozlohy krajiny sú spôsobené najmä tým, že sa geografom ešte stále nepodarilo nájsť druhý koniec krajiny-nekrajiny. Rusko zaberá osminu zemskej súše a vďaka svojmu neustálemu rastu (v roku 2014 Krym) bude čoskoro zaberať devätinu zemskej súše. Rusko si bežní hlupáci zamieňajú s CCCP.

Ruská ľudovodemokratická republika slobody
žmr-habnf-ďalší panáááák-eh
Ruská vlajka origin.png
Firefoxkosák.gif
Základné údaje
Štátné zriadenie Zem drakov
Hymna Islamtime
Úradné jazyky rusky,
ožralecká hatmatilka
Hlavné mesto Moskva
Najväčšie mesto Moskva
Najvyšší bod bod C
Ostatné
Prezident Put-in
Premiér Bábková vláda
Národný hrdina Stalin
Zakladateľ štátu Ten čo vymyslel samohonku
Mena vodka
internet tld .cccp
Najnovšia ruská akvizícia - zasľúbený Krym

Na jeho čele je hlava štátu označovaná ako prezident, ktorý má veľa prisluhovačov (siloviki) a poskokov. Prezidentom sa vždy stáva človek z ľudu. Výnimkou boli dvaja čínski samozvaní vládcovia Jeľ Cin a Pu Tin. Ruskí vládcovia musia dodržiavať pravidlo, že po plešatom prezidentovi musí nastúpiť vlasatý a po vlasatom zase plešatý, čo spôsobuje značné problémy pri hľadaní nástupcu. Pu-Tin našiel svojho nástupcu Medvědeva v hlbokých brezových hájoch.

Stáročným sídlom ruských vládcov je Kremeľ, stojaci v centre Moskvy a obohnaný múrmi z červeného kameňa. Podľa niektorých odborníkov na Rusko (medzi ktorými vynikajú John McCain, Hillary Clintonová a Madeleine Albrightová) sú doň len dva vchody, a to Čierna brána a Morgulské údolie, pričom prezident sídli v paláci neformálne známom ako Barad-dûr.

Rusko patrí medzi obľúbené dovolenkové destinácie, významný je aj domáci turizmus (CK Gulag). Obľúbený je najmä Sibír (významné rezorty: Chanty-Mansijsk, Jakutsk, Verchojansk), ktorý v minulosti učaroval mnohým intelektuálom, ktorí sa tu mohli naďalej v pokoji venovať svojím obľúbeným činnostiam.

Prírodné pomeryUpraviť

V Rusku stále sneží a mrzne (snehomrzná sezóna), dokonca aj napriek tomu, že nad touto krajinou sa Slnko zdržuje väčšinu dňa a v niektorých jeho oblastiach aj polroka nezapadá. V najjužnejších cípoch štátu sú oblasti, ktoré počas najteplejších liet zaznamenávajú odmäk a preto sú Rusmi pokladané za raj na Zemi, ruskú Šangri-La, prípadne za zasľúbenú zem.

ObyvateľstvoUpraviť

 
10 prikázaní v pravosláviu

Krajinu obývajú mnohé kaukazské národy, sú to najmä Čečenci, Inguši, Dagestanci, Buriati, Baškirci, Avari, Kalmyci, Evenkovia, Nenci, Komijci, Udmurti a v neposlednom rade všadeprítomní Židia a Čukčovia, prípadne Jupíkovia. V niektorých oblastiach, kde je zvlášť zima, možno stretnúť aj Rusov. Rusi sú zvlášť mrazuodolní, podľa nacistických antropogénnych výskumov organizácie ubermensch je to najmä preto, že im v žilách koluje nemrznúca kvapalina zvaná lieh. Patria medzi najstaršie národy na svete, staršie kmeňe Minotarusov, Stegosaurusov, Brontosaurusov, Ikarusov, Rúsveltov, Iluminátov, Laminátov a Primátov dopomohli k neskoršiemu vytvoreniu tohto nízkoabstinenčného subnároda pochádzajúceho zo strednozemného pobrežia Republiky Pangea v dnešnom Mordore, Obrnodore a Epidémiodore.

