Otvoriť hlavné menu

Necyklopedia β

Ruská Joga

Alkoholici z hrinovej(small).jpg
Alkoholici z Hriňovej
odporúčajú tento článok


...lebo majú radi jóógugu,
..a ani nie sú z Detvy
Bezdomovec.jpg


Joga, meditácia, cvičenie.

Ruská Joga je filozoficko-náboženský smer, ktorý Rusi prevzali od Indov a ich učenia Jogy. Ruská Joga priamo nadväzuje na pôvodnú indickú Jogu, Rusi však vo svojej novej Joge vynechali filozofiu a aj náboženstvo, sústreďujú sa len na cvičenie svojho tela.

Obsah

O Joge v skratkeUpraviť

Slovo "Joga" je možné preložiť ako pripojenie duše k Bohu, cieľom pôvodnej indickej Jogy bolo získanie jednoty alebo stotožnenia s božskou či spirituálnou podstatou. Prostriedkom k tomuto cieľu je sebaovládanie a sebazdokonaľovanie ľudskej psychiky a psychofyziológie, to jest. prostredníctvom rôznych meditácií a cvičení. Ľudia, ktorí praktizujú Jogu, si hovoria Jogíni.Boli to velkí krakeni.Rusku jógu radi prektizuju v Bačkove a okolitých zemplinských obciachch.

Ruská JogaUpraviť

Ruskú Jogu praktizujú spravidla asociáli, alkoholici, narkomani a ožrani, ktorí už dávno stratili zmysel života. Pri pôvodnej Joge sa Boh Jogínom zjavoval počas cvičenia Jogy. Pri Ruskej Joge je to naopak, najskôr sa im zjaví Boh(ale len na okamžik), potom nasleduje cvičenie (Ruskej)Jogy. Toto poradie je nemenné, bez zjavenia Boha nie je možné začať cvičenie. Ďalším rozdielom je dĺžka cvičenia, zatiaľ čo pri pôvodnej Joge sa cvičí maximálne 90 minút a jednotlivé cviky a polohy sa pravidelne striedajú podľa potreby Jogína, pri Ruskej Joge môže cvičenie trvať až 12 hodín. Za ten čas, stihne cvičiaci vyskúšať maximálne dve polohy. Počas cvičenia Ruskej Jogy, je cvičiaci v bezvedomí, je neschopný komunikovať s okolím a značne zapácha. Okrem toho, nemá pri sebe žiadne peniaze, doklady, či mobilný telefón, a teda nie je možné zistiť jeho identitu. Po 12 hodinovom cvičení Ruskej Jogy musí cvičiaci stráviť ďalších 6-12 hodín tzv. Rejuvenáciou, čo je kľudový stav, pri ktorom sa prečistí myseľ a tiež vnútorné orgány, ako napr. žalúdok a pečeň.

CvikyUpraviť

Ako ukážku Vám zobrazíme porovnania niektorých cvikov a polôh.

Známi vyznávači JogyUpraviť

Pozri tiežUpraviť