Politické zriadenieUpraviť

 
Fotka ruského cára Putina I. Sfetoveného

Politické zriadenie je v Rusku už odnepamäti nahovno, čím Rusi prekonávajú aj Maďarov, o ktorých sa právom tvrdí, že majú smolu na svojich politikov od vymretia Arpádovcov. Tak to trvá už asi tisíc rokov od prvého baťušku cára, cez rad slávnych súdruhov ovenčených kultom osobnosti až po samovládcu Pu-Tina Nezastaviteľného. Obyvateľstvo cárstva sa okrem toho vyznačuje tým, že potichu akceptuje všetky výstrelky svojich vodcov. V období volieb si navyše občania často strielajú nielen zo svojich AK-47, ale aj z politikov. Keď si tak naposledy občania vystrelili, do parlamentu sa dostal aj veľký srandista Žirinovskij (niečo ako obdoba nášho Vlada, Jana a Roba v jednej osobe, len s väčšou mierou seksepílu, napriek svojmu židovskému pôvodu veľký ruský nacionalista).

Navonok sa Rusko prezentuje ako demokracia a na všetku kritiku reaguje okrídleným "ale vy lynčujete černochov". Od roku 1999, resp. od volieb v roku 2000, stojí na čele Ruska tandem Putin-Medvedev, ktorý si udržiava permanentnú 83-percentnú podporu obyvateľstva, v Čečensku a Dagestane dokonca až 98-percentnú. To by im mohol závidieť nejeden západný politik (okrem Fica).

Medzinárodný vplyvUpraviť

Rusko, napriek svojej všeobecnej zaostalosti, má najlepšiu tajnú službu na svete. Vďaka nej rozhoduje o výsledkoch volieb vo všetkých svetových krajinách. Vďaka Rusku všade vyhrávajú tí horší kandidáti. Posledným úspechom Ruska je víťazstvo Donalda McDonalda Trupma, známeho káčera, nad demokratickou kandidátkou (áno, demokratickou, to je názov strany, nie opis jej hodnôt).

Tento vplyv je posilnený armádou platených ruských trollov, ktorí manipulujú celý Internet (s výnimkou Necyklopédie, pokiaľ nám nezaplatia[1]).

SusediaUpraviť

Rusko susedí s týmito štátmi Ukrajina(chceli 1/3 Ukrajiny nakoniec nemajú ani celý Donbas), Bielorusko(asi sú bratia), Litva, Lotyšsko, Estónsko, Fínsko (pochopiteľne lebo fíni a estónci sú ako bratia), Gruzínsko, Azerbajdžan, Arménsko, Kazachstan, Mongolsko, Čína, Severná Kórea (zasraní kórejskí komunisti)

  1. Toto je len konštatovanie, v nijakom prípade nie ponuka! Redaktori Necyklopédie si svoju nezávislosť v podstate vážia, rovnako ako iní novinári a vedci.


Necyklopedické štáty

 

 Absurdistan  Antarktída  Byzantská ríša  CCCP  ČeskoslovenskoFranská ríša  Hollywood  Internet  Kráľovstvo Šumavy  Mikzicko  Morava  Osmani  Rakúsko Uhorsko  Rímska ríša  Tisícročná ríša  Veľké Uhorsko  Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
  Afganistan  Anglicko  Bosna a Hercegovina  Bulharsko  Česko  Čierna Hora  Čína  Dubaj  Egypt  Európska únia  Fínsko  Francúzsko  Grécko  Holandsko  Hong Kong  Chorvátsko  Izrael  India  Írsko  Japonsko  Kanada  Kosovo  Kuba  Líbya  Maďarsko  Mongolsko  Nemecko  Nórsko  Poľsko  Rakúsko  Rumunsko  Rusko  Slovensko  Slovinsko  Švajčiarsko  Srbsko  Taliansko  Turecko  Ukrajina  USA  Veľká Británia

   Komunisti, socializmus a ďalšie červené témy  

KSČKSSSmer – SDInternacionálaČSSRZSSRNDRBoľševikGustáv HusákVasiľ BiľakGejza ŠlapkaAntonín KapekLubomír ŠtrougalAlexander DubčekLeninStalinMao-Tse-TungFidel CastroZväzarmPionierSZMSpartakiádaPrvý MájVOSR2. sv. vojnaSúdruhPredsedaJRDTuzexBONVekslákPanelákZáchytkaKofolaGrankoGazda repárskyDead KomunistsVerejné blaho

MediaWiki spam blocked by CleanTalk.